diesel01

Rozsiewacz lej Grass-Rol

Polecane posty

diesel01    0
Witam serdecznie Forumowiczów. Mam pytanie do posiadaczy rozsiewacza lejowego do nawozów firmy Grass-Rol. Polecacie ten rozsiewacz? Stoję przed kupnem rozsiewacza i zastanawiam się właśnie nad tym. Jakie są jego wady i zalety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek0221    0

O którym kolego myslisz? Jeśli o tym 2-talezowym z koszem z kwasowki to fajnie i wmiare równo rzuca tyle że przekładnie są trochę słabe ale za to tanie i łatwe do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
21 godzin temu, diesel01 napisał:

Witam serdecznie Forumowiczów. Mam pytanie do posiadaczy rozsiewacza lejowego do nawozów firmy Grass-Rol. Polecacie ten rozsiewacz? Stoję przed kupnem rozsiewacza i zastanawiam się właśnie nad tym. Jakie są jego wady i zalety?

Mam plastikowy na jeden talerz. Pojemność chyba 350kg . 

Wysiewam około 15t nawozu rocznie i jest ok. 10 lat już działa bez zarzutu. Jedyny minus że talerz zerdzewial. 

 

Jakość do ceny na dobrym poziomie. 

 

Jedyny minus że nadeszła era bigbagow i nie wszystkie się mieszczą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Ja podpatrzyłem patent na big bagi i sam tak spróbowałem i rewelka. Podnosze BB nad rozsiewacz i lekko nacinam, gdy nasypie odpowiednią ilość to dziure zatykam szmatą, workiem itp. Sypałem 600kg na 2 razy i patent zadziałał jak trzeba, a najbardziej bałem sie o ponowne podnoszenie, czy ta szmata nie puści, ale jest ok. Polecam każdemu i koniec z wiaderkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
Przed chwilą, rafal4610 napisał:

Ja podpatrzyłem patent na big bagi i sam tak spróbowałem i rewelka. Podnosze BB nad rozsiewacz i lekko nacinam, gdy nasypie odpowiednią ilość to dziure zatykam szmatą, workiem itp. Sypałem 600kg na 2 razy i patent zadziałał jak trzeba, a najbardziej bałem sie o ponowne podnoszenie, czy ta szmata nie puści, ale jest ok. Polecam każdemu i koniec z wiaderkiem :)

Ja zwyczajnie rozcinam bigbag do danej wysokości, później usypuje jeszcze trochę żeby nawóz nie wystawiał nad rozciecie i wszystko idzie jak należy  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Słyszałem o tym, jednak mój sposób jest dokładniejszy. Trzeba mi 200kg to tyle sypie i zatykam dziure

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
25 minut temu, rafal4610 napisał:

Słyszałem o tym, jednak mój sposób jest dokładniejszy. Trzeba mi 200kg to tyle sypie i zatykam dziure

Wystarczy wyżej przeciąć i obserwować, więc każdy sposób jest dobry. Nie zatkasz dziury dokładnie przy 200kg  :). 

Po za tym kto by się tam rozdrabnialdla 200kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

No dokładnie nie zatkam, ale +- 10kg. 200kg to dla ciebie rozdrabnianie? Mam kawałki po 0.5ha więc taka dawka pasuje czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
22 minuty temu, rafal4610 napisał:

No dokładnie nie zatkam, ale +- 10kg. 200kg to dla ciebie rozdrabnianie? Mam kawałki po 0.5ha więc taka dawka pasuje czasem

Dla mnie rozdrabnianie  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomeq
      Witam! Mam pytanie. Czy takim rozsiewaczem rozsieje nawóz na 12m? (zdjęcie poglądowe)
    • Przez jacek3773
      Sprzedam kosa , 
       
    • Przez Luki1988
      Czy ktoś posiada taki rozsiewacz na cztery łopatki na talerzu (dwie długie, dwie krótkie) i wie jak je ustawić żeby wysiew saletry był równy na 12 m ?
    • Przez przemek4534
      Witam wszystkich, pare dni temu zostałem posiadaczem rozsiewacza do nawozów Rauch beta 1100 i mam problem z prawidłowym podłączeniem przewodów hydraulicznych, a owe są 3, roziewacz posiada tez sterownik do pojedynczego otwierania i zamykania zasuw, oraz hydromotor do mieszania nawozu, patrząc na przewody jeden jest grubszy co świadczy że jest to powrót oleju natomiast dwa ciensze.... jeden do zamykania zasów, drugi do napedu hydromotoru, jak to zrobic zeby wszystko dzialalo bo jak próbuje to mieszadło sie kreci wolno albo wcale i trzeba te wajchy trzymac, wspolpracuje z mf3670. jeżeli ktos posiada taki rozsiewacz prosze o pomoc.
    • Przez Piters182
      Cześć. Zakupiłem rozsiewacz do nawozów najbardziej prestiżowej i najdroższej marki. Po upływie około 2 lat zaczęły pojawiać się oznaki korozji, a po 2 następnych latach niesamowicie zaczęła farba schodzić sama a pod farbą głębokie wżery korozji. Zacząłem to reklamować firmie która mi sprzedała, powiedzieli że to normalne, bo rozsiewacz jest pomalowany ekologicznymi farbami, powiedzieli żeby podesłać im zdjęcia,  kilkakrotnie zgłaszałem, wysyłałem zdjęcia ale zawsze było bez żadnej odpowiedzi. Na dzień dzisiejszy mało już co zostało farby na tym rozsiewaczu, nie długo będą dziury się robić, palcami można płaty farby ściągać. Jeśli by był to polskiej firmy rozsiewacz za 5 tyś zł to bym jakoś to przeżył, ale jak się kupuje MERCEDESA  w rozsiewaczach i płaci się grube pieniądze to już coś człowiek chce wymagać, ale jak nawet 5 lat taka maszyna nie może wytrzymać to coś jest nie tak. Mam w planach napisać jakieś im pismo w którym będzie zawarta przymusowa odpowiedz od firmy co z tym dalej robić. Czy komuś się zdarzył podobny w tym stylu problem z maszyną i doradzi co zrobić w tej sytuacji ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj