Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
claas26

Claas Cosmos silnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
claas26    0

Witam

Posiadam claasa cosmosa 69 rok z benzynowym silnikiem.Kombajn jest praktycznie bezawaryjny i jestem z niego bardzo zadowolony ale silnik jest juz taki słaby ze ledwo sie kręci:) a planuje jeszcze założyć sieczkarnie do niego i wtedy to juz by napewno nie dał rady.Mam zamiar wymienić silnik na oryginalnego dizla bo wiem ze były wersje z takim silnikiem.Z tego co czytalem to były tam zdaje sie montowane silniki perkins i deutz.Czy ktoś sie orientuje dokładnie co to były za modele i który z nich jest lepszy?????

pozdrawiam

tommy66692    10

Silnik 4P perkinsa pasuje idealnie w rame po starym silniku, wiem poniewaz u nas w cosmosie byl takze silnik benzynowy i tak samo jak u ciebie-byl za słaby :lol:

Te modele wychodzily na pewno z perkinsem bo jak zakładali silnik w naszym kombajnie, to tak jakby byl mierzony do niego-wszystko pasowało idealnie.

Nie wiam jak teraz, ale ladnych kilka lat temu ciezko było znaleźć ten silnik.

Wiadomość z agroFakt.pl

bolo12121    1

Ja proponuje załozyc mu silnik DEUTYZ F4L silniczek oszczędny i da sobię rade z sieczkarnią a co do montazu tez niema większego problemu bo zapewne mocowania sa na ramie takze niema zadnych przeszkud aby coś przeerobic

Jeszcze do nie dawna miałem Classa Cosmosa silnik miał Perkinsa 4 .Dawał sobie spokojnie rade nie wiedziałem że jeszcze w niektórych Cosmosach były montowane silniki benzynowe. :lol:

claas26    0

Hej

Dzięki wielkie za wszystkie opdowiedzi.Teraz tylko trzeba szukać odpowiedniego silnika:):lol:

Dzwonilem do jednego gościa i ma taki silnik ale chce 2600 zł.Nie wiem czy to dużo czy to mało za taki silnik??

W moim Cosmosie silnik był świetny oleju nawet grama nie wziął tym bardziej że te kombajny mają już nawet po 30lat,warto poszukać po składach gdzie kombajny rozbierają już na części a takich nie brakuje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować