Skocz do zawartości

criskp86

Members
  • Postów

    371
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez criskp86

  1. dla mnie rzepak mają przywieźć po 1490 zamówiony w transrol, a na początku stycznia płaciłem po 1350 zł
  2. criskp86

    Buhaje HF

    ja z abs zamówie rainstorm red w sexie 90 netto bo conan pp red jak dla mnie to ma słabe nogi i więzadło środkowe mimo ceny w sex 55 sex teraz stardust w sex 55 netto ale nie biorę bo już mam po nim jałówki teraz do krycia więc musze coś innego poszukać ale wiem że dobrze po tym byku łapały
  3. wrzucam 600 kg sianokiszonki jak bela waży mniej to brakującą resztę dodaje z drugiej beli
  4. sianokiszonka w balach nie pocięta. Wóz mam trochę ponad rok i jestem mega zadowolony.Od wrzucenia beli 20 minut i mogę rozdawać tmr, wóz naprawdę wart swojej ceny
  5. Każdy ma inne koszty u mnie ok 1,05zł brutto to koszty
  6. criskp86

    blattin king i thaler

    Dzisiejsze poranne mieszanie paszy
  7. MSM Mońki 30 tys. tl. 4.3 b 3,4 1,64zł brutto miesiąc wcześniej z premia było 1,91 brutto
  8. to spoko z czasem pewnie jeszcze trochę ziemi dobierzesz. To powodzenia i szybkiego zapełnienia nowej obory
  9. a bazy paszowej na nowy obiekt nie zabraknie? bo to najważniejsze
  10. Chodzi mi o to że każde gospodarstwo ma inną specyfikę. To tak samo jak niektórzy nie wierzą że w Piątnicy płacą po 1,82 brutto i każą pokazać faktury. Mam 50 ha z czego 40 ha własne. Bardzo dobre użytki zielone naprawdę dają mleko po mniejszych kosztach bo tyle treściwej nie trzeba. Skończyłem kurs inseminacji i przy dobrym żywieniu spokojnie krowy łapią sexem dlatego nie mam problemu z jałówkami na 40 krów mam 48 jał w różnym wieku co daje ten luz że krowy mogę utuczyć i sprzedać za dobre pieniądze. U mnie ziemia jest po 25 tys za ha a o dzierżawę nie trudno, więc koszty też inne. Cena za mleko jest też ważna. Nie chodzi o to żeby siać zamęt na forum.
  11. wiesz na czym polega różnica że nie potrafisz udowodnić że nie mam racji. To co zostaję dalej inwestuję np w zakup ziemi, ta inwestycja sprawia że mam kolejny dochód itd. Czyli ile wg Ciebie zostaje z produkcji 360 tys litrów mleka? u mnie krowa dostaje max 5,5 kg treściwej opartej na własnych zbożach plus soja i rzepak (mogę stosować GMO) najtańsze białko jest z traw(bardzo dobrych traw) dlatego nie muszę dawać dużo treściwych
  12. Słuchaj jak ktoś ma krowy tak jak ja 40 i zdaje ok 360tys litrów po 1,52 zł brutto to żeby zostało 200 tys to nie jest żaden wyczyn. Ja kupuje nawozy wtedy kiedy są najtańsze i placę gotówką np teraz azoty są tańsze o 200 zł na tonie. Środki do produkcji szukam kto ma najlepszą cenę i nie ma sentymentów. Na takich zakupach można sporo zaoszczędzić tylko trzeba umieć. Dodam że spłacam kredyt na oborę.
  13. z 40 krów można i 200 tys rocznie odłożyć zależy jak się gospodarzy, bo znam takich co maja i 50 szt i wypłaty mało
  14. cena ta sama, ten puls to dodali tlenek żelaza żeby się nawóz nie zbrylał i temu ta barwa
  15. nawozy to saletrosan 26. ten ciemniejszy to saletrosan 26 plus
  16. jesteś blisko poprawnej odpowiedzi 😜
  17. mi za n134 przednia os amortyzowana i kabina przedni tuz wersja aktive opony chyba takie jak twoje albo większe wycenili 330 netto do negocjacji
  18. criskp86

    Buhaje HF

    tak
  19. A po co rodzice muszą przepisywać gospodarstwo wystarczy zrobić dzierżawę notarialną i tyle
  20. MSM Mońki za 2019 śr cena 1,54 brutto ryczałt zdane ponad 300tys litrów a parametry tł 4.1 -4,4 białko 3,25-3,5
  21. jaka miałeś srednia cenę za cały rok w mlekpolu? może średnia cena wyjdzie lepsza niż u niektórych z tymi premiami
  22. To jaka średnia cena za 2019 r wyszła w mlekpolu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v