Polecane posty

massey19xpl    0

Witam, jestem posiadaczem MF 3050 i jest jakiś problem, bo to chyba nie jest normalne... Gdy jadę samym ciągnikiem po dobrej drodze, bez niczego to np pod górę czuje jakby sam siebie nie mógł dociągnąć, normalnie "zdycha". Minimalnie lepiej jest, gdy silnik jest już rozgrzany, ale to na prawdę nie wielka różnica. Tak jest od samego początku kiedy kupiłem go. Co to może takiego być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zimny to jest to raczej normalne bo olej jest gęsty wiem coś o tym , może też coś go blokuje np:hamulce.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Też stawiam na ukl. paliwowy, moga to być filtry. a silnik chodzi normalnie równo czy pyrka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A jakie masz oleje w silniku i w skrzyni?

 

A w polu jak chodzi normalnie ma siłe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey19xpl    0

Ma 7000 MTH(chodzi jak zegarek) znajomy ma 3080 i ma 10 000MTH i mówi że jeszcze chodzi dobrze., w skrzyni mam ojej przekladniowy texaco a w silniku ULTOR podobno dobrej jakości, filtry paliwowe gosc od którego kupowalem mowił ze wymieniał takze nie wiem, chyba że by kłamał. No ale kupiłem go rok temu a ile wczesniej wymieniał to nie wiem. Filtry powietrza wymienione. W polu też nie bardzo ma kopa tak samo ma jakiegoś muła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Przede wszystkim wymiana filtrów paliwowych i polecał bym sprawdzić sitko na pompce paliwowej owszem jak w tym modelu takowe występuje. Zazwyczaj te sitko jest na górze pompki pod dekielkiem. Druga sprawa 3050 ma turbo a nic o nim nie piszesz czy słychać je na wyższych obrotach. Ja Przerabiałem identyczną sytuację w swoich fendach i w jednym to były właśnie filtry paliwowe a w drugim padnięta turbina i tak jak piszesz pod górkę sam ciągnik słabo jechał a teraz po regeneracji turbinki to całkiem inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey19xpl    0

jak dodaje gazu to podymia tak jakby mu było ciezko sie rozbujac a tak to nic nie dymi,,,, no sprawdze tą pompke, ale turbiny to mój nie ma.... to zwykły 3050 bez turbiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolllllll    0

w samym zbiorniku (baku) tam jest wlasnie taka rurka ktora siega samego dna i na zakonczeniu tej rurki jest taka bardzo drobna siateczka i ona moze tez byc zabrudzona i przez to moze byc tez taki slaby bo nie zaciaga dobrze paliwa. kolo wlewu paliwa to jest to bedziesz musial odkrecic i wyjac to poprostu i wyczyscic. bo mozliwe ze na dnie baku jest juz brud..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

musisz sprawdzić filtry ,u mnie w 3060 też miał muła ale się też zapowietrzał to była właśnie pompka ręczna tak zabrudzona że wogóle nie było widać siatki :) a jak wyczyściłem to panie nie ta moc pozdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz6140    0

a chciałbym sie dołaczyc i zapytać bo dwa razy mi sie mf zapowitrzył w czasie jazdy za pierwszym razem maiłem spory poblem bo nie wiedziałem co sie stało traktor jechał i nagle zgasł . filtry wymienine pompka zasilajaca takze a znow ta sama akcja zapowitrzył sie:( co moze byc przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0
a chciałbym sie dołaczyc i zapytać bo dwa razy mi sie mf zapowitrzył w czasie jazdy za pierwszym razem maiłem spory poblem bo nie wiedziałem co sie stało traktor jechał i nagle zgasł . filtry wymienine pompka zasilajaca takze a znow ta sama akcja zapowitrzył sie:( co moze byc przyczyna

 

panie nie wiem czy ci pomogę ale tak jak pisałem wyżej musisz sprawdzić pompkę paliwa (ręczną) zdjąć dekielek i tam jest siateczkka , jeśli jest czysta to sprawdź jeszcze w dolocie do pompy paliwowej jest tam też takie sitko które dopiero po wykręceniu rurki głównej od paliwa trzeba wyjąć delikatnie może to jest brudne bo jeśli nie to już nie pomogę :) sorki za jakieś głupoty w tekście ale właśnie wróciłe do domu zawiany z deka narka :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4
Przede wszystkim wymiana filtrów paliwowych i polecał bym sprawdzić sitko na pompce paliwowej owszem jak w tym modelu takowe występuje. Zazwyczaj te sitko jest na górze pompki pod dekielkiem. Druga sprawa 3050 ma turbo a nic o nim nie piszesz czy słychać je na wyższych obrotach. Ja Przerabiałem identyczną sytuację w swoich fendach i w jednym to były właśnie filtry paliwowe a w drugim padnięta turbina i tak jak piszesz pod górkę sam ciągnik słabo jechał a teraz po regeneracji turbinki to całkiem inna bajka.

U mnie Turbina gwiżdże dopiero wtedy gdy traktor ma ciężko, czy coś z nią nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey19xpl    0

wyczisciłem to sitko na górze w pompce troche zabite było ale bez wiekszych rewelacji zbytnio sie nie poprawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwisnia    0

A jaką masz skrzynie w tym MF power shift to może być to wina przyśpieszacza jak jest zimny to przy zmianie biegów biegów będzie zwalniał nawet z górki.

mam racje co do objawów to naprawa bedzie kosztować ok 4000 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwisnia    0
Witam, jestem posiadaczem MF 3050 i jest jakiś problem, bo to chyba nie jest normalne... Gdy jadę samym ciągnikiem po dobrej drodze, bez niczego to np pod górę czuje jakby sam siebie nie mógł dociągnąć, normalnie "zdycha". Minimalnie lepiej jest, gdy silnik jest już rozgrzany, ale to na prawdę nie wielka różnica. Tak jest od samego początku kiedy kupiłem go. Co to może takiego być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

siema mozliwe ze masz jakas rurke przetarta od paliwa lub pompa paliwowa siada sprawdzenie jej kosztuje jakies 20-40 zl mozliwe ze tez pompka reczna w masseyach tej serii popmpki zazwyczaj sa od benzyniaka takie malutkie z lipnym pompowaniem nawet gdy kupisz nowa moze byc gorsza niz stara sprawdz membrame


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobi    11

I jak MF 3050 nabrał mocy ? Ja mam MF 6110 i mam podobne objawy ze na zimnym słaby a jak się rozgrzeje to silniejszy ale bez szału. Wydaje mi się że c 360 jest mocniejsza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj