Skocz do zawartości

Jaki Lemiesz do pługa UG3


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam..

Jak w temacie, niedługo przywita nas wiosna i wszyscy ruszymy w pola.
Moje zapytanie jest takie: jakie lemiesze wybrać do pługa ug3??
Trapezowe...Może te z dzobem?
Poszerzane czy cienkie?

I tu jeszcze jedno pytanie: chodzi mi o wysokość lemiesza. Są 150mm,145mm i jeszcze znalazłem takie 120mm a nawet 100mm
Które będą najlepsze według was?

Myślę że te 100mm bo wtedy więcej ziemi idzie na odkładnia i jest mniej oporu.. ale jeśli się mylę proszę mnie poprawić napewno zawsze ktoś wyciągnie z tego jakas naukę.
Pozdrawiam wszystkich AF

Opublikowano

Masz trzy korpusy . Proponuje na każdy założyć inny , a na koniec sezonu będziesz mógł sam sobie porównać i nie będziesz musiał zakładać debilnych tematów . :rolleyes:

Opublikowano

Myślę że założę trapezowe tylko nie wiem czy te wyższe czy niższe. Ale raczej założę te 120mm, będzie więcej szło na odkładnie. A to że na każdy korpus inne jest bardzo złym pomysłem. Pole by wyglądało jakbym zasadził ziemniaki

Opublikowano

 Nawet przez myśl Mi nie przyszło że ktoś to weźmie na poważnie :P .

Opublikowano

Mam ten pług ,przy 60tce to to jeszcze jakoś orałem jak wybrałem tańsze to niekiedy wygiął się czubkiem do tyłu ,jak droższe to pękł cały czubek i taki zły i taki zły ,teraz dołożyłem gotową dostawkę 4 skibę i kilkadziesiąt kilo cięższy mocniejszy ciagnik szybsza jazda i teraz to masakra ,na pole z kilkoma lemieszami jak nie pęknie to wygnie się ,niestety pługi bez zabezpieczenia to sam nie wiem jakie teraz kupić

Opublikowano

Waryński robi bardzo dobre lemiesze . Po jednym sezonie nawet zbyt wiele się nie wytarły . No i w lokalnym sklepie sprzedawca twierdził , że gdyby się wygiął lub złamał to wymiana w ramach gwarancji .

Opublikowano

U mnie Waryński zbankrutowałby w ciągu roku, gdybym orał bez hydraulicznego zabezpieczenia.

 

Mnie nie stać na przestoje i marnowanie czasu na codzienną wymianę lemieszy, kupuję towar dobrej jakości.

Co do "wysokości" lemiesza - bardziej istotny jest kąt natarcia (a tu pługi UG są na szarym końcu), bo od tego przede wszystkim zależy opór pługa oraz od kształtu odkładnicy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v