blondynek2004

Renault pytanie

Polecane posty

Mam pytanie od kolegi no i w sumie i od siebie a mianowicie.

Renówce kolega ma 2 pary wyjść hydraulicznych i dwa dodatkowe gniazda. Jedno to hamulce ale bardziej chodzi o to drugie.

załączam zdjęcia.

W kabinie są 2 wajchy od hydrauliki i 2 od podnośnika.

Czy to gniazdo pod gniazdem od hamulca to wolny (szybki) spływ oleju???

post-21059-0-08133500-1481740878_thumb.jpg

masz dwie wajchy od podnośnika jedna jest od podnoszenia i opuszczania a druga od ustawiania głębokości. tamte dwie wajchy sa od kipowania.

Kolego tyle to ja i on wiemy że 2 są od hydrauliki zewnętrznej a 2 od podnośnika.
Jemu chodzi o to czy to gniazdo dolne to wolny spływ oleju bo potrzebuje go do rozrzutnika a nie chce uszkodzić rozdzielacza w rozrzutniku.

Wiadomość z agroFakt.pl

AlaCapone    5011

Jakiego modelu Renault dotyczny pytanie?

W podstawowych konfiguracjach starszych modeli Renault: (.12) i (.14) a nawet nowszych (.54) nie montowano wolnego spływu. Co wcale nie znaczy, że w tym przypadku tak jest, być może ktoś sam zainstalował. Możesz to sam sprawdzić, czy masz do czynienia z wolnym spływem, czy też nie poprzez przylukanie, gdzie idzie ten przewód.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Model to 113.14 rok 84.
No właśnie nie bardzo widać gdzie idzie przewód od tego gniazda bo chowa się pod zbiornikiem paliwa tym pod kabiną.

izydor6280    920

zwykle szybki powrót montowali zamiast korka wlewowego, ale skoro piszesz że wąż znika pod zbiornikiem to zapewne jest wpięte w pokrywę

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

A cha czyli najprościej będzie wykręcić korek i w jego miejsce zrobić wolny spływ. Przynajmniej nie będzie problemów i zastanawiania się gdzie ten olej będzie spływał.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kazik73
      Witam
      Proszę o poradę
      Mam od niedawna tą Renówkę. Napęd przedni wyposażony most LSD,przy włączonym napędzie, podczas zmiany kierunku jazdy lub skręcie , pojawia się trzask jak by był uszkodzony przegub, przenoszony aż do skrzyni .Oczywiście nie zawsze. Dodam że cały most sprawdzony , przeguby też. Most zalany odpowiednim olejem.
    • Przez pieterr
      Jakie macie opinie o ciagnikach renault  a konkretnie o modelu 75.14?😃
    • Przez rolnikon
      Po ostatnich mrozach odpaliłem renowke i po tym jak pochodziła chwilę zgasła. Przy próbie ponownego odpalenia nie pojawiał się dymek z komina, więc ewidentnie paliwa nie dostawała. Sprawdziłem filtr paliwa-zawalony parafiną, która musiała się wytrącić jak były te duże mrozy ostatnio. Podgrzałem filtr, żeby rozpuścić parafinę, założyłem z powrotem, odpowietrzyłem na pompie ale niestety nic to nie dało. Jakieś pomysły macie co z tym fantem zrobić?
      I drugie pytanie czy dobrze odpowietrzam pompę - pompuje pompką i odkręcam śrubkę zaznaczoną na czerwono u góry, zakręcam, pompuje, odkręcam i aż poleciało paliwo bez powietrza. 

• Przez krzysiek16m
      W tym temacie, prosiłbym o zamieszczanie instrukcje obsługi, katalogów części do ciągników marki Renault.
    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Znajomy do mnie dzwonił że ma taką renate na sprzedaż. Cena 22 tys zł. Przebieg oryginał 4 tys mtg. Z czym to się je? Jak sprawdza sie 3 cylindrowy mwm? Stan perfekt. Zastanawiam się czy nie opchnac 70.34 i miec jeden ciagnik bez przodu taki do kosiarki czy zgrabiarki. Bylby zwrotniejszy. Co o tym sądzić?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj