Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam posiadam prasę welger ap 51 , która ma zepsuty aparat koszt nowego to około 1500zł i właśnie nw co lepiej zrobić bo  w okolicy jest prasa sipma od pewnego sprzedawcy za 5000 zł nie wiem czy sprzedać tą gdzieś za 2000-3000 zł i dołożyć do sipmy .

Ponoć sipma to lepsza prasa od tej welgerki.

Edytowane przez Biskupc360
Opublikowano (edytowane)

2-3 tysiące - dobre  :D  . Jaki skup ma takie ceny? :rolleyes:

Edytowane przez Gość
Opublikowano

 Czyli za zepsutą ktoś da ci 3 , a ty za 5 kupisz dobrą polska - no ciekawe , ciekawe ... , ale mało prawdopodobne B) .

Opublikowano

 No to powodzenia w handlu . Po prostu nie wierzę że ktoś tyle da za zepsuty zabytek i że za 5000 ktoś sprzeda dobrą Z 224 , no ale może się mylę .

Opublikowano

 Tak z ciekawości - ile można w godzinę kostek zrobić taką AP 51 ?

Opublikowano

Nie wiem , ale coś te obliczenia nie pasują do tego co napisałeś . Masz na myśli 2 kłębki na te półtorej godziny ? Biorąc pod uwagę że na kostkę trzeba w sumie ok. 4m sznurka to nijak nie wychodzi Ci 500\h , ale zgadzam się z tym że da się tyle zrobić . No i właśnie pytałem ile kostek , a nie cenę usługi .

Opublikowano

Wszystko się zgadza w godzinę zrobię 500 klocków jednak z 2000 metrów robię co najmniej 600 klocków i liczę na to ok 1,5 godz przy dobrej słomie i prostym długim polu Są sytuacje że prasuję u gościa pole kwadrat kliniaste ,słoma cieniutko leży ,człowiek nakręci się ,raz po raz nie da rady objechać klocka trzeba wyjść i odrzucić ,gospodarz nie pomyśli aby przecze z klocków usunąć to 2000 metrów robisz 3 godz

Opublikowano

No 200 w godzinę to znowu strasznie mało , nawet przy takich niedogodnościach B) . To ile taka kostka waży jak robisz 600 z 2000 sznurka ? Ile za usługę bierzesz (z Twoim sznurkiem) ?

Opublikowano

Kostka duża twarda  ma ok metra ,nie chciałbyś podawać wagi nie wiem ale ludzie raczej nie kiedy marudzą że za ciężkie ,są tacy co mają np 1 ha w 3 kawałkach i rób tu samemu ,trzeba nieraz odrzucić klocek bo nijak go objechać i godzina leci i wyjdzie tylko ok 200 kl ,najgorsze że gospodarz woli leżeć w cieniu a nie pomyśli aby odrzucić parę klocków i szybciej by miał zrobione

Opublikowano

Co pamiętam od 5 lat cena 150 zł na godz  sznurek ich   ,sporadycznie mój i wtedy na oko ile z kłębków ubędzie tyle zapłacą ,,mam praktycznie stałych klientów ,jeden dwóch nowych wpada ,klienci zadowoleni bo jak komuś mówię na tą godzinę to jestem i praktycznie zero niezwiązanych klocków

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez RobsonD
      Cześć wszystkim. 
       
      Pomysłów juz brakuje, próby naprawy prasy mozliwe ze całokowicie ją rozregulowały. Niby wszystko działa dobrze a jednak jedna strona nie wiąże. 
       
      Jakby ktoś miał dostęp do jakiś materiałów pomocnych, wymiarów na jakich powinna być ustawiona prasa, kontakt do kogoś z promienia 50 km od Zawiercia(Siewierza) kto sie zna na tej maszynie.
       
      Problem wystąpił prawdopodobnie przy pracy na zbyt wysokim biegu ciągnika. Rzeczy które przychodzą mi do głowy:
      -chelikoptery minimalnie bez równoległości, napawane, wyszlifowane, spręzyny wymienione, dobrze odbijają.
      -iglice równe, ~2 mm pod kołem zębatym idą, mocno trą o ścianki.
      -noże ładnie tną sznurek(nowe)
      -czasami sznurek sie 'zacina' w tym czymś co robi obrót 180 stopni na wiązanie .. 
      - jest taka rolka na wyższym wałku, działa jakby w 3(moze 4) cysklach. popycha w dół klin z drugiego wałka, raz sie o niego lekko ociera, raz mija sie z nim na 1 cm a czasami całkowicie pracują w innych cyklach. 
      -odległości miedzy iglicą a tłokiem przed ruchem iglicy wynoszą 9 do 13cm. Te odległości były zmieniane pierwszym kołem zębatym i łańcuchem, natępnie regulowane iglice. Za każdym razem coś nie grało.
       
      Proszę o pomoc
       
    • Przez Dami2808
      Witam, posiada ktoś instrukcję do Fahr APN? Ewentualnie ktoś może mi wytłumaczyć jak założyć sznurek i jak ustawić aparaty wiążące?  Dopiero kupuję , a właściciel zmarł kilka lat temu, syn się nie zna 


    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mam dwa problemy z moją prasa Welger ap 41. Pierwszy to gdy prasa pobierze dość dużo materiału to wtedy puszcza jedna strona. Węzeł jest na jednym końcu sznurka a drugi koniec sznurka wyślizguje się z palca supłacza. Drugi problem to że raz na 4-5 kostek prasa zrobi kostkę dwa lub nawet trzy razy dłuższą niż ustawione. Bardzo proszę o pomoc i jakieś rady. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
    • Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez seba25
      Witam wie ktoś może jak zdjąć tą tarczę sterującą zdjąłem seger ale tarcza nadal nie chcę zejść a nie chcę na siłę nic tłuc żeby czegoś nie uszkodzić, może mógł by ktoś coś doradzić z góry dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v