adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
anka1    1

@jaro 86  19,  nie wiem jak inni . Chyba to zależy od wielu rzeczy - nie każda dziewiętnastka dziewiętnastce równa, jak i w życiu :)

 

Pochwalcie sie chłopaki - jakieś truskawkowe nowinki na wykładach TSW ?

 

 

Edytowano przez anka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

A polecasz jakąś firmę od agrowłókniny? Z nowości nowy fungicyd z bayera Luna, ale i cena...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

akurat mojej Ci nie polecę, bo poprzednim razem było u nich brane i była ok. A tym razem no to prosto do nich było pukane, no i przysłali a taką cieniznę że szkoda mówić. Niby 19 a takie to cieniutkie jakby to nawet 17 nie była. Dobrze tego nie można było położyć bo odrazu sie rwało.

Dlatego nie każda np 19 jest taka sama. Po tej właśnie "wtopie" porównywałam próbki czterech różnych firm o takiej samej gramaturze. Różnica duża.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

jeśli nie chcesz tutaj pisać  to podaj mi na priv swoje porównania tych firm jeśli oczywiście możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Agrimpex tylko jedna wada cena. Zawsze ta sama jakość i grubość stosuje 23g i jest dobrze.

Luna była już rok temu i co z ceną? Signum czy Switch są w zbliżonej, liczy się skuteczność co z niskiej ceny gdy musisz użyć kilka razy by efekt był odpowiedni. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

tak @maniek183 ma rację co do firmy. Nie wiedziałam czy tu można podać nazwę, a zdecydowanie jest najlepsza. Co do ceny o tak trzeba przyznać wysoka. Tylko że ponoć nie zawsze . Mają jakieś promocje w niektórym czasie. Teraz to nie wiem czy Ci sie uda jakąś dobrą cenę , bo wiadomo teraz sezon "włókninowy" i ich żniwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem już różnych firm agrowłókninę  przeważnie p23 choć agrimpexu p19daje rade. począwszy od zamawiania na allegro powiem jedno żadna się nie umywa do agrimpexu tanie włókniny są jedyne klejone/zgrzewane w 2gim roku puszczają na tych zgrzewach co 3,2m agrimpex ma szyte overlokiem i klejone u mnie wytrzymują po 4-5 lat ale te z (4goi 5go roku) puszczają już przy naciąganiu na obrzeżach  (wz)   mogłyby dłużej być okrywane ale wiadomo to sarna wejdzie większy pies itp. i robi się szatkownica.

 

Apropo agrimpexu na tsw pytałem gościa to od marca ma być promocja ze dają woreczki do przyłożenia włóniny na zamawiany areał w gratisie.  Ciekawe tylko czemu tak późno ta promocja ... 

 

Reasumując. zawsze zamawiam u nich pod wymiar jakie mam pole zrobią przywiozą nic mnie więcej nie obchodzi 

 

Fakt faktem niewiem jak wygląda sprawa z firmą ceres 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

tak fajnie jak przewijają, bo podajesz długość co do metra i oni takie szykują rolki

Senator11111  piszesz że na obrzeżach puszczają- ta terażniejsza to sie drze jak papier i nie tylko na obrzeżach . Jakaś zleżała nie była- bo przewijali też na wymiar a nie gotowe rolki. Ech szkoda gadać...

 

I jeszcze coś - piszecie że zamawiacie 23 g. To jako wiosenną zamawiacie ? Nie jest zagruba na "póżniejszy" czas, znaczy o te cieplejsze miesiące chodzi ?  Czy to sie jakoś pod taką grubszą nie zaparza ? Wiadomo ściąga sie , a nie zawsze jest tak że na czas można...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

17 to słaba . u mnie przeważnie p19 bo najbardziej się oplaca . p19 z 3 sezony wytrzyma . a jeśli masz w okolicy sarny czy zajace to czy będzie p19 czy p23 to nic to nie da bo wtedy nadaje się na 1 sezon . ja płaciłem za p19 9,5m x 100 450 zł 10,5m x 100 520zł 12,5 m x 100 m 600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

musisz ziemie poruszyć pielnikiem przed opryskiem a temp na plusie aby była ale przed ruszeniem wegetacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

A czy jak pryskalem stompem i devrinolem pozna jesienia to na wiosne tez czyms prysnac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Jaka dawkę dajesz devrinol + stomp? Ruszałeś ziemię przed zabiegiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

bontar to nic nie jest warty . lepiej dac hydrokoplex drogi ale dobry 2600 zł tona. ja dawałem już pod wloknine . sąsiad to ruszał zgrabiarka tasmowa pozniej pzyskał. a też nie ruszają i pryskaja po deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hydrocomplex jak najbardziej tylko ta cena... za bontar 1450/t płacę.  Wg mnie on wystarczy 

gracz wartości z analizy miałem i tak wysokie także bontar stylknie mikroelementy podam dolistnie wraz ze stymulatorami/aminokwasami 

Przed opryskiem wygrabanie starych uschniętych liści, nawóz, glebogryzarka na koniec oprysk dawka  3+3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego a powiedz co oznacza 3+3? bo ja nie wiem czy razem z nawozem np prysnac czyms juz na chwasty czy tylko nawoz i wloknina przykryc? ps ja bede chcial sypnac hydrocomlex ok 200kg/ha a Wy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wygrabić żeby oprysk doszedł w rzędy a przy okazji przerobienie ich z ziemią na złe nie powinno wyjść. 

Mrozów wielkich już nie powinno być to "czapka" z uschniętych wydaje się być zbędna 

3+3 oznacza dawkę na ha( Devrinol 3L+ Stomp 3L / 300L wody )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj