Skocz do zawartości
mtz_820

Dominator 130

Polecane posty

mtz_820    0

mial juz ktos z nim doczynienia? czy jest on wiekszy od np 86? Mniejszych claasow juz chyba nie produkuja prawda?

Jaka jest cena takiego dominatora u np korbanka a jaka u dealera w niemczech orientuje sie ktos moze?

szczewko    31

Znajomy na wiosce kupił ale 150 Hydro i moge powiedziec ze jestem pod wrażeniem.Małutki ten kombajn ale w polu radzi sobie naprawde niezle.

W tym roku skosił ok.70 ha bez żadnych awarii.Nie wiem ile zapłacił ale jak go spotkam to sie go zapytam co i jak.

Wiadomość z agroFakt.pl

ralfMTX140    3

Nasz sąsiad ma takie coś. Według mnie nie wygląda najlepiej ale przecież on ma robić :P. Ja słyszałem, że dał za niego 420 tys. brutto ze stołem do rzepaku i wózkiem, ale kupował go ok 2 lata temu. Nowy to będzie chodził.. Przyznam że kombajn tani nie jest jak na swoje gabaryty i wydajność.

Vril    1
Nasz sąsiad ma takie coś. Według mnie nie wygląda najlepiej ale przecież on ma robić :P. Ja słyszałem, że dał za niego 420 tys. brutto ze stołem do rzepaku i wózkiem, ale kupował go ok 2 lata temu. Nowy to będzie chodził.. Przyznam że kombajn tani nie jest jak na swoje gabaryty i wydajność.

Oglądałem go u gościa w sąsiedniej wsi .Jak dla mnie to taki Mercator 75 po tuningu .Dali większy silnik,hydro ,większy zbiornik ,reszta to Mercator lub prawie :)

Piochu    7

Widziałem Dominatora 130 w akcji i muszę powiedzieć że w zbożach ma taką samą wydajność jak Bizon Z056, ma podzespoły podobne do Dominatorów 56, tylko że silnik jest za zbiornikiem zboża, wyposażenie kabiny ma podobne do Dominatora 108sl.

ralfMTX140    3
Oglądałem go u gościa w sąsiedniej wsi .Jak dla mnie to taki Mercator 75 po tuningu .Dali większy silnik,hydro ,większy zbiornik ,reszta to Mercator lub prawie :P

Hehe Mercator po tunigu - dobre :). Mnie ten kształt w nim odstrasza...

@Piochu a nie czasem troche gorzej?? :) Ja co prawda widziałem wnętrze kabiny na prospektach :)

grzesio31    1

nie wiem kto wam naopowiadal takich bajek ale dominator 130 napewno nie kosztowal 420 tys tylko jakies 100 mniej...

a co do napedu to on ma skrzynie mechaniczna a nie hydro...

ralfMTX140    3

No ja słyszałem tylko :P. A może ty mówisz o tych 100 tys mniej netto a ja brutto?? :). Ja się przy tych 420 tys nie upieram. Zaznaczam że on go kupił ze stołem do rzepaku i orginalnym wózkiem

grzesio31    1

od prawie 2 lat interesowalem sie cena dominatora 150 i zawsze bylo ponizej 300 brutto, w tym roku z powodu mocnej zlotowki mozna bylo kupic go za kwote 270-280 brutto. dodaj do tego stol + wozek to mysle ze jest to kwota MAX 50 tys wiec do 420 o ktorych wspomniales duzo brakuje, tym bardziej ze Ty piszesz o slabszym modelu z mechaniczna skrzynia...

MDSikor    6

Ja kupowałem Dominatora 150 w tym roku z orginalnym stołem do rzepaku + wuzek + heder 4,5m i dałem niecałe 330 tys zł brutto. Więc te 420 tus zł to duża przesada. Chyba że ten gościu kupił innego Claasa

dawid6330    39

kto mi moze powiedziec ile kosztuje claas dominator 150 i najlepiej że by cena tego roczna a no i cheder 4.20 ??

MDSikor    6

Najlepiej skontaktuj się z przedstawicielem Claasa, ale z tego co sie orientuje to kosztuje coś około 92 tys euro (z vatem), ale pewności nie mam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez Lukasz82
      Szukam informacji na temat wydajności dominatora 56? Podajcie ile ton na godzinę skosi jakiego zboża albo ile ha/godz przy jakim plonie. Jakieś opinie też można dorzucić.
    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.

Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....

A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego

Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna
    • Przez wojtek918
      Witam. Moim problemem są wibracje podczas jazdy na przyspieszeniu ( jak przyspieszacz jest na maksa lub w położeniu prawie na maksa) nie zależenie czy jest to 1 czy 2 czy 3 bieg a także niezależnie od tego jakie są obroty silnika. Wibracje te są strasznie wkurzające bo sprawiają wrażenie jakby kombajn miał się zaraz rozpaść. Jak pracuję bez przyspieszenia to wszystko jest w porządku. Co może być przyczyną takiego stanu. Kombajn to Claas dominator 86.