Polecane posty

Witam,
Jestem na etapie budowy osi skretnej do kombajnu porzeczkowego. W sumie juz zrobilem, brakuje tylko osprzetu.
Chodzi mi o ten rozdzielacz: http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-dwusekcyjny-2-40l-i4908178187.html
Bedzie wspolpracowal z mf 255 (ciagly przeplyw po przez przywiazanie dzwigni rozdzielacza ciagnikowego)
Jedna sekcja rozdzielacza z allegro bedzie podlaczona do silownika dwustronnego od osi.
A druga chce podlaczyc do silownika podnoszacego otrzasacz, tam jest silownik jednostronny. Teraz pytanie jak to zrobic. Czy wystarczy do drugiej sekcji podpiac waz do silownika a drugie wyjscie zaslepic? Czy drugie wyjscie musi byc otwarte i w momencie gdy bedzie odplyw oleju z silownika otrzasacza to wlasnie tym drugim wyjsciem bedzie splywal?
Pozdrawiam

rabit500    2

Jeśli masz siłowniki jednostronnego działania (przypuszczam że nurnikowe) to drugie wejście musisz zaślepić ponieważ opuszczanie konstrukcji będzie poprzez popchnięcie dźwigni w 2 położenie. Tzn że olej będzie kierowany w 2 złącze a pierwsze będzie traktowane jako powrót oleju czyli konstrukcja będzie lecieć w dół. Tylko że na aukcji niema dokładnej specyfikacji rozdzielacza. Przypuszczam że w tym przypadku przy każdy opuszczaniu zaślepiona sekcja będzie "cierpieć". Sugerowałbym poszukać rozdzielacza który działa tylko w jedną stronę na drugą bedzie miał wolny spływ albo funkcje pływającą.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez Mikando
      Cześć,

Pług przewraca płynnie ale po obrocie do śruby ograniczającej podczas pracy pługa w ziemi cofa się lekko siłownik nie dogniatając do śruby i pług się nieznacznie przechyla. Efekt pogarsza się z czasem wykonywania orki ( nagrzany olej ?) do 2 godzin pracy jest znoście powyżej przewraca się trochę bardziej (około 2 centymetry od śruby) i dochodzi kolejny problem. W chwili próby obrotu siłownik zamiast się chować wykonuje lekkie pchnięcie w kierunku śruby ograniczającej i zatrzymuje. Nie występuje to za każdym razem ale zdarza się, za drugim lub trzecim pociągnięciem za wajchę w ciągniku przewraca normalnie. Czy przyczyną jest zużycie "kostki" ? Może znacie jakiś zakład który regeneruje takie rzeczy wysyłkowo?
    • Przez zbiszku
      Koledzy mam pytanie - jaki zamek hydrauliczny zastosować do siłownika dwojakiego rodzaju - raz używam go jako łącznik centralny, a innym razem jako siłownik ramienia podnośnika (wędki).
      Ktoś stosował / kojarzy może temat ??
      Ciągnik to 360 - zasilanie z hydrauliki wywrotu.
      http://sklep.hydrotor.pl/ht-vbcd-38-defl-blok-hamujacy-blizniaczy-p-275.html
      https://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/ZAWOR-PRZECIAZENIOWO-BLOKUJACY-DWUSTRONNY-OVERCENTER-VBCD-DE-A-GWINTY-38-PRZEPLYW-40Lmin-CISNIENIE-MAX-350bar/24051
    • Przez tomaszwierzbicki_131195
      Witam, mam problem z wymontowaniem tylnego siłownika podnośnika w JD 8100. Jak wysunąć bolce? Są one równo schowane z siłownikiem ( nie wystają poza otwór). Jest tam podkładka zabezpieczająca, którą zdjąłem. W bolcu jest kilku centymetrowy gwint, może jego trzeba wykorzystać? Z góry dzięki.
    • Przez tomaszwierzbicki_131195
      Witam, mam problem z wymontowaniem siłownika tylnego podnośnika. Jak wysunąć bolce? Są one zabezpieczone podkładką (odbezpieczyłem). Bolce nie wystają poza otwór i nie ma ich jak wysunąć. W bolcu jest kilkucentymetrowy gwint, może to jego trzeba użyć w pewien sposób. Z góry dziękuję.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.