Skocz do zawartości

Polecane posty

simsinek    5
Napisano (edytowany)

Witam :)

zwracam się do was z zapytaniem jaki rozsiewacz wybrać?? Napewno AMAZONE tylko zastanawiam się nad modelem ZA-M z komputerem dozującym nawóz do prędkości czy ZA-V z systemem ważenia i GPS. Chciałbym zapoznać się z opinią na temat obu modeli. Z góry dziękuje za pomoc :)  post-53255-0-57300300-1483781577.jpg Zdjęcie dla uwagi 

Edytowano przez simsinek

kali2107    44

mam nowego za-m z kompem i waga. kumpel ma tego tsa. oba na gps. powiem tak. pier**la się niemiłosiernie a rozsiane po 200 ton nawozu. jak się wkurwie to przerobie go na najzwyklejszego za-m tak jakiego kiedyś mialem. ogółem nie polecam. a jak chodzi to fajnie jest ale zbędny gadżet

Wiadomość z agroFakt.pl

demolka19    0

Kolego Kali to co takiego ci się w nim pier***li? Zle waży, coś sie zacina, komp nie dziala tak jak powinien, miałeś jakieś awarie? Napisz coś wiecej bo z tego co napisałeś to nie wiele można wywnioskować..

kali2107    44

padł główny komputer. ten w ramie. a w ts te silniczki elektryczne siadają.

Arek    113

W ZA-M wszystkim steruja hydraulika, w ZA-V wszystko sterowane elektrycznie. Komputery mogą mieć takie same.

demolka19    0

A przypadkiem korekta dawki nie jest regulowana silownikiem elektrycznym? Głowna zasuwa to wiem że hydraulika

Arek    113

Jest. Ale otworzyc-zamknąc trzeba zawsze hydrauliką.

Arek    113

Podobno lepiej....

Arek    113

Wytłaczane dno zamiast spawanego co ma wpłynąć na mniejsze ryzyko rdzewienia. Ogólnie za-v to nowa konstrukcja wprowadzona chyba w 2015r.

demolka19    0

Może i spawy rdzewiały ale czy wytłaczany zbiornik nie bedzie rdzewiał to reki nie dał bym sobie uciąć. Przecież w jednym miejscu bedzie cieńsza scianka(przećiagnięcie) a w drugim grubsza. Po malowaniu efekt bedzie super. A co w przypadku awari jednego z silownikow elektrycznch czy mogę zamknąc recznie zasówy czy wszystek nawóz wyleci na pole?

Baarth    1

Bardziej chodzi o przegrzanie powierzchni przy spawaniu  niż o grubość  blachy.

ZAM powoli jest wycofywany z   produkcji. 

Przy większych pojemościach   ZAV doposażony  bogato kosztuje  praktycznie  tyle  co  ZA-TS  który ma  wsio w  standardzie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się