Skocz do zawartości

lukasz1995

Members
  • Postów

    1293
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lukasz1995

  1. lukasz1995

    Ceny pszenicy 2026

    Ja w zniwa wywiozłem po 720zł,a w lutym resztkę po 680zł
  2. Ja w tamtym roku zasiałem rewolvera,podobno dobry na monokulturę
  3. Sypiecie trochę azotu na owies.Coś tam ma padać,myśle mu dać z 100 kg saletry.Czy jak uważacie przy tej suszy?
  4. Orka,bo zawsze mniej chwastów
  5. O tej porze,to już bardziej na zielonkę zasiać,bo na ziarno to lipa.Chyba,że będzie popadywać jak w tamtym roku
  6. Kiedy siałeś?
  7. Praktykował ktoś uprawę kukurydzy po kukurydzy bezorkowo.Jak to wam wychodziło
  8. W nocy ma być plus 2 stopnie.Pryskać na chwasty pszenicę,czy jeszcze się wstrzymać?
  9. lukasz1995

    Ceny pszenicy 2026

    Właśnie niektórzy tego nie rozumieją.Sypią ile się da.A pózniej płacz,że ceny nie ma.Jak są takie zapasy,to może po prostu ograniczyc te opryski i nawozy
  10. To u mnie w okolicy odpadowe za darmo rozdają i jeszcze ktoś podał,że 3 tony buraczka za darmo odda
  11. Co myślicie o odmianie Michalina,bo kupiłem trochę sadzeniaka
  12. Czyli nie jest zle w tym rolnictwie
  13. Nie w temacie.Ale co byście szybciej zaczeli siać ,soję czy kukurydzę.Bo prawie ten sam termin siewu.Bo jak zaczne siać jedno,to drugie musi poczekać dłużej
  14. Jak myślicie,dlaczego są takie przestrzały.Z przodu pola,gdzie jest rowno,rośnie normalnie,a jak idzie już w dół pole,to tak to wygląda
  15. 2/3 klasa
  16. Nie zdążyłem zaorać na zimę po kukurydzy.Jak myslicie,przelecieć to talerzówką i siać kukurydzę,czy lepiej orka?
  17. To,że w tamtym roku tanie,to nie znaczy,że w tym tak będzie
  18. Moze i tak.Tylko,że w tamtym roku,co chwilę padało,to sypało.A w tym możesz zle na tym wyjść z takim nawożeniem.Zbierzesz 4 tony i jesteś na zero
  19. Ja tyle poli to pod pszenicę nie daje.U mnie owies tylko na saletrze
  20. Ja akurat zmiejszyłbym nawożenie polifoski.Albo zrobić próbe.Na jednym polu tak jak zawsze,a na drugim tylko obornik i gnojówka i wtedy sam ocenisz
  21. Nie sypałem jeszcze saletry na pszenicę.Myślałem sypać przed deszczem,ale się szybko nie zanosi.Ziemia juz z góry obeschła.Piszcie co robić.Siać w tym tygodniu
  22. A jak będzie trochę pleśni,to kurom nic sie nie stanie?
  23. A ten obornik i gnojowica była na jesień?
  24. Jak myślicie,warto jeszcze teraz sypac wapno pod soje?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v