Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mleczarnia Winnica to "cwaniaki" sam noszę się z zamiarem odejścia... znajmy jak od nich odchodził to po złożeniu wypowiedzenia od razu zaczęły mu rosnąć bakterie w mleku a za ostatni miesiąc zostało mu potrącone 20gr/litr  

Opublikowano
ja oddaje do winnicy i obecnie tl 4,2 bi 3,4 przy ilości powyżej 20 k cena to 1,64zl brutto ryczałt. Kiedyś rodzice też byli w tej mleczarni i nie było problemu z odejściem normalnie 3 m-ce wypowiedzenie i tyle
Opublikowano

jest na forum ktos  srzdajacy mlko do osm ciechanow chcialbym uzyskac kilka  p

podstawowych info jak z platnosciami czy w trmini i jaka cna obecni a jaka byla w kryzysi jakie wymogi dotyczace mlka  z gory dzieki za odp

Opublikowano

pytanie jaka cene bym mial w president winnica  białko 3,2   tł,3,7 ilosc 8000tys miesiecznie  w jakim termine płacą      szukaja dostawców kujawsko pomorskie prosze o odpowiedz

Opublikowano
56 minut temu, wielgus napisał:

pytanie jaka cene bym mial w president winnica  białko 3,2   tł,3,7 ilosc 8000tys miesiecznie  w jakim termine płacą      szukaja dostawców kujawsko pomorskie prosze o odpowiedz

Przy 8 milionach miesięcznie na pewno powyżej 2 złotych xD

Opublikowano

Krowiarka gdzies tam wyczytałem ze masz 28 tysi kredytu co miesiąc to ci powiem szacun za odwage . No nie wiem tak na moje oko kalkulując powinnas w tej chwili zdawać miesięcznie miedzy 80000 a 110000 tys mleka i tak na mój rozum to jeśli cena spadlaby na około 0,9 to dla ciebie oznacza zabójstwo pisze tak sugerując się moim szwagrem który stawiając obore przy cenie 1,6-1,7 poplynal w kryzysie kiedy otrzymywal 1,1-1,15 . Ratowalem go 3 miesiące ale później wspólnie doszliśmy do wniosku ze trzeba się poddac ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo zyje sobie dziś chłopak swietnie jak mało kto 95 % dojących krowy może tylko pomarzyć żeby zyc na tym poziomie. UU nas dobrze prosperują gospodarstwa które budowaly obory w latach 99-03 nie maja dzierżaw ponieważ posiadaja wlasną ziemie odpowiednia ilość , obory te kosztowaly góra 350 tysięcy zostały splacone ziemia dokupowana była w cenie 10-15 tys doszly później dopłaty do niej. mam 5 takich znajomych co maja krowy i rozwijali się tak jak opisałem nie maja kredytów posiadaja i wynajmują mieszkania dzieci ustawione jezdza na wycieczki sami zdolaja obrabiać gospodarstwo wieczorem po 18 wykapani pachnący spotykają się ze znajomymi dla mnie to jest ideał mleczarstwa który sam tez mam na podobnym stylu. A wspominając jeszcze ich to jedyni których znam ze pojde powiem ty stary trzeba mi 200 tys bo brakuje mi do sieczkarni no problem jedzie do banku i przywozi ma tam bezpieczny zapas gotówki  . A przed wiekszoscia młodych rolnikow i zon które na te gospodarstwa przychodzi wisi widmo dojenia i jeba... przez 20 lat na kredyty i wychodzenia z obory o 20-21 albo i póżniej tak tez wlasnie zrobila moja siostra .

  • Like 1
  • Thanks 1
Opublikowano

No widzisz a ja w tej chwili mam 35 000 litrów mleka i spłacam te kredyty. ^_^ W kryzysie miałam najmniej 1,23  zł i to przy dużo mniejszych litrach . Tak, że mleczarnia mleczarni nie równa.

Opublikowano

Alfa piękna historia każdy by tak chciał,  napisałem że słyszałem to w radiu! A krowiarka z tego co pamiętam pisała spłaca teraz dodatkowo utwardzenie,  że potem będzie mniej... wyluzuj z tą euforia i czytaj sumiennie

Opublikowano

I dodam jeszcze, że obora oborze nierówna. Co z tego, że wracam do domu o 20 coś jak lubię to robić i przebywać w oborze. Lubię zrobić sobie herbatkę i posiedzieć w cieple przy komputerze, bo tak doglądam swoje stado i mam takie warunki do pracy. Owszem płacę za to, ale praca tam nie jest dla mnie dopustem Bożym i mnie nie męczy. Niestety każda automatyzacja musi kosztować, chociaż o dziwo rachunek za prąd mam mniejszy. :P

Opublikowano
@wielgus nie mam przed sobą cennika ale z tego co pamiętam za każde 10tys litrów jest plus 1gr, za jednostkę białka jest 0,2zl i za jednostkę tłuszczu 0,09zl więc od mojej ceny możesz sobie odliczyć
Opublikowano
6 godzin temu, czesio1612 napisał:

ja oddaje do winnicy i obecnie tl 4,2 bi 3,4 przy ilości powyżej 20 k cena to 1,64zl brutto ryczałt. Kiedyś rodzice też byli w tej mleczarni i nie było problemu z odejściem normalnie 3 m-ce wypowiedzenie i tyle

policzylem wyszlo mi 97 gr to chyba mósi byc jakies dodatki jescze w cenniku prosze o odpowiedz którego płacą za mleko

Opublikowano

pedro 6 % nie 60 zeby 60% to za mleko byloby 5zl . Krowiarka to ladnie sobie dajesz rade . Ja tez lubie krowy ale w ciagu 3 lat rezygnuje bede zyl z pszenicy i wynajmu . Teraz koncze kolejna 4 pokojowke w bialym za taka biore 2400 miesiecznie od 4 studentek. A jeszcze do pedro jestem radnym dlatego pytalem sie o te 60%

Opublikowano
1 godzinę temu, przezuwaczka napisał:

Od stycznia zróżnicowanie cen w Mlekovicie(centrala) za surowiec GMO i nonGMO. Umowy dobrowolne. 

Ciekawe jaka bedzie różnica w cenie? Jak 10 gr to ja dziekuje

Opublikowano

Pan Szabłowski dał do zrozumienia, że cisną ich sieci handlowe na nonGMO, a że brakuje im 0,5 mln litrów mleka, a mogą 1,5 przerobić...

Poza tym do 2019 będzie całkowity zakaz sprzedaży pasz GMO, więc można spróbować już. Próbki do badań my będziemy przygotowywać i wykaz pasz z fakturami 3 lata przetrzymywać do wglądu dla mleczarni. 

Opublikowano (edytowane)

@wielgus 1,64- 4,5gr za tłuszcz- 4gr za białko- 2gr za ilość litrów to wychodzi 1,535 zł. zakładając że jesteś pod ocena użytkowości mlecznej, jeśli nie to jeszcze minus 2 lub 3gr. nie mam cennika pod ręką to wyliczone tak na szybko z mojej ceny. jak chcesz coś więcej to napisz na PW. A płacą zawsze do 14 każdego miesiąca

Edytowane przez czesio1612
Opublikowano

wstepnie na radzie za tydzien dodamy na grudzien rozliczenie a po nowym roku spadek ceny masla vedzie wystarczajacym pretekstem do obnizek a pozatym z rozmow wynika ze mniej wiecej od litego obnizki na marzec a wiadomo w mlekpolu nigdy to 5 gr nie jest pamietacie zapewne ze ostatnim razem z 2.2 za grudzien lecialo po 30 gr w dol

Opublikowano

Trzeba będzie wybrać się pierwszy raz na spotkanie członków spółdzielni. Może coś powiedzą o tym bez gmo. Jak to ma być dobrowolne? Albo wszyscy w oddziale będą żywić bez gmo, albo nikt.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji na temat cen rzepaku w roku kalendarzowym 2025.
      Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych pytań dotyczących cen rzepaku, które były zadane w poprzednich latach.
      Ile będzie kosztować tona rzepaku w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku w 2025 roku? Czy cena rzepaku wzrośnie w 2025 roku? Czy rzepak będzie droższy w 2025 roku? Dlaczego rzepak tanieje lub drożeje w 2025 roku? Kiedy rzepak podrożeje w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na giełdzie w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na Matif w 2025 roku? Ile będzie kosztować rzepak na skupie w 2025 roku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie.
      Zapraszamy do dyskusji i prosimy o merytoryczną i kulturalną dyskusję. Rozmawiamy o meritum sprawy, nie wyzywajmy się, szanujmy zdanie innych osób. Życzymy miłej i owocnej wymiany zdań.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą kształtować się ceny paliw w tym roku? Minął rok od wyborów- kiedy politycy obiecywali obniżki cen paliw, tymczasem hurt w ostatnim czasie pnie się w górę

      Zamawialiście już paliwo w tym roku? Jakie ceny?
      Temat jest kontynuacją zeszłorocznej dyskusji:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301695-ceny-paliw-2024/
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v