Skocz do zawartości
Jurek12

paliwo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Paliwo
Jurek12    1

Mój sąsiad popyla t 25 na jadalnym oleju. Czy ktoś jeździł z tym w baku, ile to pochodzi? Straszny grill w okolicy. :o

pati    10

To niech sąsiad zmówi paciorek, żeby w okolicy nie pojawiły się "smerfy" jak będzie pykał ruskiem w polu. Bo taki mandat dostanie, że nędzne te jego oszczędności na ropie będą. U nas jeden ziom dostał taka drakońską karę, że teraz jeździ na stu procentowym ale ON. :o Niestety, paliwa idą w górę, bio estry blokują w rządzie rękami i nogami, ale do naliczania kar to pierwsi.

Znajomemu rolnikowi przez tą smażalnię by się Bizon spalił, bo czuł, że coś śmierdzi, ale myślał, że to sąsiad na kombajnie frytki smaży, a tam już się z tyłka dymi, bo się łożysko wyrobiło, miało bicie i zagrzało się. Ale na szczęście płomienia nie było.

Dolać sobie można pół na pół ale nie 100% jadalnego. :o

mtracz    71

Ja swoim smigałem i to nawet na 100%. I żadnych problemów nie było. Ale cena wzrosła i nie ma żadnej opłacalnosci juz na nim jeździc. A mi ten zapach nie przeszkadzał, nie wiem dlaczego niektórzy nażekają na niego.

Wiadomość z agroFakt.pl

endrju00711    11

HEH , nawet 3p idzie jak porąbany na oleju na 100% , sam lałem , a na podwórku , to czuć było tylko frytki , i ten zapach lubiłem , a sąsiedzi myśleli , że griluje , i z talerzami latali , i się kumplowali , a jak patrzeli że my nie grilowali HAHA

pepe75    0

na 3p jeżdzi się super ciapek gorzej to znosi bo niedopala na niskich obrotach <niestety wina jednootworkowych wtryskiwaczy>samochodzikowi nie przeszkadza wiosną zalejemy 6 garowca a makuch i tak świnki zeżrą :) a policji nic do tego oni ganiają za opałówką w świetle polskiego prawa nie da się dieslem na oleju pojechać :)

Ferdek07    62

pewnie psy nic nie mogą zrobić za tankowanie oleju jakdalnego, bo olej jadalny nie jest obłożony żadną akcyzą można sobie lac, adrakońskie kary o których pisała Pati to prawdopobnie tylko za zatruwanie srodowiska, chcoiaż może nie do końca słusznie nałożone, ale w tej chwili zupełnie nieopłacalne paliwo a najlepiej uzupełnai się nie z ona ale z opałówką bo opałówka jest sucha a oplej jadalny ma bardzo dobre właściwości smarne

MTZ1    0

Wczoraj tankowałem na stacji (Bliska) i tam można oficjalnie kupić biodizla cena 3,83 zł za litr a ON 4,04 zł za litr. A co ma Policja do tego jak to oficjalnie sprzedają i każdy ma wybór co chce tankować do baku.

UrsusCzesio    304

U nas teraz jest bliska i tak, maja tam bio, tylko jest taki problem co z tego że ON jest drozszy. Jak mi zwrocą za niego a za bio nie dają bo sąsiad kupił 500l i nic mu nie zwrocili a za ON mam zwrot akcyzy i wychodzi taniej. Ale chyba jutro pojade na stacje BIEDRONKA :lol: :D zobaczymy jak to bedzie szło

mtracz    71

Teraz sie nie opłaci tankowac na stacjach spożywczych :lol:

Wogóle zima sie zbliża to nie za dobrze na nim jeżdzic w niskoch temperaturach. Dobrze gdy olej jest zagrzany do temperatury 80 stopni C. w tedy nie ma problemu z jego rozpylaniem i spalaniem.

Jak jeszcze się opłacało to w pracy VW T4 2,4D szedł na nim jak burza

U nas przez jakiś czas jeździliśmy na 40% oleju , ale potem trzeba było pierścionki w zetorze wymieć i już się nie jeździ.

milanreal1    290

no właśnie niby ciągnik chodzi bez problemów ale nie wiadomo jak na tym silnik dostaje.ja tam eksperymentów nie robię i po 35 latach użytkowania silnik nie był ruszany.a opał i olej jadalny to może spustoszenia w silniku narobić.

zorzyk2    50
Teraz sie nie opłaci tankowac na stacjach spożywczych :lol:

Wogóle zima sie zbliża to nie za dobrze na nim jeżdzic w niskoch temperaturach. Dobrze gdy olej jest zagrzany do temperatury 80 stopni C. w tedy nie ma problemu z jego rozpylaniem i spalaniem.

Jak jeszcze się opłacało to w pracy VW T4 2,4D szedł na nim jak burza

Bardziej przeszkadza dość wysoka temperatura blokady filtra, wtryskiwacze sobie poradzą.

UrsusCzesio    304

Ee tam u na C-360 bardzooo długo jeździła na opale i jest git, na przełomie XX/XXI w najwięcej aż do 2004 roku czy jakoś tak jak zaczeli straszyc że dopłaty zabiorą i tam kary i potem i tak podrożała więc interesu nie było, ale tyle setek a nawet tysięcy ton piachu co ona nawoziła, na plaże w 99 do budowy chalupy w 2001, w lesie po trąbie te sosny buki na opale sie targało to tartaku żeby było drzewo na chałupe. Tyle tysięcy litrowq wychlala tego i jest git, pompa wtryskowa ma jescze plombe od 93 tylko napewno mocy nie miala tej co na zwykłej

Wiesz opał nie działa tak jak olej jadalny. Po opale nie zauważyłem uszczerbków u nas tez par lat temu się też jeździło na opale.Ale teraz po odliczeniu akcyzy to tak samo jak opał wychodzi.

Jacooo    0

A czy wiecie co leją do baku nasi sąsiedzi Niemcy? Bo mi się wydaje że oni tylko na bio-deaslu . może ma ktoś jakiś kontakt z niemieckim rolnikiem to mógłby coś powiedzieć ?

pooch    58

olej bartek do starej toyoty = podróż gdzie wszyscy są głodni bo pachniało calą drogę po tym eksperymencie frytkami ;)

to tak poza tematem :)

mniej mocy ale sie dało :)

pozdrawiam

beja    0

Kiedyś też się u nas śmigało na opale, ale z racji tego że opał jest suchy dolewaliśmy do niego mixol'u.

Na chwile obecną najbardziej opłacalny jest ON biorąc pod uwagę zwrot akcyzy.

UrsusCzesio    304

Jest jakiś przelicznik wg hektarów że na taka ilość z tylu litrów Ci odliczą. Ostatnio wyszło - 80gr. Po prostu bierzesz fakture i się rozliczasz potem :lol:

TOMEK0603    0

Jedziesz do CPN i jak zatankujesz przy zapłacie mówisz na fakturę.Faktury zbierasz od marca do końca sierpnia,bo w wrześniu składasz wniosek z fakturami do gminy.Gmina nalicza ile masz hektarów przykładowo 10h wychodzi około 900l mnożny się 0,80g to wychodzi 720zł na rok.Ja kupuje latem więcej a na zimę mniej.Na zimę zbieraj od września do końca lutego bo w marcu składasz znów wniosek.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piasek186
      Witam ! dałem do regeneracji pompę wtryskową perkinsa 4cyl , kiedy ją przywiozłem i podłączyłem ciągnik nie chciał odpalić tak jakby nie dostawał paliwa ale czasami ruszy tzn nie odpali ale słychać jakby dostał paliwo. Wszystko odpowietrzone i przedtem była podłączona w ten sposób że 4 i 3 przewód był zamieniony ale chodził normalnie od początku ... zadzwoniłem więc do takiego majstra i powiedział żeby założyć je normalnie . Ale cały czas jest to samo nie chce odpalić . proszę o pomoc
    • Przez MiRol
      Piszcie wszystko co wiecie o tych ciągnikach
    • Przez Dori
      Hej, 
      Może wy się orientujecie, czym można pociągnąć przyczepę ważącą koło 8 ton? Czy to musi być ciągnik rolniczy? 
      Wiecie jakie przepisy to regulują?
      Być może to banalne pytanie, ale nie mam na ten temat pojęcia, przyda się każda wskazówka gdzie szukać informacji.
    • Przez tomaszek_135
      Co myślicie na temat ciągników international. Zamierzam kupic jakiś ciągnik w przedziale od 70 do 90KM a ostanio wpadło mi takie ogłoszenie :http://otomoto.pl/international-886-A260838.html . Co myslicie na ich temat? Jak z awaryjnością, spalaniem i dostępem do części?
    • Przez benio1967
      Witam,kupiłem taki ciągnik 1694 i potrzebuję informacji o tych ciągnikach