kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bolek96    9
2 godziny temu, Pronar96 napisał:

Coś mi się zdaje że nie mają kasy na młodego rolnika, ponieważ kasa poszła na wynagrodzenia do ministrów . łódzkie cisza wniosek o 1 rate składany na początku stycznia .

to do początku kwietnia mają czas więc tak mówiąc nie lotej :P

Moj OR Poznan powiedzial z góry na kasę liczyć na 85-90 dzień :) jak ci minie 90 dzien mozesz zaczać się denerwowac i wgl. kazdy by chcial po tygodniu juz dostac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
3 godziny temu, Pronar96 napisał:

Coś mi się zdaje że nie mają kasy na młodego rolnika, ponieważ kasa poszła na wynagrodzenia do ministrów . łódzkie cisza wniosek o 1 rate składany na początku stycznia .

Większych głupot nie słyszałem, pieniądze na PROW są zabezpieczone a terminy wypłat na ogół są dotrzymywane. Płacą późno, ale mają takie prawo i to niezależnie od tego jaka partia rządzi. Do uprawiania agitacji politycznej są inne portale pokroju onetu, tutaj zajmijmy się rzeczowymi tematami.

 

U mnie wypłata nastąpiła w 88 dniu od złożenia wniosku i chociaż jest to drażniące to jednak jest w pełni zgodne z przepisami i nie ma co robić z tego afery

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Ktoś z zachodniopomorskiego dostał już pieniądze? Ciekawi mnie czy płacą u nas wcześniej, czy jednak czekają do końca terminu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

dzisiaj dzwoniłem do OR Łódź i powiedzieli że po ok 2 miesiącach od złożenia wniosku o płatność starają sie kase przelewać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5085
7 godzin temu, oregano napisał:

Większych głupot nie słyszałem, pieniądze na PROW są zabezpieczone a terminy wypłat na ogół są dotrzymywane. Płacą późno, ale mają takie prawo i to niezależnie od tego jaka partia rządzi. Do uprawiania agitacji politycznej są inne portale pokroju onetu, tutaj zajmijmy się rzeczowymi tematami.

 

U mnie wypłata nastąpiła w 88 dniu od złożenia wniosku i chociaż jest to drażniące to jednak jest w pełni zgodne z przepisami i nie ma co robić z tego afery

4 lipca 2017 wniosek o 1 ratę ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    125

Twoje pieniądze już dawno przepili i dlatego zmiany w OR wywołałeś. 

A tak szczerze to mocne przegięcie powinien być ktoś kto da radę to ogarnąć a nie czekać w nieskończoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
16 minut temu, sumek666 napisał:

4 lipca 2017 wniosek o 1 ratę ;)

Znam Twój przypadek i dlatego napisałem "na ogół". W tym wypadku wypada jedynie współczuć bo tu widać, że po stronie urzędników brakuje dobrej woli. Z drugiej strony nie znam sprawy na 100% więc też ciężko wyciągać wnioski. Czasem brakuje kompetencji, czasem dobrej woli, czasem wina jest po obu stronach. W każdym razie polityki i to tej na szczycie bym do tego nie mieszał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2

Dzis mialem telefon wniosek trafil do autoryzacji i okolo 2 tygodni ma warszawa na przelew tak mi powiedziano skladalem w polowie stycznia ... Wlkp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5085

@Jan92 kto prowadzi wniosek? może być na PW ;)

ja dostałem w końcu pismo z akceptacją zmian z 27... października!!!


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, oregano napisał:

Większych głupot nie słyszałem, pieniądze na PROW są zabezpieczone a terminy wypłat na ogół są dotrzymywane. Płacą późno, ale mają takie prawo i to niezależnie od tego jaka partia rządzi. Do uprawiania agitacji politycznej są inne portale pokroju onetu, tutaj zajmijmy się rzeczowymi tematami.

 

U mnie wypłata nastąpiła w 88 dniu od złożenia wniosku i chociaż jest to drażniące to jednak jest w pełni zgodne z przepisami i nie ma co robić z tego afery

Kolego rozpatrzenie wniosków przypominam że było wydłużone, mają prawo, no jasne oni mają do wszystkiego, a gdybyśmy to my sobie "przedłużyli" i złożyli dzień po to jak myślisz przyjęliby? Co do partii to też zależy, bo wiem że wcześniej w większości przypadków bardzo szybko były wypłacone, nawet tydzień po złożeniu, więc jest różnica. Tu nikt polityki nie uprawia, a od tego jest forum żeby dyskutować, bo oni by tak chcieli że robią co chcą, a rolnik niech siedzi w oborze bez prawa głosu.  

14 godzin temu, emergency12 napisał:

A jak w Podlaskim? dostał już ktoś?

Podlaskie cisza, dzwoniłem do Białegostoku 1 marca, to "bardzo miła" Pani powiedziała, że oni mają 90 dni na to, ona osobiście ma 14 wniosków i już 1, rozpatrzyła. Także jak widać mocno się śpieszą. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danman    0
10 godzin temu, davidzygmunt_85656 napisał:

Witam , jak tam w Opolskim lub okolic dostał już ktoś przelew 1 raty MR ? Wniosek składałem 18 stycznia ,jak na razie cisza 

Narazie cisza wniosek składałem 31 stycznia ale nie dawno miałem poprawki do wniosku.Pani z BP jak dzwoniłem powiedziała że narazie nie ma dyrektora żeby podpisał poprawki tak już by wniosek był zatwierdzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek0100    0

Wniosek złożony koniec grudnia. 5.03.18 zatwierdzony trafił do Warszawy. Narazie keszu nie ma. Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

Składał może ktoś z was wniosek na MR na budowę obory ??

Są jakieś kryteria doboru wielkości budynku do posiadanych hektarów tak jak w przypadku ciągnika czy tam maszyn ?? 

Czy są jakieś wymogi dotyczące systemu utrzymania zwierząt czy jest to dowolna decyzja ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Punkty są za dobrostan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    474
ja wczoraj dzwonilem do Torunia i pani mi powiedziala ze wniosek jest zatwierdzony i jest zlecona płatność do centrali. mam czekać bo do 18.04 maja czas. skladany oczywiscie 18.01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwoniłem do Pani która ma mój wniosek MR  i powiedziała ze 9 marca został zatwierdzony i wysłany do Warszawy , teraz tylko czekać  na przelew . Ktoś  wie po ilu dniach oni tam w Warszawie robią  te przelewy ? wniosek złożyłem 18.01 wiedz maja niby czas do 18.04 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PerezStunt    131
11 godzin temu, danman napisał:

Narazie cisza wniosek składałem 31 stycznia ale nie dawno miałem poprawki do wniosku.Pani z BP jak dzwoniłem powiedziała że narazie nie ma dyrektora żeby podpisał poprawki tak już by wniosek był zatwierdzony.

Co do poprawek to mają 90 dni na przelew nie od dnia złożenia wniosku o 1 ratę tylko 90 dni od złożenia poprawnego wniosku, więc licz 90 dni od akceptacji poprawek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj