Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marl    443
basserman89 napisał:

1 godzinę temu, Grzegorz197 napisał: Pytanie w innym temacie. Dostał ktoś już z Was dopłatę do nawozów. Tyle mówią ile to już ludzi dostało a wśród znajomych czy sąsiadów nikt nie dostał Dostalismy ale coś mało. Za nim chu chu tam się nie kalkuluje. Jakieś 1400 zł wysłali na 10 ha pola i kile a ton nawozu z faktur

Saletrzak kupiony po 3200zl/t, zgłoszony do wniosku tak, że 1 tona saletrzak jest na 3 ha gruntu ornego. Po przyznaniu dotacji jego cena wynosi około 1670zl/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1290
11 godzin temu, Marl napisał:

Saletrzak kupiony po 3200zl/t, zgłoszony do wniosku tak, że 1 tona saletrzak jest na 3 ha gruntu ornego. Po przyznaniu dotacji jego cena wynosi około 1670zl/t.

Na zboże trzeba 300 polifoska x 500 zł , 400 saletra x 500 zł to jest już 3500 zł przy aktualnych cenach a zwrot dopłaty to 500 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Mariusz2903 napisał:

11 godzin temu, Marl napisał:

Saletrzak kupiony po 3200zl/t, zgłoszony do wniosku tak, że 1 tona saletrzak jest na 3 ha gruntu ornego. Po przyznaniu dotacji jego cena wynosi około 1670zl/t.

Na zboże trzeba 300 polifoska x 500 zł , 400 saletra x 500 zł to jest już 3500 zł przy aktualnych cenach a zwrot dopłaty to 500 zł .

Nie narzekaj bo to pomoc do sezonu 2021/2022. Tak jak pisałem saletrzak czy saletra wyszła za około 50% ceny rynkowej. A pszenice sprzedasz teraz po 1300 a nie 900zl. Obowiązywały limity ale każdy kto napisał to pomoc dostanie. Tu z forum, nawet dokupowali aby zwrot dostać. Problem by był jakby dotacja była 200 zł czyli 600 zl do tony nawozu. A jak wyszło 1500 zł refundacji do 1 t nawozu to super pomoc. Ja kupowałem już od pazdziernika 2021, przykro było ale już wiadomo było że ceny nie spadną. O dotacjach nie było nic wiadomo, kupiłem w cenach do 3200 zl/t, nawozy to: ultra 8, saletra, saletrzak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1290
22 godziny temu, Marl napisał:

Nie narzekaj bo to pomoc do sezonu 2021/2022. Tak jak pisałem saletrzak czy saletra wyszła za około 50% ceny rynkowej. A pszenice sprzedasz teraz po 1300 a nie 900zl. Obowiązywały limity ale każdy kto napisał to pomoc dostanie. Tu z forum, nawet dokupowali aby zwrot dostać. Problem by był jakby dotacja była 200 zł czyli 600 zl do tony nawozu. A jak wyszło 1500 zł refundacji do 1 t nawozu to super pomoc. Ja kupowałem już od pazdziernika 2021, przykro było ale już wiadomo było że ceny nie spadną. O dotacjach nie było nic wiadomo, kupiłem w cenach do 3200 zl/t, nawozy to: ultra 8, saletra, saletrzak.

Ja nie krytykuje dopłat ale ta pomoc ma się nijak do cen nawozu , koncerny i dystrybutorzy podwoili zyski np . na jednym samochodzie mieli po starych cenach 500 -800 zł zarobku a teraz 10 000 zł . Sadzisz tytoń to siarczan potasu był po 2700 zł a jeast ponad 6000 zł , sól 1300 zł teraz około 5000 zł , virginiowcy sypiecie mało azotu  to saletrzak był 800 zł tona a teraz 4700 zł i powiedz co ta dopłata dała ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Taka mafia.wszystkie dopłaty dofinansowania ulgi tak działają. Wystarczy popatrzeć np na paliwa, nawozy i wszystko inne.cóż z tego ze mamy dopłaty do nawozów, tarcze antyinflacyjna niższe stawki VAT itd skoro i tak np spółki skarbu państwa notują rekordowe zyski.ceny wszystkiego mają urosnąć bo ma być więcej kasy w korycie. Do wszystkiego dadzą, doplacą a nam każą za to zaplacić. 

Socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w innych systemach 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

W tym roku (2021/2022) ta pomoc świetnie wyszła dla gospodarstw do 50 ha. Nawóz stanieje dopiero jak ludzie przestaną go kupować. Ludzi są świadomi, że nawozami budują plonybz pola, stąd każdy stosuje. Kiedyś pisałem, że saletra średnio kosztowała 2 tony/2.2 tony pszenicy to mnie chcieli tu na forum "zjeść, że głupoty opowiadam" . A pszenica byla 650zl to saletra 1300. Bo zazwyczaj ciężko kupić nawóz najtaniej a zboże sprzedać najdrożej. Było może 2 lata (związek z covid) z cenami saletry 870-950 netto i niektorzy myśleli, że tak zawsze będzie. Gaz ziemny jest mega drogi, tego nie przeszkoczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1290

Saletrę najtaniej 2 lata temu dostałem po 1050 zł i zawsze udawało się kupić po 1200 zł , przy dzisiejszej cenie 5000 zł zrezygnowałem z uprawy zbóż a pod tytoń no cóż na pewno rezygnuje z soli potasowej .

Co sądzicie o Polifosce Start , ponoć bez chlorków jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid50    0
Dnia 15.09.2022 o 22:17, Grzegorz197 napisał:

Pytanie w innym temacie. Dostał ktoś już z Was dopłatę do nawozów. Tyle mówią ile to już ludzi dostało a wśród znajomych czy sąsiadów nikt nie dostał

Ja dostałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Mariusz2903 napisał:

Saletrę najtaniej 2 lata temu dostałem po 1050 zł i zawsze udawało się kupić po 1200 zł , przy dzisiejszej cenie 5000 zł zrezygnowałem z uprawy zbóż a pod tytoń no cóż na pewno rezygnuje z soli potasowej .

Co sądzicie o Polifosce Start , ponoć bez chlorków jest .

Na piaskowych polach to trudno będzie zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Czasem jak u mnie mokry rok się trafi to piachy tak przeplucze ze tytoń do kolan jeśli mu się coś nie dosypie w trakcie wzrostu.

Pytanko miałbym.bo mam suszarnie mulera i samorobke i zastanawia mnie jak suszycie czy na automatach czy jednak sami starocie się sterować ręcznie klapami i wilgotnoscia w trakcie suszenia.u siebie cały ten sezon przelecialem na recznym sterowaniu i nawet jestem zadowolony pomimo tego że czasem jednak jakaś tam kropka plamka się trafiła.przy automatach jednak kilka razy było tak że automatyka zawiodła.i czy macie jakieś własne sprawdzone metody na zmiejszenie zużycia opału w suszarni? 

Dzwonilismy dzisiaj i osika która w tamtym sezonie była kupowana po 80 zl w opale jest po 250 0.0 reszta w granicach 200 zł lub drożej jak wspomniana osika ale jeszcze mniej jak za 300.

No i kaczorek mówił ostatnio ze trzeba palić czym się da tylko nie oponami i żeby mniej prądu zużywać. To chyba trzeba będzie tylko na pół doby motor w suszarni  uruchamiać.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1290
6 godzin temu, LipinyTabaca napisał:

Czy u pm bele mają być do 30 kg czy może przekroczyć np 32kg

Zawsze tam było do 30 kg a jak więcej to się wyciągało i robiło taką niby belkę na szybko przy taśmie .

17 godzin temu, basserman89 napisał:

 

Dzwonilismy dzisiaj i osika która w tamtym sezonie była kupowana po 80 zl w opale jest po 250 0.0 reszta w granicach 200 zł lub drożej jak wspomniana osika ale jeszcze mniej jak za 300

W LP po tyle czy prywatnie ? Lasy Państwowe nie zmieniały chyba jeszcze cenników .

Ja handluje sosną jak do tej pory pod suchy szły po 150 zł ale teraz za 200 zł bym nie chciał tego robić mam też ładną brzozę 500 zł trzeba wołać bo to górna półka z drzew liściastych , ceny za mp .

Edytowano przez Mariusz2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berang2    0

A ja tak trochę z innej beczki.

Czy ktoś słyszał o projekcie ustawy dzięki, któremu możemy stracić wszystko? Co ciekawe projekt nazywa " Projekt o ochronie ludności oraz o stanie klęski  żywiołowej". Oczywiście nie czytałem go całego ale zainteresował mnie szczególnie artykuł 42 o ograniczeniu wolności i praw człowieka i obywatela. Poniżej wkleję jego tekst i link do całego projektu ustawy. Jeszcze trochę to nie będziemy się martwić cenami nawozów, węgla itd. tylko tym kiedy i co będą mogli nam legalnie zabrać lub ograniczyć nasze prawa.

"Art. 42.Ograniczenia wolności i praw człowieka i obywatela w stanie klęski żywiołowej stosuje się do osób fizycznych oraz odpowiednio do osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, mających siedzibę lub prowadzących działalność na obszarze, na którym został wprowadzony stan klęski żywiołowej, z zastrzeżeniem art. 45 i 46.

Art. 43. 1. Ograniczenia, o których mowa w art. 42, mogą polegać na:

1)     zawieszeniu działalności gospodarczej określonych przedsiębiorców;

2)     nakazie lub zakazie prowadzenia działalności gospodarczej określonego rodzaju;

3)     nakazaniu pracodawcy oddelegowania pracowników do dyspozycji organu kierującego działaniami prowadzonymi w celu zapobieżenia skutkom klęski żywiołowej lub ich usunięcia;

4)     całkowitej lub częściowej reglamentacji zaopatrzenia w określonego rodzaju artykuły;

5)     zakazie okresowego podwyższania cen na towary lub usługi określonego rodzaju;

6)     nakazie stosowania cen ustalonych na towary lub usługi mające podstawowe znaczenie dla kosztów utrzymania konsumentów;

7)     obowiązku poddania się badaniom lekarskim, leczeniu oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów, niezbędnych do zwalczania chorób zakaźnych oraz skutków skażeń chemicznych i promieniotwórczych;

😎     obowiązku poddania się kwarantannie;

9)     obowiązku stosowania środków ochrony roślin lub innych środków zapobiegawczych niezbędnych do zwalczania organizmów szkodliwych dla ludzi, zwierząt lub roślin;

10)   obowiązku stosowania określonych środków zapewniających ochronę środowiska;

11)   obowiązku stosowania środków lub zabiegów niezbędnych do zwalczania chorób zakaźnych zwierząt;

12)   obowiązku opróżnienia lub zabezpieczenia lokali mieszkalnych bądź innych pomieszczeń;

13)   dokonaniu przymusowych rozbiórek i wyburzeń budynków lub innych obiektów budowlanych albo ich części;

14)   nakazie ewakuacji w ustalonym czasie z określonych miejsc, obszarów i obiektów;

15)   nakazie lub zakazie przebywania w określonych miejscach i obiektach oraz na określonych obszarach;

16)   zakazie organizowania lub przeprowadzania imprez masowych;

17)   nakazie lub zakazie określonego sposobu przemieszczania się;

18)   wykorzystaniu, bez zgody właściciela lub innej osoby uprawnionej, nieruchomości i rzeczy ruchomych;

19)   zakazie prowadzenia strajku w odniesieniu do określonych kategorii pracowników lub w określonych dziedzinach;

20)   ograniczeniu lub odstąpieniu od określonych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, jednakże niepowodującym bezpośredniego narażenia życia lub zdrowia pracownika;

21)   wykonywaniu świadczeń osobistych i rzeczowych określonych w art. 44 ust 1."

 

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12363754/katalog/12909380?fbclid=IwAR0xbO3vFz6qOezyq7rEH0TQj7sNDMQD7wL6gcktxLmgl3TCqPvpNSz5sjI#12909380

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1290
41 minut temu, dragonmt852 napisał:

brzoza na opał to raczej nie jest górna półka, buk i grab to górna półka

Lepsza chyba brzoza niż np. dąb który schnie do 3 lat , drewno bukowe to nr 1 graba bym dał na 2 miejscu . Jak tak dalej będzie z węglem to i opony powrócą na niską półkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Mowa była o LP. Ogólnie krosno miało durną politykę nie wycinania posuszu i usuwania chorego drzewostanu przez jakiś czas i efekty tego widać że leci las który jeszcze nie jest w wieku rębnosci a już ładne sztuki usuwać trzeba bo zagrażają innym drzewom. Poleci jakiś wywrotki suche się przewróci nie ruszać. Ma zegnic 

Ciekawe jak długo firmy jeszcze będą się licytować zanim ktoś zaproponuje normalne uczciwe ceny.gdyby tylko surowiec drozał w takim tempie jak rosną ceny to Jedynka dzisiaj byłaby ok 30 zł warta 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudyKocur    4

LUXTAB Sp. z o. o.

Podajemy aktualne ceny netto: 

1-23

1A-21

2-19

3-16,50

3A-14,50

4-11

5-6

6-4

Tobacco of Poland informuje o podwyzce

1-23zl

1A-21zl

2-19zl

3-16,5zl

3A-14,5zl

4-11zl

5-6zl

6-3,5zl

Jeśli firma robi dwie jedynki i dwie trójki to tylko po to aby uwalić na kasę rolnika 

Edytowano przez RudyKocur
Nowe informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, RudyKocur napisał:

LUXTAB Sp. z o. o.

Podajemy aktualne ceny netto: 

1-23

1A-21

2-19

3-16,50

3A-14,50

4-11

5-6

6-4

Tobacco of Poland informuje o podwyzce

1-23zl

1A-21zl

2-19zl

3-16,5zl

3A-14,5zl

4-11zl

5-6zl

6-3,5zl

Jeśli firma robi dwie jedynki i dwie trójki to tylko po to aby uwalić na kasę rolnika 

A wszyscy co zdali tytoń u tak zwanych "CHŁOPAKÓW" z Łukowej w sierpniu w plecy, a dzwoniąc do nich to jeszcze usłyszysz oburzenie, jakim prawem dzwonisz. Ci co zdali im zarobić w sierpniu zostali na lodzie w stosunku do tych co zdają od września, taka o to sprawiedliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

O dupke rozbić takie ceny.jak inflacja po nowym roku przebije 20% to każdy zobaczy ze ten towar jak za pół ceny się oddaje .u nas w nadlesnictwie cennik ostatni raz zmieniali chyba w połowie roku a zbliża się też termin kiedy zostanie sprzedaż drewna wstrzymana. Ciekawe tylko czy da coś rade dorobić na samowyrobie bo przy tych cenach opału nawozów to jest tylko niewielkie wyrównanie kosztów. Pytanie tylko o ile wzrośnie cena energii po nowym roku i ci jeszcze śmiesznego wymyśli rząd w sprawach energetyki i czy mocno do tego doplacimy w postaci jakiegoś nowego podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, dragonmt852 napisał:

To dziwne, bo Agrotab tak samo dzisiaj podniósł ceny i ci co sprzedali wcześniej dostaną wyrównanie ;)

No bo większość wyrównuje od początku skupu, a oni "chłopaki" z łukowej wymyślili sobie, że od końca sierpnia, więc zostawili tych co sprzedawali przed końcem sierpnia na lodzie, CHAMSTWO, teraz jak dzwonisz to mówią, że jak sprzedawałeś to wiedziałeś, no WŁAŚNIE NIE WIEDZIAŁEM, że ktoś poleci w ch.uj.a i będzie wyrównywał tym co tylko później sprzedali tytoń. Jestem ciekawy ilu klientów stracą za to w przyszłym roku, ja tam więcej nie zdam ani kg, bo po prostu TAK SIĘ NIE ROBI, to zwykłe CHAMSTWO I PROSTACTWO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekk1986    1
4 minuty temu, jammmmm napisał:

No bo większość wyrównuje od początku skupu, a oni "chłopaki" z łukowej wymyślili sobie, że od końca sierpnia, więc zostawili tych co sprzedawali przed końcem sierpnia na lodzie, CHAMSTWO, teraz jak dzwonisz to mówią, że jak sprzedawałeś to wiedziałeś, no WŁAŚNIE NIE WIEDZIAŁEM, że ktoś poleci w ch.uj.a i będzie wyrównywał tym co tylko później sprzedali tytoń. Jestem ciekawy ilu klientów stracą za to w przyszłym roku, ja tam więcej nie zdam ani kg, bo po prostu TAK SIĘ NIE ROBI, to zwykłe CHAMSTWO I PROSTACTWO.

A masz w umówię wyrównanie? Z tego co wiem nie było SMS o wyrównaniu w sierpniu, tylko od września.

6 minut temu, jammmmm napisał:

No bo większość wyrównuje od początku skupu, a oni "chłopaki" z łukowej wymyślili sobie, że od końca sierpnia, więc zostawili tych co sprzedawali przed końcem sierpnia na lodzie, CHAMSTWO, teraz jak dzwonisz to mówią, że jak sprzedawałeś to wiedziałeś, no WŁAŚNIE NIE WIEDZIAŁEM, że ktoś poleci w ch.uj.a i będzie wyrównywał tym co tylko później sprzedali tytoń. Jestem ciekawy ilu klientów stracą za to w przyszłym roku, ja tam więcej nie zdam ani kg, bo po prostu TAK SIĘ NIE ROBI, to zwykłe CHAMSTWO I PROSTACTWO.

A Grzyb wyrównuje? Jak u niego idzie wogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj