Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PacyficVista

Sprawdzenie PIT-u

Polecane posty

Witam

Mam prośbę w imieniu znajomego. Zabrał się za wypełnianie PIT-u 37 ponieważ rok temu udało mu się bez problemu. Tylko ze w roku 2008 pracował około 5 miesięcy potem był 6 miesięcy na L4 i miesiąc na bezrobociu. Wyliczył wszystko tylko nie jest pewny poprawności. I chciałby żeby ktoś to sprawdził (może podać kwoty z PIT-u 11 na forum lub gg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    2

podaj te wartości tutaj to ci przelicze szybko programem i napisz czy korzysta np z ulgi na dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podaj te wartości tutaj to ci przelicze szybko programem i napisz czy korzysta np z ulgi na dzieci

 

 

Kawaler bezdzietny

 

Pierwszy PIT-11 dostał od pracodawcy

Poz 36.(przychód) 5749,13

Poz 37.(koszty uzyskania przychodu) 667,50

Poz 38.(Dochód) 5081.63

Poz 39.(Pobrana zaliczka) 175.00

 

Drugi PIT-11 dostał z ZUS-u (chorobowe)

Poz 35 {przychód (dochód)} 3863.10

Poz 36 (Zal na pod pobr i odp przez podatnika) 733.00

 

Trzeci PIT-11 dostał z PUP (bezrobocie)

Poz 51 (przychód) 58.90

Poz 52 (dochód) 58.90

 

Składki na ubezpieczenie społeczne Poz 81. 647,78

Składki na ubezpieczenie zdrowotne Poz 82 370,59

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

romanik99    2

te składki na ubezpieczenie społ/zdrow to są od pracodawcy?, czemu umieściłeś je na końcu?, w tych pitach 11 z zusu i z urzędu pracy nie ma takich składek?, i co to jest za dochód z urzędu pracy? 58zł, za co to jest? i czy nie ma tam zaliczki pobranej na podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wkleiłem co mi podał

Składki na ubezpieczenie społeczne Poz 81. 647,78 ----> to jest z pitu od pracodawcy

Składki na ubezpieczenie zdrowotne Poz 82 370,59 ----> to jest z pitu od pracodawcy

 

"w tych pitach 11 z zusu i z urzędu pracy nie ma takich składek?" ----> tak w tych pitach nie takich składek oraz żadnych innych danych liczbowych

 

"i co to jest za dochód z urzędu pracy? 58zł, za co to jest?" ------------> zasiłek z bezrobocia ( zarejestrował się dwudziestego szóstego i dostał to za 5 dni bo normalnie dostaje cos 407zl za cały miesiąc )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Podobna zawartość

  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×