Skocz do zawartości
miles3147

Ursus 4515 Problem z przednim mostem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
miles3147    7

Witam. Wczoraj podczas wywożenia zboża zauważyłem że na wejściu wału napędowego w przedni most nastąpił wyciek oleju . Jest to już znaczącą ilość . Czy ktoś z was miał już taki przypadek ? Trzeba rozbierać cały most ?

mariusz(ZDUN)    195

Wystarczy wymieniać uszczelniacz

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

miles3147    7

Ale żeby go wymienić to trzeba rozebrać mocno ten most ? Jestem zielony w tym temacie , nie rozbierałem tego nigdy

Wiadomość z agroFakt.pl

myciu    11

może popuscily Ci się tylko śruby ja tak miałem .A co do wymiany uszczelniacza to tylko wałek odkręcić z przodu i dojdziesz do uszczelniacza

miles3147    7

A co zrobić z tym głównym wałem ? Strasznie drży przy prędkości wysokiej . Ogólnie ma luz jak się nim porusza w górę i w dół .

miles3147    7

Ale na krzyzakach nie ma luzu . Na tym teleskopie co się wsuwa i wysuwa ma luz .
myciu - jakie śruby ? to leci nie na skręceniu tej obudowy całej tylko na samym wyjściu wałka

Najprawdopodobniej pękła śruba trzymająca uszczelniacz roboty z wymianą na pół godziny w swoim 4514 przerabialem to już kilka razy

miles3147    7

W jaki sposób ta śruba trzyma uszczelniacz ? A jeśli łożysko też padło na tym wałku co wchodzi w most to trzeba cały most rozebrać ?

MF675ursus    166

Zrób tak jak koledzy wyżej radzą- z Twoją wiedzą najlepiej ciągnik oddać do mechanika

miles3147    7

Z moją wiedzą może tak ale mój ojciec sobie z tym poradzi tylko chciałem wiedzieć z góry czy trzeba rozbierać cały most czy można jakoś ten wałek sam wyjąć i zmienić uszczelniacz a w razie co i łożysko.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez miles3147
      Witam. Jaki pług obrotowy polecacie do Ursusa 4514? Jaka może być jego maksymalna masa?
      Zdublował mi się temat. Proszę o usunięcie tematu.
    • Przez miles3147
      Witam. Jaki pług obrotowy polecacie do Ursusa 4514? Jaka może być jego maksymalna masa?
    • Przez miles3147
      Witam. Słyszałem kiedyś, że można zwiększyć udźwig w 4514 poprzez założenie cylindra i tłoka od 5714. Robił tak ktoś? Wyjdzie taniej, bo żeby zwiększyć siłownikami wspomagającymi udźwig o tonę, to trzeba wydać 2 tyś zł.
    • Przez miles3147
      Witam. Jakie polecacie siedzenie do Ursusa 4514 kabina typ Komfort 07 Sokółka żeby pasowało bez żadnych przeróbek?
    • Przez El_Chapo2812
      Witam, posiadam Ursusa 4512, od mniej więcejcpół roku zaczęły się problemy ze skrzynią biegów tzn. Podczas jazdy biegi wchodzą i wychodzą bardzo płynnie, bez zgrzytów. Natomiast podczas postoju i pod obciążeniem jest problem przy wyrzuceniu i wrzuceniu zwłaszcza jedynki oraz wstecznego. Przy wrzuceniu strasznie zgrzyta a przy wyrzuceniu trzeba dwoma rękami trzymać lewarek. Ciągnik chodzi głównie w prasie walcowej i agregacie uprawowym(ciężka brona z wałem).
      Proszę o wasze rady i uwagi co może być tego przyczyną i jak to naprawić gdyż jest to bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.