Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jozef1981    0

dzięki za zdjęcie to ja mam inaczej muszę coś podorabiac. Jeszcze jedno pytanie odnośnie ustawien na rzepak jak go ustawiasz na rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Tutaj masz fotki z różnymi uprawami. Ja sieje rzepak pierwszy rok więc narazie ustawie go tak jak w instrukcji. A co do tej ,,jaskółki,, dzisiaj zrobiłem drugą dłuższe i wyższe blachy i jutro będe robił właśnie do niej mocowanie. Zrobie to z 2 profili tak aby jeden wchodził w drugi i przewierce pare dziur i zawleczką b ęde regulował. Albo wywierce większą dziurę i przyspawam nakrętkę i śrubą docisne profil w środku zobaczę. Tutaj masz do wszystkich upraw. Jak coś to pisz.

post-180813-0-80242400-1500487093_thumb.jpg

post-180813-0-97331600-1500487114_thumb.jpg

post-180813-0-94245000-1500487134_thumb.jpg

post-180813-0-55946700-1500487154_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jak coś to mam do sprzedania sito orginalne do mf 27 wymiary 136x105x2,5cm otwory 5mm. Kupiłem rok temu od tego co mi sprzedał kombajn i powiedział że to do niego ale jest 15cm za krótkie może ktoś jest chętny? 

 

 

 

 

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0

a ty masz sisto do rzepaku do swojego? ja zacząłem kosić wczoraj według ustawień z książki i niestety wszystko zielone idzie do zbiornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Tak kupiłem do swojego bo to za małe. Sorry że tak późno odpisuje ale coś się powaliło i przestało śledzić ten temat. Ja u siebie obroty na młocarni ustawiam tak 950-1000 wiatry to szczerze to na oko bo mi linkę urwało. Klepisko jest tak na 3 pod normalnym na wajsze w kabinie. Sito mam na dole 4mm górne żaluzjowe do oporu zamknięte. I zanieczyszczenie na skupie to 3.9%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0

cześć dzięki za wiadomości no jakoś dało radę wykoscic ale sito dolne robiłem potem puszczalem jeszcze przez siatkę na przyczepę i zanieczyszczenia były 2,6 także super gorzej z wilgotnością ale to już nie wina kombajnu, ale koszenie nim to coś pięknego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

No nie powiem kombajnem super się kosi co prawda mój też nie najlepiej czyści 3.9 ale pierwszy raz rzepak i niebardzo wiedziałem jak ustawić. Dolne spokojnie można by 3mm sito i by ładniej czyściło. Ale wole mieć trochę większe zanieczyszczenie niż na polu rzepak,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0

no jasne lepiej troszku zanieczyszczenia niż zostawić w polu. A na zboża jak go ustawiasz bo jeszcze w zbożu nie był mieliśmy dziś jechać ale popadalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ogólnie to tak jak w instrukcji jedynie sita dolne mamy otwory fasolkowe 6mm ale 5mm były by lepsze i lepiej czyści. Górne sito całkiem zamknięte końcowe lekko uchylone. Na młocarni tak 1350-1400. Klepisko na normalnym czyli powinno być 12 z przodu i 4mm z tyłu. Wiatry to szczerze też na oko tak y niewylatywało za dużo i w miare czyste było. Puszczam przez tryjer 8razy odkręcam dekiel od wialni i spręzyne przy tryjere ustawiam na 1. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0

a jak masz kierownice wiatru ? mi fajnie czysci ale wtedy troszkę wywala a jak nie wywala to troszkę brudnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Obie kierwonice mam na 1. A wiatry tak na oko. Ja wolę mieć trochę zanieczyszczenie niż ma leżeć na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0

ja tez tak wolę ale trochę jeżdżę po ludziach i jeden zadowolony a drugi będzie narzekał ale jest ok . kupiłem te siłowniki do sieczkarni super sprawa jak się często zmienia sama idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jak chcesz mieć już naprawdę czyściutkie to musisz zmienić sito na zboża na jakieś 4mm fasolkowe i puszczać pprez tryjer i ustawić spręzyne na 2 ale już o wydajności to już nie za ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Mi się takie coś niezdażyło jedyne co to kabelek przy przekażniku nie łączył ale poprawiłem i jest okej. Na necie nic nieznajdzie? Raczej trudno dostępne niesą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Haha widzę kolego masz ten sam problem sam planuje wyjąć chłodnice też jestem ciekaw jak ją z tamtąd wyjąć. Raz próbowałem ale coś mi nie wyszło i dałem sobie spokój, teraz muszę ją wyjąć i dokładnie umyć bo wykoszę 2ha i zapchana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0
No nie jest to takie proste jeżeli są śruby od dołu to masakra ja planuję spuścić olej hydrauliczny rozpiąć tam te węże od hydrauliki i może wyjść obie chłodnice z całą tą obudową jeżeli tak się nie da to już nie wiem jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Albo trzeba zdejmować tą blachę boczną sito chłodnice oleju itp. żeby się tam jakoś dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jeszcze jej nie wymontowywałem, niema czasu się zabrać może w następnym tygodniu troch.ę czasu znajdę, bo powoli trzeba szykować kombajn bo potem wszystko przed żniwami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozef1981    0
ja ją wymontowalem ale nie życze nikomu tego. Musiałem ją zerwać z poduszek bo innej opcji nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez Sianokos12
      Kupował ktoś z was kombajn z bartołd? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj