Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zawór

Wiadomość z agroFakt.pl

ZYLA    336

Piszecie w kółko o zaślepieniu, a czy mógłby ktoś powiedzieć gdzie dokładnie to zrobić? Jakieś foto? I czy w ogóle ma to jakiś sens? Bo jak niektórzy radzili że wystarczy wypiąć przewód od zaworu i pisali: nonno inny traktor i nie kopci przy odpalaniu etc. A prawda jest taka że żadnej różnicy nie było. Z tym zaślepieniem jest tak samo bo  jak ktoś chce w coś wierzyć to uwierzy, czy faktycznie jest coś na rzeczy?

grzechu13    19

Jak się przepali chłodnica egr to płyn chłodniczy idzie do kolektora ssącego. Fajnie co? Ale zawsze to ekologiczniej.

ZYLA    336

Co ty za bajki opowiadasz? Płyn chłodniczy to masz chyba w mózgu bo w chlodnicy recylkulacji (egr) go nie ma

grzechu13    19

Co ty za bajki opowiadasz? Płyn chłodniczy to masz chyba w mózgu bo w chlodnicy recylkulacji (egr) go nie ma

A co jest do chłodzenia spalin, ciekły azot? Kiedyś ktoś napisał że na tym forum siedzą same dzieci, miał rację.

I pisze się  recyrkulacja.

Edytowano przez grzechu13

ZYLA    336

No właśnie. Co jest do chlodzenia spalin? Chłodnica. Ale płynu w niej nie ma. Przepływają przez nią spaliny, a nie żaden płyn.
Widocznie dobrze ktoś napisał i pewnie to było do Ciebie że same dzieci na tym forum...

Piotr6991z    3

ZYLA jak nie wiesz to nie wypowiadaj się o EGR skoro nie wiesz jak on działa. Przez EGR przepływają spaliny które są chłodzone poprzez płyn chłodzący i kierowane do silnika. Jak masz zetora z EGR to idź sobie dokładnie obejrzyj i wszystkie twoje wątpliwości znikną.

Edytowano przez Piotr6991z

leszekd    88

Prawda prawda Piotr. Do tego przez ten wynalazek mamy zasyfiony dolot powietrza do silnika i syf w misce olejowej po kilku godzinach pracy olej czarny jak smoła. Taki stan oleju na pewno nie wpływa pozytywnie na pierścienie tłokowe i turbosprężarkę. Taka to ekologia. 

Kamil1998    85

To prawda, przez EGR przepływa ciecz chłodząca. To ma też swoje plusy, silnik zimą szybciej się rozgrzewa.

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

zico    0

Nie chcę nowego tematu zakładać pacjent Proxima 90 interesuje mnie zaślepienie egr chciałbym żeby zetor oddychał świeżym powietrzem żeby sadza nie dostawała sie powrotem na tłoki i insertuje mnie praca bez tego ustrojstwa najświeższe wrażenia pracy silnika :) yy dodam ze po złych doświadczeniach przez egr w oplu 1 9 cdti  ze ten wynalazek wykończył klapy wirowe  i co zobaczyłem w kolektorze dolotowym to nie popieram tego ze po coś to założyli  i tak musi zostać bo jak by dłużej został to by wykończył silnik

ZYLA    336

Zatkalem i zadnych rewelacji. Ale pewnie tak zostanie bo silnik oddycha zdrowszym powietrzem. 

Co do chlodnicy spalin, rzeczywiście jest przy zawrze egr. Przyznaję się do bledu. 

zico    0

oki dzięki moja właśnie jest trochę taka mułowata  z wolnych obrotów a ludzie piszą ze lepiej się zbiera  ale dzięki za info

aprochota    48
wlaanie mam zamiar zaslepic w forterze ten zawor powiedzcie jaka grubosc blachy ma byc czy 3 mm wystarczy?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Arto96
      Witam. Czy w Proximie 85 Plus jest jakaś regulacja sprzęgła ? Objaw jest taki, że sprzęgło zaczyna ciągnąć. Po wciśnięciu sprzęgła, zaczyna powoli się toczyć do przodu jakby dobrze nie wysprzęglał. Pompka i wysprzęglik pracują poprawnie, wycieków nie widać. Szukałem klapki ale nigdzie nie widać dostępu do sprzęgła.
    • Przez krzysiekwm90
      opinie na temat ciągnika

piście

• Przez adek32
      Witam . Jak zdemontowac pompę wtryskowa w proximie 85 z 2010 roku. Gdzie jest blokada kola zamachowego i pompy wtryskowej ? Czy jest ona na klinie czy stozku ? 
    • Przez ursusikc330m
      Witam,mam pytanie,czy można jakoś w Zetorze Proxima Plus 110 podkręcić ciśnienie w hydraulice bo jak podczepiłem pług obrotowy 4 skibowy to podniesie go aby do połowy i dalej nie chce i z pod kabiny jest słychać syczenie oleju
    • Przez pala92
      Witam. Czy istnieje mozliwosc zmiany obrotów wom na 540E/750 w Forterze 125 z 2008 roku? Co trzeba wymienic i z jakimi to się wiąże kosztami?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.