Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,
wszystkie mądre głowy, chciałem się dowiedzieć co może być przyczyną zbyt gwałtownego ruszania z rewersu (praktycznie nie da się ruszyć bez sprzęgła ponieważ łeb by urwało) tak samo jest z półbiegami nie zmieniają się płynnie i do tego również wałek wom gdy włączę to od razu szarpie a nie ma płynności. Czy skrzynia jest już na ostatnich nogach ? czy może to coś mniej skomplikowanego? są tam jakiś zawory które tym sterują ? Prosiłbym o wypowiedź osoby które mają wiedzę i chcą z nią się podzielić i pomóc rozwiązać ten problem. Bo gdy byłem w serwisie i Pan wspaniały mechanik znawca wszystkiego stwierdził że jest wszystko dobrze i płynnie to działa to już mi się ode chciało więcej z nim rozmawiać.

Opublikowano

Ja miałem podobnie ale nie az tak tragicznie, w NH T6.175 szarpał na rewersie troche, i na terenowych biegach.
Ale my skalibrowalismy skrzynie biegów,sami bo jest na youtube Agro- Vision Bąbiński podał jak to zrobić nagrał filmik jak kalibrował u siebie. Po tej dosć skomplikowanej czynności udało się, ciągnik rusza bardzo plynnie biegi przelączają sie jak w automacie ;) powiem ze chyba nawet lepiej jak nowy odbieralismy. Nie wiem czy da sie tak w JD ale dobry serwis powinien skalibrować i raczej powinno być okej, zadzwin do innego serwisu niech przyjada zobaczyć, ale mi się zdaje że w ciągnikach tego typu również wystepuje kalibracja skrzyń.

Opublikowano

Rozmawiałem z dwoma serwisami i stwierdzili że u mnie skrzyni się nie kalibruje, ponieważ jest to skrzynia mechaniczna, wszystkie biegi i półbiegi są włączane za pomocą linek. Mi też się coś tak wydaje że u mnie nie da się skalibrować tej skrzyni, szukałem czytałem i nic na ten temat nie znalazłem, ale jakaś przyczyna musi być ze coś jest nie tak, znajomy ma takiego samego to u niego wszystko płynnie chodzi z rewersu można ruszać spokojnie. to jest ciągnik z 1994 roku więc jeszcze bez dość zaawansowanej elektroniki

Tak patrzę i patrzę i znalazłem coś takiego http://epart.net.pl/sprzeglo-i-skrzynia-biegow/231-re64195-zawor-elektromagnetyczny-jazdy-przodtyl-john-deere.html Czy może ten zawór odpowiadać za szarpania??

Opublikowano

Nie,nie posiada intercoolera. Ciągniki z tych roczników chyba nie posiadały takowych ulepszeń doładowania ze tak się wyrażę, ale mogę się mylić
Chyba nie każda treść wiadomości można tu dodać eh, jeżeli uda mi się coś ustalić ewentualnie naprawić oczywiście że się podzielę tą wiedzą

Opublikowano

Była wymiana wszystkich filtrów na oryginalne wraz z nowym olejem i nic to nie pomogło niestety, zastanawiam się czy nie ma na coś takiego wpływ elektrozawór, muszę uzyskać jakiś aby zmienić i zobaczymy czy to coś da, no bo logicznie to ten zawór chyba steruje przepływem czy wolno stopniowo czy puści od razu, dobry mechanik zapewne powinien dokładnie widzieć jak to wszystko działa, ja dopiero po woli zaczynam w pełni poznawać specyfikę tego ciągnika.

Opublikowano (edytowane)

a czyściłeś filter w skrzyni ???

bo są 3 filtry od skrzyni. jak nie to elektro zawór który kosztuje około 1000 zł lub jakaś tam regulacja elektrozaworów. ale nie wiem o co chodzi dokładnie z tym 

Edytowane przez Hubert147
Opublikowano

tzn z tymi filtrami to jest tak że dwa zewnętrzne ? i jeden z tylu taki siatkowy podłużny to o ten Ci chodzi ? jeżeli tak to był czyszczony chyba że jest jeszcze gdzieś jakiś inny w skrzyni, jeszcze nic nie ogarniałem z tymi elektrozaworami

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez gabrysszostak
      Witam, mam pytanie, czy da się odblokować bieg F w John Deere 6100 z 1996 roku albo jak sprawdzić, czy ten bieg się w nim znajduje oraz czy trzeba było by podnosić kabinę do sprawdzenia biegu?
    • Przez marcinus99
      Witam!
      Szukam instrukcji serwisowej TM4487. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
      Pozdrawiam
      Marcin
    • Przez Antramx
      Witam,
      Otóż niedawno kupiłem JD 6200 z 1997 roku. Traktor posiada skrzynię biegów z dwoma dźwigniami i rewersem (przy kierownicy).
      Jedna dźwignia od A do D, a druga od P/1 do 4.
      Problem polega na tym, że nie miałem nigdy styczności z taką skrzynią, a jedynie manualną i automatyczną, przez co nie jestem pewien czy dobrze nimi operuję.
      Mianowicie, czy jest jakaś różnica gdy ruszam z np. A-4 albo D-1? Jakie biegi służą raczej do prac polowych, a które do transportu? Czy mogę w trakcie jazdy zmieniać swobodnie z np. B na C czy powinienem raczej rozpędzić traktor na czwórce i dopiero przerzucać na inny półbieg?
      Do tego mam małe pytanie - do czego służy dźwignia/przełącznik po prawej stronie na skraju panelu (żółw i królik) czy to dodatkowe ustawienia biegów czy może prędkość wałka? gdyż w moim egzemplarzu ta dźwignia jest ułamana.
       
      Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez Artur312
      Witam mam problem z podnośnikiem. Ze cały czas pompa bije ciśnieniem
      jest brak regulacji siły uciagu, podczas prób zmiany pozycji na potencjometrze dochodzi do dziwnego zjawiska cały układ zaczyna dziwnie działać tzn ramiona podnoszą się do końca pompa wyje oraz potencjometr od szybkości reakcji zamienia się w pokrętło od podnoszenia i opuszczania. Problem znika po natrafieniu pokretlem potencjometru od siły uciagu w "punkt" który odblokuje caly panel sterowania , lecz siła uciagu nadal nie dziala.
    • Przez _Grzesiek_5
      Witam,
      Od dłuższego czasu hydraulika wydaje odgłosy jakby miało zaraz coś sie rozlecieć, ale wszystko działa. w dniu wczorajszym wymieniłem wszystkie filtry na nowe oryginał zalałem nowym olejem john deere i myślałem że będzie jakaś poprawa no i jest gdy nie ruszam ładowaczem bądz kierownica to cicho pracuje a jak czymś ruszę to zaraz słychać dzwięk jak na nagraniu.
      Od początku , zapalam johna i słychać to co na nagraniu gdy kręce kierownicą bądz ruszam ładowaczem po jakimś czasie jest lepiej ale dalej to słychać i nie pracuje cicho .Czasami potrafi odciąć jakiś zawór i przestaje działać wszystko ,zgaszę zapalnę ciągnik i wszytko zaczyna działać. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną?
      Dzięki za odp
      video-1585735926.mp4
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v