karol_365

Renault 103-54 skrzynia 24/8, problem

Polecane posty

karol_365    8

Witam. Szukam traktora +80km 4 cyl. W okolicy stoi renówka ze skrzynią z 3 półbiegami i rewersem elektro hydraulicznym. Problem polega na tym , że biegi często wchodzą z oporem aż przeskoczy w pożądaną pozycje. Przeważnie dzieje się to z biegiem 1 i 2. Czasem jak nie chce przeskoczyć na bieg , traktor lekko bujnie sie do przodu. Czy to jest może spowodowane słabym wysprzęglaniem ?

Po za tym jak ruszam z tak zwanego ''strzału'' ze sprzęgła traktor reaguje z opóźnieniem około sekundy ale zrywa zrobi. To samo jak w trakcie jazdy zmienię  np z 3 na 4 bieg, po puszczeniu sprzęgła traktor także późno zaczyna ciągnąc z 4 biegu. Tu opóźnienie jest nawet do 2 sekund.

Liczę na jakieś porady, bo po za tym nie mam zarzutów do tego traktora.

Dzięki

izydor6280    918

pytanie czy potrzebujesz ciągnika z taką skrzynią czy wystarczy mechanik ?

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

Wiadomość z agroFakt.pl

karol_365    8

Szczerze mówiąc to jestem otwarty na oba warianty. Zależy jaką ofertę napotkam i w jakim stanie. Bo silnikowo , to bardziej rozgląda się na MWM i Perkins

CIAPEK1981    7

Ja bym brał mechaniczną skrzynie z mechanicznym rewersem i półbiegiem i kolega ma swięty spokój. A z hydraulika to zawsze problemy są.

I lepiej kupić 6 garów czyli 106,54 bo mniej spali i silnik wytrzymalszy.

rolnik478    7

Mieliśmy 4 lata renault 120.54 z rewersem elektrohydraulicznym jest to bardzo wygodne rozwiązanie jednak były to pierwsze ciągniki z tego typu rozwiązaniem puki nie jest zniszczony nie ma problemu gorzej jak już ma więcej motogodzin. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kamiljuzek107
      Witam mam problem z moją renówka. Gdy się zatrzymuje i puszczam pedał hamulca przednie koła ruszą jeszcze kilka cm do przodu i słychać uderzenie . Opony z tyłu są jeszcze oryginalne a przód był wymieniany kilka lat temu, możliwe że opony z przodu są inne niż oryginalne i dlatego tak się dzieje? 
    • Przez krzysiek16m
      W tym temacie, prosiłbym o zamieszczanie instrukcje obsługi, katalogów części do ciągników marki Renault.
    • Przez 1993michal
      witam z racji zbliżających się mrozów mam pytanie. Mam Zetora 5211 i Renault 7714 od kilkunastu lat, oba ciągniki pracują na tym samym paliwie stoją w tym samym garażu. Jak wyskoczy mróz powyżej -10 Zetor odpala i pracuje normalnie a Renata odpala i po kilku minutach w odstojniku filtra paliwa robi się biało i gaśnie. jak rozgrzeje ja palnikiem to będzie chodziła. w czym leży problem ??
    • Przez bolek1521
      Witam. Mam pytanko chodzi o czujnik przy przystawce przedniego napędu. Gdzie on powinien być podłączony jeden kabel jest do masy a drugi leży w kabinie nigdzie nie podpięty. Ciągnik renault 110 54 wersja mechaniczna. Oraz czy ktoś mógł by poratować zdjęciem jak powinna być podpięta ta kostka od przedniej wycieraczki. Z góry dziękuję 

• Przez materrol
      Cześć Wam
      Posiadam renie 110.54 96r. ze skrzynią 24/8 i rewersem elektro-hydraulicznym. Wszystko sprawuje się świetnie, podczas pracy w polu nie używam wgl sprzęgła, co znacznie przyspiesza pracę, a 3 półbiegi to na prawdę rewelacyjna sprawa, zwłaszcza gdy teren jest górzysty lub ziemia różnorodna. Jedyny mankament który mnie irytuje to wolna skrzynia(max.30km/h przy wypluwaniu pierścieni). Czy wszystkie skrzynie w reniach są takie wolne? Słyszałem coś, że tylko te które szły na Francje były takie. Te z Niemiec osiagały 40km/h. Może one są w jakiś sposób poblokowane? Wie ktoś coś na ten temat?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj