Skocz do zawartości
tomcio1

utrata apetytu u byków

Polecane posty

tomcio1    0

mam taki problem z dwoma bykami mają po ok 650kg po nowym roku miały być sprzedawane ale od tygodnia straciły apetyt dostawaj kukurydze mieszaną z wysłodkami buraczanymi śrutę oraz siano praktycznie od samej młodości to samo jadły i było ok a teraz jakby ktoś zaczarował jedzą a raczej tak po prostu glamią zeby zyć a co za tym idzie nie przyrastają a wręcz juz widać ze chudną! w tej samej oborze jest jeszcze 10 byków trochę mniejszych i jedzą normalnie! proszę o poradę!!!!!!!!

Robertsuw    0

Się ofaciły pewnie daj im tylko śrutę i same siano albo robaki maja ale wtedy by jadły chociaż! A duszo dajesz im tej paszy?

damian40000    85

A w jakim są wieku? Bo jak dochodzą do 2lat to mogą już zmieniać zęby... sprawdź. A jeśli są ochwacone albo mają grype to 3-4dni na samym sianie powinno pomóc. U mnie całe stado właśnie miało grypę, 4 dni stały na samym sianie i im przeszło.

Wiadomość z agroFakt.pl

tomcio1    0
Się ofaciły pewnie daj im tylko śrutę i same siano albo robaki maja ale wtedy by jadły chociaż! A duszo dajesz im tej paszy?

Teraz to pól wiadra kiszonki i dwie miseczki skróty i to praktycznie do wieczora glamią a normalnie to jeszcze raz tyle jadły i po 10 min koryta były wylizane! A co by na te robaki było dobre bo świnią to nieraz się dawało jakiś proszek jak były jeszcze trzymane

andrzej2110    529

Robaki to raczej nie bo by jadły a nie rosły a one nie jedzą. Zrób im głodówkę ze 2 dni to sobie przypomną o jedzeniu.

Wodę majo cały czas??

tomcio1    0

wode maja cały czas bo sa przy poidłach grypy tez po nich nie widze! spróbuje ze dwa dni na samym sianie

Robertsuw    0

no to sprubuj na samym sianie wkoncu to przezuwacze podstawa ich jest siano i zielonka oraz troszke tresciwych

nhcr    4

Unas było podobnie i byk był przeziębiony ale jak zadzwoniliśmy do weterynarza to kazał sprawdzić bykowi temperaturę, ale nie chce cie straszyć bo to może być po prostu spychanie zębów przez byka, jak zepchnie to będzie ok

Marcelo1414    5

A ja Ci mówię że to robaki u nas źrebak ostatnio nie jadł mamłał tak jak twoje byki, zachodziliśmy w głowę co to jest, aż się tato wkurzył i podał mu środek na robaki dla świń :D mały po prostu odżył a i w odchodach było widać martwe robalce.

Co prawda źrebak to nie byk ale wg mnie to to :D

semos    11

Może trochę nie w temacie, ale nie chciałem zakładać nowego.

U mnie sytuacja jest zupełnie odwrotna i mam pytanie co to może być: Krowa mleczna (simental, obora uwięziowa). Dbam o nią wyjątkowo, zawsze dostaje więcej do koryta od innych krów a mimo to wygląda jakbym ją głodził, wszystkie kości jej widać. Krowa ma apetyt i pochłania wszystko co jej sie wrzuci ale zupełnie po niej tego nie widać, mleka daje w podobnych ilościach co inne.

bajor442    0

Witam, otóż mam problem ze swoimi dwoma rocznymi byczkami (HO i HF). Mianowicie, straciły apetyt, nie chcą nic jeść, troche siano przeżuwają i tyle, nawet na pastwisku zamiast szamać trawę to leżą i nie chca jeść. Wiem tylko tyle, że dostały one 3dni temu paszę ze zboża i nie wiem czy może nie dostały jej za wiele (?), nie było mnie przy tym i nie wiem ile właśnie dostały, ale od tamtego momentu (dostały wieczorem paszę) rankiem już nic nie jadły i tak do teraz. Może jakoś przejadły się albo coś ? Będe bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

stokrotka120    168

I jak, przeszło im? Zapewne się ochwaciły, u mnie była podobna sytuacja kilka razy. Jeżeli nadal nie jedzą, zrób im takie coś: kup jakieś najtańsze piwo, podgrzej i wymieszaj z 2-3 paczkami drożdzy i chyba jeszcze cukier się dodawało. Ostudź i wlej do pyska, powinno pomóc :)

syberol    5

zakwasiły się, jeżeli dostaną za dużo treściwej to taka sytuacja występuje. Powinny dostać jakiś bufor i koniecznie żywe kultury drożdży

masiew    21

mam problem z cielakiem. ma ok 150kg. jest żwawy, wstaje bez problemu, biega itd, je praktycznie wszystko tak jak pozostale cielaki, tylko że zchudł i sierśc mu staneła. był odrobaczany i dostawał zastrzyk z witamin, ale to nie pomaga. macie jakiś pomysł?

mataa    0

podpinam się pod temat. Byk od przedwczoraj nie chce jeść troche słomy poprzeżuwa, nie chce też pić. Co zrobić poradcie bo nie wiem co robić.

Raczej nie ma możliwości na połknięcie części metalowych sznurka czy folii. ma ok 500kg

Brounter    18

Zbadaj odczyn pH w żołądku, być może ma kwasicę. A wcześniej zbadaj mu temperaturę to będziesz wiedział czy nie występują jakieś stany zapalne lub inne problemy

Bercik92    24

witam a u mnie ostatnio mały cielak stracił apetyt mleka nie chce zbytnio pic nawet posłodzone cukrem to raz pije a raz nie wiecie co mu może dolegać? nie wygląda na chorego bo jest "żywy"

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Elvis1090
      Witam, tydzień temu kupiłem na próbę 2 cielaki z Łotwy. Przed kupnem przejrzałem forum i natrafiłem na kilka negatywnych opinii mimo to postanowiłem zaryzykować i kupić (cielaki kusiły wyglądem). A więc jeden z cielakow jest czerwony z białą głowa drugi brązowy z czarnym paskiem na grzbiecie, budowa ładna, noga gruba cielaki szeroki i długi waga ok 70kg, mimo opinii że chorują narazie niema żadnych problemów. Po przywozie zaszczepilem Je na płuca (z polskimi też tak robię). Zastanawiam się czy nie kupić jeszcze 10szt tylko obawiam się że nie urosną za duze, Czy ktoś z forumowiczow choduje podobne cielaki z Łotwy i podzieli się informacja jaka wagę osiągają.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli
    • Przez MrRadny69

Kupiłem cieleta z Włoch, podobne do simentali. Cielęta nie choruja dobrze zra ale nie rosna. Czy spotkal sie ktos z takim przypadkiem.

Słyszalem od jednego czlowieka ze jest taka rasa wlasnie we wloszech ktora rosnie do 300kg czy to prawda??

• Przez KarolGo
      Kupię byczki jak w tytule mm mięsne i ncb 10szt Bydgoszcz Sępólno Kraj. i okolice. Rolnicy i handlarze piszcie priv 
    • Przez Lolek909
      Witam. 

Jestem młodym rolnikiem i posiadam w swoim gospodarstwie 10 byków . Ostatnio czytałem że chodowla byczków  do 150-350 kg jest opłacalna . I oto pytanie . Jak bym kupił np. 10 byczków po 50 kg i chował je do 150-350 kg i poił je preparatem mleko zastępczym to czy jakaś firma je odemnie kupi? Nie będą mieli jakiś problemów że mam 10 byczków i mają one 150-350 kg a nie mam  w gospodarstwie ani jednej krowy  . Prosze o odp.