Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zawór

Wiadomość z agroFakt.pl

grzechu13    19

Dla szwagra pociekła chłodnica egr w fendt remont siedem tysięcy,  chyba nawet netto.

ZYLA    139

Piszecie w kółko o zaślepieniu, a czy mógłby ktoś powiedzieć gdzie dokładnie to zrobić? Jakieś foto? I czy w ogóle ma to jakiś sens? Bo jak niektórzy radzili że wystarczy wypiąć przewód od zaworu i pisali: nonno inny traktor i nie kopci przy odpalaniu etc. A prawda jest taka że żadnej różnicy nie było. Z tym zaślepieniem jest tak samo bo  jak ktoś chce w coś wierzyć to uwierzy, czy faktycznie jest coś na rzeczy?

grzechu13    19

Jak się przepali chłodnica egr to płyn chłodniczy idzie do kolektora ssącego. Fajnie co? Ale zawsze to ekologiczniej.

ZYLA    139

Co ty za bajki opowiadasz? Płyn chłodniczy to masz chyba w mózgu bo w chlodnicy recylkulacji (egr) go nie ma

grzechu13    19

Co ty za bajki opowiadasz? Płyn chłodniczy to masz chyba w mózgu bo w chlodnicy recylkulacji (egr) go nie ma

A co jest do chłodzenia spalin, ciekły azot? Kiedyś ktoś napisał że na tym forum siedzą same dzieci, miał rację.

I pisze się  recyrkulacja.

Edytowano przez grzechu13

ZYLA    139

No właśnie. Co jest do chlodzenia spalin? Chłodnica. Ale płynu w niej nie ma. Przepływają przez nią spaliny, a nie żaden płyn.
Widocznie dobrze ktoś napisał i pewnie to było do Ciebie że same dzieci na tym forum...

Piotr6991z    3

ZYLA jak nie wiesz to nie wypowiadaj się o EGR skoro nie wiesz jak on działa. Przez EGR przepływają spaliny które są chłodzone poprzez płyn chłodzący i kierowane do silnika. Jak masz zetora z EGR to idź sobie dokładnie obejrzyj i wszystkie twoje wątpliwości znikną.

Edytowano przez Piotr6991z

leszekd    87

Prawda prawda Piotr. Do tego przez ten wynalazek mamy zasyfiony dolot powietrza do silnika i syf w misce olejowej po kilku godzinach pracy olej czarny jak smoła. Taki stan oleju na pewno nie wpływa pozytywnie na pierścienie tłokowe i turbosprężarkę. Taka to ekologia. 

Kamil1998    85

To prawda, przez EGR przepływa ciecz chłodząca. To ma też swoje plusy, silnik zimą szybciej się rozgrzewa.

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

zico    0

Nie chcę nowego tematu zakładać pacjent Proxima 90 interesuje mnie zaślepienie egr chciałbym żeby zetor oddychał świeżym powietrzem żeby sadza nie dostawała sie powrotem na tłoki i insertuje mnie praca bez tego ustrojstwa najświeższe wrażenia pracy silnika :) yy dodam ze po złych doświadczeniach przez egr w oplu 1 9 cdti  ze ten wynalazek wykończył klapy wirowe  i co zobaczyłem w kolektorze dolotowym to nie popieram tego ze po coś to założyli  i tak musi zostać bo jak by dłużej został to by wykończył silnik

ZYLA    139

Zatkalem i zadnych rewelacji. Ale pewnie tak zostanie bo silnik oddycha zdrowszym powietrzem. 

Co do chlodnicy spalin, rzeczywiście jest przy zawrze egr. Przyznaję się do bledu. 

zico    0

oki dzięki moja właśnie jest trochę taka mułowata  z wolnych obrotów a ludzie piszą ze lepiej się zbiera  ale dzięki za info

aprochota    26
wlaanie mam zamiar zaslepic w forterze ten zawor powiedzcie jaka grubosc blachy ma byc czy 3 mm wystarczy?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mrbarti44
      Witam. Mam okazję kupić traktor zetor proxima 100 power z roku 2012 i 2010. Jakie opinie macie na temat tego traktora (jazda, awarie)? Naprawiał ktoś sprzęgło elektrohydrauliczne? Jakie są częste awarie w tych traktorach? Na co patrzyć przy kupnie traktora? 
    • Przez Kondzio55
      Witam.Od jakiegoś czasu mam problem z przednim napędem w moim zetorze.Mianowicie,podczas jazdy czasem słychać jakies odgłosy z napędu.
      Odkreciłem wał napędowy i okazało się ze na tej łączce zerwane są frezy.Więc zakupiłem tą łączke załozylem i wszystko fajnie,lecz samym wałem moge kręcić w lewo i prawo do pewnego momentu ale przy kręceniu słychać stuki tak jakby na zębatkach w moscie.I moje pytanie gdzie szukać przyczyny,czy zdejmować koło i probować się jakoś tam dostać,czy probować grzebać w przekladni od strony wału??
    • Przez krzysiekwm90
      opinie na temat ciągnika

piście

• Przez radosław1977
      WITAM  WSZYSTKICH  CHCIAŁBYM SIE  DOWIEDZIEĆ   JAK  NAJWIĘCEJ         O  MODELU  CIĄGNIKA  ZETOR 8641 
    • Przez maras
      Piszcie wszystkie wady i zalety tej maszyny
      No i oczywiście jakie ma spalanie?