Skocz do zawartości
przemkus99

kabina resorowana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kabina
przemkus99    1

ja sobie zrobiłem w mtz82ts amortyzacje kabiny włożyłem sprezyny od sprzegła od rozrzutnika kabinka fajnie chodzi na boki a jeszcze jedno pytanie z przednim napedem chce zrobic włączanie przyciskiem a nie wajcha jak do tej pory pomużcie dajcie jakies focie .. dobry bedzie elektromagnes od rozrusznika?

marcin974    25

Eletro-magnes nie da rady, jedyne jak możesz przerobić to na elektrohydrauliczne, czyli zakładasz tloczek i poprzez elektrozawór zalaczasz na przycisk, pozostaje jeszcze tylko sprawa pierwszego i drugiego zakresu, albo jeszcze jest inne wyjście, przerób jakoś tak dźwignię by była przykręcona do bloku skrzyni, a tylko w kabinie byłaby sama wajcha

No przyznam ze pomysł dobry :) -mógłbys zrobic kilka fot tego, albo jakis film z jazdy?

P.S pozabezpieczaj dobrze wszelkie przewody, węze hydrauliczne kable, itd. by sie nie przetarły, a nie daj Boże by sie ciągnik zapalił, czy wszystki olej z hydrauliki wyleciał.

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Wiadomość z agroFakt.pl

pablo21    26

Daj fotki jak ty zrobiłes tak w mtz to w innych ciągnikach takich jak np 5211-7745 też się da.

lysyrolnik    14

Chętnie zobaczę jak to resorowanie jest zrobione :) Być może to i swojego tak przerobie ;]

P.S małymi kroczkami a mój MTZ dojedzie do wersji Premium :) :)

Honda - The Power of Dreams :)

przemkus99    1

nie mam narazie aparatu ale jak bedę miał to wzuce fotki.. ja zrobiłem kabine resorowana na spręzynach sprężyny są od rozrzutnika od sprzegła spreżyny musiałem troche skrucic (2 zwoje) bo było za wysoko jak włożyłem cała sprezyne.. potem włożyłem sprezyne i skreciłem sróbą .. jak chcecie poczekajcie na focie pozdro

lysyrolnik    14

No nareszcie :P dzięki :D a mam pytanko. Wysokość kabiny została niezmieniona czy coś się podniosła? Istnieje ryzyko, ze przy pracy na pochyłości kabina mogła by się zsunąć? I jak się spisują kable i węże hydrauliczne, bo teraz kabina ma trochę większe ruchy, niż przewidział producent.

P.S przenoszę do działu "Zrób to sam"

Honda - The Power of Dreams :)

przemkus99    1

troszke sie podniosła ok 2cm.. kabia sie nie zsunie jest przykręcona (skrecone są tylko te dwie sprężyny) wiązki kabli nic nie ruszałem węży hydraulicznych też nie ruszałem troszke byś musiał sobie przerobic w środku i na zewnątrz wyregulować dzwignie od ręcznego itd.

adikpl1    180
Daj fotki jak ty zrobiłes tak w mtz to w innych ciągnikach takich jak np 5211-7745 też się da.

W tych Zetorach jest takie coś co się nazywa silentblokiem.

zorzyk2    51
W tych Zetorach jest takie coś co się nazywa silentblokiem.

Nie zupełnie, to jest poduszka. Silentbloki są w kształcie tulei z zatopioną w środku w gumie drugą mniejszą, np.

black08    3
dolne spreżyny są od resorowania kabinki

to wiem ale mi chodzi o to ze grube spreż sa od rozrzutnika a te mniejsze?

kujawy to jes to!!!!!

Arek    125

poduszki napewno lepsze ale dużo bardziej skomplikowane i droższe bo trzeba też założyć zawór poziomujący i jakiś amortyzator by się przydał

alorolnik    0

Kurcze fajna sprawa te spreżyny normalnie chwali sie patent, też bym chciał coś takiego sobie zrobic, Przemkus99 jak byś mógł to podaj wymiary tych spreżyn grubośc, wysokość, czerokośc, tej małej też.

gigix    1

A jeszcze mi powiedzcie jak ma sie ta amortyzacja kabiny do tego, że elementy sterujące ciągnika mają regulacje poprzez stały dystans pomiędzy kabiną a skrzynią (wom, ręczny, napęd) lub są zamocowane bezpośrednio do skrzyni(biegi, układ kierowniczy, pedały).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kamil103
      Witam! Mam pewien dylemat z układem pneumatycznym do MF-6270(sprowadzony z Francji)a tam, nie ma pneumatyki,jest tylko hamulec hydrauliczny.Posiadam też ursusa 4514 który ma pneumatykę(jednoobwodową)więc nie mogę przerobić przyczep na hydr-hamulce,I tu moje pytanie chciałbym sam zamontować pneumatykę do MF-tylko nie wiem od czego najlepiej nadał by się sprężarka-i oczywiście cały układ-Chciałbym się dowiedzieć co wchodzi w ten układ pneumatyczny(jakie zawory,reduktory)i jaki był by koszt tych części i różnica cenowa między Układem 1-obwodowym i 2-obwodowym,Widziałem gotowe układy ale cena jest ogromna http://allegro.pl/pneumatyka-kompresor-sprezarka-john-deere-i-inne-i1511814824.html,NO i czy trudno jest zamontować taki układ,I jaki elementy wchodzą w ten układ.Proszę o pomoc!!
    • Przez goolman19
      Witam. Chcę zrobić do tegorocznych ( i następnych <_< ) żniw przyczepę do balotów na której znajdowało sie przynajmniej 30 balotów 150 x 120 . Chciałbym wykonać to w miarę tanio i z dobrych podzespołów :lol: Chciałbym aby ktoś z was pomógł mi i podzielił się informacjami na ten temat, bo może robił ktoś już takie coś :lol: Chciałbym aby całkowity koszt nie przekroczył 2500 zł. Otóż też chciałbym aby koła były na 900 oponkach :lol: Pozdrawiam i czekam na propozycję <_< Jeżeli ktoś posiada taką przyczepkę to prosiłbym o zamieszczenie tutaj foty B) pozdro ;]
    • Przez marce127
      Witam serdecznie,
      Nasi Koledzy potrafią zdziałać wiele. Jak przypuszczam, nawet ze zwykłej aluminiowej drabiny może powstać super podajnik do warzyw (jak na zdjęciach):). Zastanawiam się czy mógłby ktoś podzielić się tutaj swoim doświadczeniem w tym temacie.
      Zasilanie hydrauliczne - czy np. trzeba dzielniki ciśnienia, może propozycja jaki silnik (jasne że wolnoobrotowy, itp.) ale może ktoś napisze coś konkretniej
      Bębny - może ktoś ma pomysł skąd wziąć gotowy itp.
      jasne że można na olx kupić gotową taśmę ale to nie o to chodzi:)
      dzięki z góry za ewentualną dyskusję

• Przez Mf255fan
      Witam 
      Zamierzam zrobić wyciągarkę leśną do zrywki drewna w górzystym terenie (jak to bywa na podhalu) Bazą mojej wyciągarki była by wciągarka z Robura. http://www.bankfotek.pl/view/2050210
      Przełożenie 3:1 i to chciałbym jeszcze zredukować poprzez koła zębate i łańcuch, tylko ile tak aby mieć wystarczającą moc i wydajność (prędkość zwijania liny) bęben liny ma średnicę 17 cm. Jak obliczyć prędkośc zwijania liny? 
      Druga sprawa to hamulec wciągarka posiada bęben hamulcowy obok tego od zwijania liny, hamuje taśma taka jak w ursusie c 360 od ręcznego (u mnie akurat tego brakuje) jak zrobić automatyczny hamulec tego bebna wykorzystując tą taśmę gdyż ona pozwoliła by łagodnie luzować linę, ostatecznością była by zapadka.
      Mechanizm wciągarki to koło talerzowe i wałek atakujący, tryb ataku jest rozłączany sprzęgłem kłowym z bardzo drobnymi wypustami, http://www.bankfotek.pl/view/2050213 , czy była by możliwość załączania i rozłączania napędu w czasie ruchu ? Czy jednak to groziłoby uszkodzeniem wypustów?
    • Przez NABUCH
      Witajcie .
      Dokładamy z tatą silnik do naszej wialni . Mam pytanko ile macie obrotó na napędzię wentylatora? Tak sobie przeliczyłem że powinno być ok 130 obr / min Ktoś może potwierdzić. Mam silniczek 1400 obr /min 0.8 kW orginalnie z kołem 9 cm .Złożyliśmy to z kołem od roweru 24 cale ale obr są chyba zbyt duże bo wialnią dosyć mocno rzuca zwłaszcza górnymi sitami . Z czego można jeszcze wyciągnąć /ew zrobić koło pasowe o przyzwoitym rozmiarze. Pozdrawiam Wojtek