chrap17

Jaki Lemiesz do pługa UG3

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Lemiesz
chrap17    0

Witam..

Jak w temacie, niedługo przywita nas wiosna i wszyscy ruszymy w pola.
Moje zapytanie jest takie: jakie lemiesze wybrać do pługa ug3??
Trapezowe...Może te z dzobem?
Poszerzane czy cienkie?

I tu jeszcze jedno pytanie: chodzi mi o wysokość lemiesza. Są 150mm,145mm i jeszcze znalazłem takie 120mm a nawet 100mm
Które będą najlepsze według was?

Myślę że te 100mm bo wtedy więcej ziemi idzie na odkładnia i jest mniej oporu.. ale jeśli się mylę proszę mnie poprawić napewno zawsze ktoś wyciągnie z tego jakas naukę.
Pozdrawiam wszystkich AF

zetorki12    5258

Masz trzy korpusy . Proponuje na każdy założyć inny , a na koniec sezonu będziesz mógł sam sobie porównać i nie będziesz musiał zakładać debilnych tematów . :rolleyes:

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

stempos1980    158

zetorki co ty gadasz jak założy na każdą skibę inny lemiesz to nie będzie orał tylko redlił.zakładaj te z dziobem

chrap17    0

Myślę że założę trapezowe tylko nie wiem czy te wyższe czy niższe. Ale raczej założę te 120mm, będzie więcej szło na odkładnie. A to że na każdy korpus inne jest bardzo złym pomysłem. Pole by wyglądało jakbym zasadził ziemniaki

marian2011    112

Mam ten pług ,przy 60tce to to jeszcze jakoś orałem jak wybrałem tańsze to niekiedy wygiął się czubkiem do tyłu ,jak droższe to pękł cały czubek i taki zły i taki zły ,teraz dołożyłem gotową dostawkę 4 skibę i kilkadziesiąt kilo cięższy mocniejszy ciagnik szybsza jazda i teraz to masakra ,na pole z kilkoma lemieszami jak nie pęknie to wygnie się ,niestety pługi bez zabezpieczenia to sam nie wiem jakie teraz kupić

zetorki12    5258

Waryński robi bardzo dobre lemiesze . Po jednym sezonie nawet zbyt wiele się nie wytarły . No i w lokalnym sklepie sprzedawca twierdził , że gdyby się wygiął lub złamał to wymiana w ramach gwarancji .

ZETOR TEAM

AlaCapone    5003

U mnie Waryński zbankrutowałby w ciągu roku, gdybym orał bez hydraulicznego zabezpieczenia.

Mnie nie stać na przestoje i marnowanie czasu na codzienną wymianę lemieszy, kupuję towar dobrej jakości.

Co do "wysokości" lemiesza - bardziej istotny jest kąt natarcia (a tu pługi UG są na szarym końcu), bo od tego przede wszystkim zależy opór pługa oraz od kształtu odkładnicy.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MichalP
      Moze mi ktos, cos napisać o pługach brix? jak orzą? czyjej to produkcji czy to jakaś kopia ?
    • Przez Zixov
      Witam mam pług do orania z metalowym kółkiem i okleja mi sie sniegiem wiec cały czas trzeba wychodzć i mlotkiem snieg odbijac mam pytanie jest jakis szybki sposób zeby okleić albo coś takiego jakąś gumą?. Mam zamiar odciąć bieżnik od starej opony i jakoś go przymocować do kółka lecz nie wiem czy bedzie najlepiej śruby jakies czy nity. Robił lub widział ktos cos takiego kiedyś
    • Przez Narko
      Prosze o orietacyjna wycene pluga Huard TR65 na podstawie zdjec. 

• Przez JD1052
      Witam, czy ktoś remontował/tulejował obrotnice w starym kvernie? Czy tam siędza tylko tuleje czy też jakieś łożyska? Rozebrałem ze swojego pługa i istniała tylko tylnia tuleja z tworzywa a przedniej w ogóle nie ma.. Czy z przodu ma być taka sama? I ewentualnie gdzie da sie to kupić bo narazie nic nie znalazłem, czy trzeba dorabiać i z jakiego materiału najlepiej?

• Przez MF6180Dynashift
      Witam. Potrzebuję specyfikacji, ustawień zab. NonStop, wymiary od dłuta do ramy itp. pługa RabeWerk Star Avant Xd IV. Ktoś coś posiada. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.