Skocz do zawartości
deer

NAWRACANIE

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
talek48    0

Spotkalem sie z tym juz wczesniej i interesuje mnie na jakiej zasadzie to dziala...czy przez WOM, blokowanie jednego kola poprzez rozdzielenie hamulca czy silniczek hydrauliczny...wydaje mi sie ze przez to ostatnie chyba... Jak to jest??

kombajn    1

Z tego co zauwarzyłem z tego filmiku to zasada działania jest strasznie prosta. piasta, przekładnia i silnik hydrauliczny ;) dla mnie bąba :):):)

Wiadomość z agroFakt.pl

deer    176

Po filmiku sądzę żę silnik hydrauliczny - idą dwa przewody hydrauliczne, łatwo zmieniać obroty.

Na same hamulce pewnie też by szło, ale ruch nie byłby taki płynny.

Świetny pomysł jak jest tam silnik hydrauliczny to potrzebny tylko TUZ i przewody to jest dobre przy mniejszych kawałkach ziemi banalne w obsłudze ciekawe czy jakaś firma takie cudo produkuje bo na pewno by się sprzedawało jak widać na filmiku dużo ułatwia pracę.

kombajn    1

Ale co patent ludzie wymyślili ;) myśle że hamulcami to nic nie operuje, koło z przodu załatwia wszystko :)

semos    11

też mi się tak wydaje, Koło z przodu jest napędzane i to ono powoduje ten efekt zawracania

kombajn    1

Ale jaki koszt budowy... koło, felga, piasta, opona, silnik hydrauliczny... ambitne pomysł ;)

stasiex    23

Moja technika zawracania również dąży do minimalizacji uwrocia. Np. chcę nawrócić w prawo. Ok 11-12 metrów przed końcem pola zaczynam podnosić maszynę, skręcam koła w lewo dusząc jednocześnie lewy hamulec. W tym czasie mam maszynę już całkiem w górze. Szybka kontra kierownicą na maxa w prawo, prawy hamulec i... Tuż przed sobą mam kolejny rządek. Ani razu nie dotykam sprzęgła. Uwrocie wychodzi mi niecałe 8 m.

jkl    0

Chyba nic lepszego nie można było wymyślić. Chylę czoła przed tym co to wymyślił. Jednym słowem genialne!!!

Jeśli się nie mylę to wystarczą dwukierunkowe siłowniki przy przednim TUZie, trochę żelastwa (rama) i przekładnia hydrostatyczna. Po prostu świetna robota!!!

deer    176

Ja też używałem hamulców zwłaszcza przy zestawie 1222 na blixniakach + uprawowo siewny. Jednak takiemu nawracaniu do płynności rozwiązania z filmiku wiele brakuje. Im cięższy i dłuższy zestaw tym płynnośc ruchów nabiera większego znaczenia.

;):) :) :) :) Ludzie to jednak mają łeb nie od parady!! Podoba mi się takie rozwiązanie... osobiście obstawiam, że wymyslił to Niemiec :)

deer    176

W nowych konstrukcja i nietypowych rozwiązaniach liderem są włosi ;).

to tez pochodziod makaroniarzy :).

GSX    0
Ale co patent ludzie wymyślili ;) myśle że hamulcami to nic nie operuje, koło z przodu załatwia wszystko :)

A właśnie ze gościu na filmiku operuje musi blokować jedno koło dla płynności ruchu.

kamis    0

z tego co ja zaobserwowałem to hamulców nie używa bo jedno koło obraca się w przód a drugie w tył

pomysł i wykonanie bardzo mi się podoba a jeśli ktoś na tuz albo tura to nie jest trudne do wykonania

wsk125ccm    11

A ja znalazłem jeszcze jeden ciekawy aspekt tego rozwiązania... To przednie koło można zalać cieczą i może posłużyć jako obciążenie ;) A link do filmu dawno temu był podany w temacie z linkami do YT. Musiało Ci @deer umknąć :) Ciekawe ile czasu zaoszczędza w porównaniu do standardowego nawracania... ??

"The front wheel drives the tractor to turn left or right by hidraulic power .

NO USE OF BRAKES

NO USE OF GEAR

bye "

bez hamulców i sprzęgła, napęd hydrauliczny - jeśli dobrze tłumaczę :)

@wsk125ccm dokładnie tak jak przetłumaczyłeś ...bez chamulców i sprzegła no i oczywiscie bez zmiany kierunku (przełozenia) ''''''widziałem to wczesniej poprostu miód robota .......tak to mozna nawet najgorsze kawałki obrabiac ;):)

tomek    0

@deer znalazłes naprawde super link,dzieki :)

ja o takim czyms pomysle za 2 m-ce jak 6830 bedze u mnie na podwóku stał ;)

pioter    44

myślę, że najlepiej pasował by ten wynalazek do Valtry ze skrętnym Tuz'em...poza tym udogodnienie dla leniwych ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Łukaszda
      Panowie kupiłem nowo pompe hydrauliczno i nadal wysadza uszczelniacz na wałku

• Przez keeway
      witam mam zamiar kupić łuparke swidrowa pod cignik i niewiem czy bedzie pasowac walek od rotacyjnej napewno ktos robił link od łuparki podaje w linku    http://allegro.pl/zestaw-wom-swider-80-z-wymienna-koncowka-rebaki24-i6579957576.html#thumb/1

• Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez pawelgruta
      Witam !

Jakie szerokie opony  do przodu C 330 4x4 ?

Mam na sprzedaz most i przekladnie do C 330 M . Most razem z  silownikem skretu.  Dorabiam napedy 4x4 do C 330 . Ładowacze czolowe z rama wzmacniajaca ciagnik udzwig 1 t. .Wykonuje modyfikacje hydrauliki.

• Przez Schadow
      Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?