Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adrys

problem z rozrusznikiem w 2812

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adrys    0

witam mam pytanie

mam ursusa 2812 i ostatnio był robiony rozrusznik po załozeniu okazało sie ze nie kreci tylko strzela w rozruszniku czy w automacie (automat jest nowy) jest słaby akumulator ale przet tym jak sie spalił rozrusznik to krecił. podladowałem go troche ale i tak nie kreci tylko trzaska. piszcie co moze byc. z góry dzieki.

wsk125ccm    11

Sprawdź napięcie na akumulatorze jeśli masz czym i napisz ile wynosi podczas postoju i rozruchu. Jest możliwość, że jest za słaby jak piszesz i nie daje rady zakręcić, albo szczotki mogą się zawieszać - trzeba puknąć czymś niezbyt mocno w rozrusznik tak, żeby się odwiesiły. ;)

Gdzieś był chyba podobny temat.

adrys    0

pukałem i nic nie dało a sprawdze napiecie jutro a moze ktos pamieta czy pod dolna sróbka od automatu jest tylko masa a pod górna 3 przewody?

Wiadomość z agroFakt.pl

coolman111    54

Jak nie kręci tylko tak "stuka" to coś nie tak z elektromagnesem (jak to Ty nazywasz automatem), najwidoczniej nie zaskakuje i nie włącza rozrusznika.

adrys    0

chodzi o elektromagnes a zmiezyłem napiecie w akumulatorze i na postoju wynosi 12V a jak chce zapalic to spada prawie do zera. na swiatłach juz nie trąbi takrze chyba musze sie szarpnąc na nowy aku...

adrys    0

ok dzieki za wszystkie odpowiedzi. problem rozwiozany zmieniłem aku. zamykam temat. pzdr.

tomek5714    0

Przy każdym zapalaniu ursusa 5714 najpierw rozlega sie zgrzyt a pomem dopiero zapala .W rozruszniku siedzi już 3 bendix .Co robić pomóżcie ...

zorzyk2    50

Wieniec koła zamachowego do wymiany. Silnik ma zazwyczaj jeden punkt, w którym zatrzymuje się wał korbowy i z tego punktu zaczyna rozruch. Czasami praktykowane jest obrócenie wieńca(nie zawsze go można nałożyć) drugą stroną lub przesunięcie o pewien kąt. Wyjmij rozrusznik i zobacz w jakim stanie są zęby, jeśli wykruszone - szukaj wieńca.

Transporter    164

Witam,mam problem z rozrusznikiem,który był wyjęty na jakiś czas,został dziś włożony i zamontowany,po przkręceniu stacyjki gaśnie lampka od prądu,słychać elektromagnes,ale nie uruchamia motoru,co może być przyczyną?

simson2812    356

może cosniełaczy ja w swoim 2812 raz mi sie zdjarzyło że nic nie niodzywal lub pukał to pare rzy stacyjka wziolem na rozruch i za któryms razem zapalił

wsk125ccm    11

Brak masy!!!! Oczyść dokładnie wszystkie połączenia, zedrzyj stara farbę w miejscu połączenia przewodu masowego z korpusem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować