Skocz do zawartości
holland95

massey ferguson 6280

Polecane posty

holland95    0

Witam posiadam fergusona 6280 w którym występują 2  problemy  z podnośnikiem 1 to  podczas prac polowych podnosi szybko a gdy chce opuścić to robi to bardzo powoli    a 2 to gdy podniosę maszynę to wygląda na to jak by się zaciął  bo nie chce opuścić i nie wiem co się dzieje pomóżcie    . Jeśli macie sprawdzonych mechaników z wielkopolski to polecicie   jakiegoś   :) mi

peny259    11

Może problem leży w sterowniku. Pracuje na takim sprzęcie i miałem kiedyś problem w podnoszeniem. Wystarczyło wyczyścić styki w potencjometrze ustalajacym wysokość podnoszenia.

marian3p    17

Może być problem w elektrozaworach, albo w samym sterowniku. Kilka pomiarów pozwoliłoby zdiagnozować usterkę, na odległość trudno więcej powiedzieć.

Są jakieś zmiany na szybkość opuszczania, gdy zmieniasz ją pokrętłem na panelu?

Edytowano przez marian3p

Wiadomość z agroFakt.pl

Czy miga Ci czerwona dioda? jeżeli tak to jaki błąd zgłasza? liczy się jej sekwencję mignięć. A na próbę zamień wtyczki na elektrozaworach od podnoszenia i opuszczania, wtedy podnośnik będzie działał odwrotnie zobaczysz czy nadal będzie wolno opuszczał jak będziesz chciał podnieść, tylko uważaj to jest tylko na próbę! Jeżeli nadal problem pozostanie, problem w elektrozaworach, jeżeli szybko opuści a wolno będzie podnosił to do spr potencjometry lub sterownik, możesz podesłać, wrzucę na stół i będzie od razu widać. Tel 513411853

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez postwiorka
      Witam

Tak jak w temacie chciałbym poradzić się posiadaczy takowych agregatów na niskim zębie sprężynowym z 2 wałkami  chodzi o uprawę przedsiewną czy mf 235 dał by sobie z nim rade i czy stawia większy opór jak kultywator grudziądzki na szerokiej łapie 2,1 ?
    • Przez El_Chapo2812
      Witam, niedawno kupiłem ursusa 4512, ma on z tyłu opony 13.6-36.
      Pytanie brzmi czy uciąg i trakcja na tych kołach jest dobra i kupić nowe opony w tym samym rozmiarze bo stare są już spękane i zdarte czy kupić felgi pod opony 16.9-30.Jest to główny ciągnik w gospodarstwie.
    • Przez Marek330ci
      Witam Przymierzam się do zakupu  ciągnika Case CS - 100 i prosił bym o opinie na temat tego sprzetu. 
      Czy jest to solidny fest sprzęt, na co patrzeć kupując , co maja super, co słabe. 

Dane ; 
      Silnik Sisu 4t o mocy 100km
      Podnośnik EHR
      skrzynia ZF z 4 polówkami 

Jaka awaryjność , 
      Czy skrzynie są wytrzymałe i nie padają oraz jakie koszty naprwy skrzyni , silnik itd

Silnik , most elektryka skrzynia  itd wytrzymałość naprawy, jednym słowem wszystko o tym ciągniku.
      Chce tylko sprawdzone opinie , nie ze coś słyszałem, by nie było zgrzytów
      Bardzo proszę o opinie i z góry dziękuje wszystkim którzy zechcą się przyłączyć do rozmowy  
      Przeniesiony do odpowiedniego działu
    • Przez Cineek
      Witam Panowie, 
      Jak w temacie, mam dylemat pomiędzy tymi dwoma ciągnikami, planuję zakup ciągnika o mocy 120-140KM, kwota jaką chcę przeznaczyć to ok. 180tys. zł. W grę wchodzą niestety tylko używane i jak najmniej awaryjne  
      W zakładanym budżecie upatrzyłem sobie MF 6475, skrzynia dyna6 i Fendta 711 Vario.
      Wiadomo MF nowszy, 2010r, Fendt 2007r.
      Przebieg znów większy ma Fendt, pytanie tylko jak z awaryjnością tych ciągników, co byście polecali? Wiem że w Niemczech co trzeci ciągnik to Fendt, stare były nie do zdarcia, jak wszystko, natomiast żyjemy w dobie "czasu życia produktu" i nie chciałbym bez potwierdzonych informacji wydać tyle kasy.

Licze na wszelkie informację, oczywiście jestem otwarty na nowe propozycje jeśli chodzi o zasugerowanie ciągnika.

Pozdrawiam
    • Przez RedPower
      Witam,
      Niedawno zakupiłem ciągnik Massey Ferguson 3065. Niestety posiada w pół działający komputer. Tzn. Komputer się podświetla jednak nic nie wyświetla, nie da się przełączać między funkcjami. (Załączone zdjęcia) "Ruszyłem" kostkami pod deską rozdzielczą jednak nic nie pomogło. Jaka może być przyczyna i jak to naprawić?

Drugim problemem jest obrotomierz. Nabija on mth lecz wskazówka ani drgnie. Dodam że z kostki za obrotomierzem wychodzi kabelek (żółty) z okrągło końcówką. Gdzie miałby on dochodzić?

Załączam również zdjęcia.

Z góry dziękuje za pomoc.