Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
doman57

Klopot z cielakami

Polecane posty

doman57    10

Hoduje bydlo miesne W obecnym budynku mam stol paszowy z pionowo postawionymi slupkami(nie wiem jak fachowo to sie nazywa) i male cielaki mi przez to wylaza i biegaja po korytarzu Wlasnie buduje nowy budynek i chce jakos wyeliminowac ten problem Co robic?

kamieniak89    27

Czyli po prostu uciekają przez płotek czyli "drabinę paszową", ja bym zastosował drabinę z ukośnymi szczeblami, ewentualnie zamontował ją nad korytem tak z pół metra nad ziemią, to cielaki nie uciekną z racji tej wysokości, a jak urosną to już będą szersze i nie przejdą ;)

rob334    3

Właśnie ocieliła mi się jałówka, było trochę problemów z porodem. Podczas ciągnięcia cielaka złamała mu się noga tuż przy kostce, z mamą wzieliśmy i usztywniliśmy tą nogę. Macie może inne wyjście z tej sytuacji? I czy cielakom się zrastają kości? Proszę pisać jeśli ktoś miał już takie doświadczenie z takim problemem.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Właśnie ocieliła mi się jałówka, było trochę problemów z porodem. Podczas ciągnięcia cielaka złamała mu się noga tuż przy kostce, z mamą wzieliśmy i usztywniliśmy tą nogę. Macie może inne wyjście z tej sytuacji? I czy cielakom się zrastają kości? Proszę pisać jeśli ktoś miał już takie doświadczenie z takim problemem.

Zadzwoń do weterynarza bo nie wiadomo jak to dokładnie jest, mój dziadek też miał podobny problem i jakos usztywnił i się zrosła. My dziś mieliśmy podejrzenie złamania bo się ocielła na pastwisku ale okazało się, że tylko lekko stłuczone

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować