Skocz do zawartości

criskp86

Members
  • Postów

    371
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez criskp86

  1. styczeń 2.65 brutto luty bez zmian. w marcu obniżka 3 gr za jednostke tłuszczu i 2 gr za jednostke białka czyli jakieś 19-20 gr
  2. criskp86

    thaler 3248

    Ok jak nie zapomnę to jutro napiszę
  3. Przy największym progu i najwyższych parametrach jest możliwa za listopad przy tej premii 4 z przodu? ciężko powiedzieć ja jestem w przedostatnim progu czyli 2 gr różnicy. może jak ktoś ponad 1 mln litrów...
  4. Ile by wyszło bez premii?poniżej 3zl? 3.03brutto
  5. Msm Mońki ilość powyżej 32tys tl 4.3 b 3.6 cena 3.87 brutto ryczałt premia 10gr do każdego litra od stycznia do listopada
  6. czyli tak jak myślałem wiedza zdobyta na miedzy... coś ktoś powiedział i opowiadasz dalej
  7. jak nie jak tak, rok temu chciałem iśc i wiem jaką dostałem ofertę i jaką inni co razem odchodziliśmy. 16gr to nawet przy tych samych parametrach i 4tys różnicy w litrach będzie różnicy w cenie, przynajmniej taka była rozbierzność między mną a kolegą. ja to lubię konkrety a nie rzucanie haseł bo coś tam na miedzy się uslyszalo od sąsiada. 16 gr jest różnicy między tym co oddaje 1tys litrów a tym co ponad 40tyś a maja takie same parametry i to jest fakt a nie piszesz że kogoś coś podobno powiedział że 40 gr różnicy
  8. Cena ok, ale dla mniejszych to mońki słabo płacą, nie wiem jak teraz ale u znajomych kilka miesięcy temu między jednym co ma 18 dojnych a drugi co ma 40 było ponad 40gr różnicy przy tych samych parametrach. W Mońkach różnica między progami ilościowymi to 16 gr. W tej mleczarni nikt nie negocjuje indywidualnie ceny
  9. To Mońki jako jedna z nielicznych spółdzielni przebiła barierę 3 zł? przynajmniej łatwo liczyć wypłatę 😋
  10. MSM Mońki 32 tys tł. 4,0 b 3,6 cena 3,05 zł brutto ryczałt
  11. Mają po dwa złote bo za ten miesiąc dostali premie, w Mońkach premia była za poprzedni miesiąc i cena była 2,42 co reszta miała poniżej 2 złotych. Najlepsze porównanie to jakby każdy podał średnią cenę za cały rok.
  12. MSM Mońki 30 tys tł 4.2 białko 3,5 cena 1,89 brutto a średnia cena za 2021 rok 1,73 brutto przy dostawach 30 tys
  13. Najśmieszniejsze jest to że stopy procentowe wróciły do poziomów sprzed pandemii a ludzie już panikują jakby był koniec świata. 1,5 roku były śmieszne odsetki a teraz powrót do tego co było
  14. to jaka teraz cena w Łapach?
  15. W Mońkach premia była 5 gr za każdy litr z 11 miesięcy. Parę lat temu jak premia była 10 gr za każdy litr to cena wyszła 2.82 brutto miesiąc temu cena 1.82 zł Przynajmniej w Mońkach nikt nie oszukuję na parametrach, paszę GMO a to sporo niższe koszty. Z Łap jak ludzie przeszli do Moniek to w końcu białko było powyżej 3
  16. MSM Mońki 30 tys tł 4.2 białko 3.5 cena 2.42zł brutto
  17. Moje główne źródło utrzymania to mleko a do produkcji mleka potrzebne są takie środki do produkcji jak nawozy wg mnie to więcej zostaje z produkcji mleka jak ktoś zaoszczędzi na zakupie nawet tych nawozów o innych środkach do produkcji nie wspominając. Sam nie uważam że cena jest super ale do narzekania jest mi daleko. mleka nikt nie przetrzyma ale na to ile zostanie Tobie z tego mleka już masz wpływ.
  18. Ja się z tym zgadzam tylko widzę że ludzie nie szukają rozwiązań a lubią ponarzekać. Ja jeszcze 5 lat temu kupowałem nawozy w marcu i teraz wiem z perspektywy czasu że przepłacałem. Kiedyś musiałem jeździć po paliwo z karnistrami bo ojciec nie wierzył że jak kupie dwa mauzery i pompę to będzie taniej o 15-20 groszy i była z tego powodu wojna. Z nawozami było tak samo. Ja tu nie mam zamiaru nikogo obrażać ale jak ktoś piszę że w internecie każdy mądry to może sprawdzić na forum po ile były nawozy w lipcu. Dziś kto zamówił w lipcu zyskał 80-100% na nawozach, rok temu zyskał jakieś 30%. Tak samo jest ze zbożem jak porównać sprzedaż w sierpniu pszenicy po 860 jak juz we wrześniu można było dostać 1000 zł a to tylko 1 miesiąc w magazynie... a teraz u mnie cena to 1280 zł
  19. Mleko gdyby cena była po 3 złote to narzekania byłoby jeszcze więcej... Problem największy wśród rolników to brak dobrego zarządzania swoim budżetem. Nawozy są najtańsze lipiec/sierpień i to nie jest jakaś wiedza tajemna ale większość wtedy nie kupuję. Środki do produkcji nikt nie potrafi podzwonić poszukać lepszej oferty tylko się zamawia od swojego sprawdzonego dostawcy co raz zaprosi do karczmy na wódkę i kotleta. Ludzie kupują na termin i nie liczą ile przepłacają bo to tylko parę procent ale te parę złotych tu i tam to robią się poważne pieniądze w sali roku. Widzę to dookoła rolnik nie ma na zapłacenie faktury za pasze, nawozy weźmie w marcu zapłaci w listopadzie ale bierze kredyt na fotowoltaikę. Zboże się sprzedaje w żniwa a nawozy kupuje na termin w marcu to taki rolnik może mówić że się nie opłaca. Zboże przetrzymaj i sprzedaj później a nawozy kup w lipcu to opłacalność jest już inna. To samo dotyczy hodowli i krów.
  20. co przedział to 2 gr tylko przedziały są duże np. 19-25 tys litrów to jest jeden przedział tak odbierają
  21. cena za luty 1,66 brutto ilość powyżej 30 tys białko 3,5 tłuszcz 4,3
  22. Pamiętaj w temacie cen mleka nie piszę się że żyje się bardzo dobrze bo to temat do narzekania
  23. criskp86

    Buhaje HF

    A wcześniej nie stosowałeś przypadkiem josery?
  24. Jakie witaminy i dodatki stosujesz i jakie dawkowanie?
  25. Witam mam pytanie jakie stosujecie witaminy dla krów i w jakiej cenie? mnie interesują witaminy na bazie chelatów obecnie stosuję lux torpeda L tylko cena 128 zł brutto za worek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v