karol2997
Members-
Postów
64 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez karol2997
-
Niektóre przestają jeść i chudna A jak ta energię podnieś bo nie mam dużo kuku
-
A co powiecie o takiej dawce 1kg krowmix 18 z de house (0.5 rano i wieczorem ) 100g witamin z buforem z de house posypane na kuku Kukurydza ( nwm ile to kg łopata od śniegu na szt zadawane raz dziennie około 15 ) Sianokiszona do woli średniej jakości Zaczęły ostatnio niektóre sztuki chorować przestawach jeść i chudly Dają średnio 15 l na dzień ale jest dużo szt które dają 25-30 a nawet 35 jedna ale po miesiącu spadła B 3.15 tł 3.9 Co tu zmienić
-
Nie ma takiej opcji żebyś mu oddawał kasę. W mojej okolicy nie ma takiego czegoś. Płacisz za zrobienie i jego sprzęt cie nie obchodzi. Tylko zależy jaki to usługodawca. U mnie teraz został tylko jeden i swoje robi na końcu jak ma czas. On już dobiera tak cenę ze naprawy są juz wliczone. Nikt inny nie zajmuje się usługami bo jak np wyjedzie i coś nawali to tylko stratny będzie.
-
Ceny mleka 2016
karol2997 odpowiedział(a) na grzesiu temat w Ceny płodów rolnych i środków produkcji
Za sierpień ilość 11tys l białko około 3.3 Nie pamiętam dokładnie tłuszczycy tez to cena 1.19 zł 10gr więcej za wrzesień i cena 1.25-1.3 zł wyjdzie- 4477 odpowiedzi
-
- mleko
- bydło mleczne
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nowy Pronar czy używany John Deere
karol2997 odpowiedział(a) na Kacper15 temat w Jaki ciągnik wybrać ?
I ten dobry i ten. Niech autor napisze o jaki model tego John deere chodzi ,do czego będzie ten ciagnik i ile będzie robił. Tez zależy czy duży kredyt idzie na ten cel.kupno zachodniej używki na kredyt może się skończyć tym ze traktor się rozsypie i niebedzie na naprawę. Nie będzie ani ciągnika, ani kasy ,a kredyt do spłaty. W pronarze zawsze jest gwarancja, wiec trochę chociaż czasu bez dkładania. Więcej informacji i jak jednak używany to bez pośpiechu, żeby kupić dobry ciagnik na lata. -
Wszystko zależy od człowieka. Jak człowiek chce pomóc to pomoże. Jednak lepiej z oceny. Będzie taniej i lepiej ułożone. Niby zapłacisz za niego ,ale on układa ci najlepsze dawki jak najmniejszym kosztem. Z firmy będzie bazowac na swoich produktach.
-
Ceny mleka 2016
karol2997 odpowiedział(a) na grzesiu temat w Ceny płodów rolnych i środków produkcji
A mlekovita nie zapowiada podwyżek? Czerwiec 11tys l bł 3.1 tł 3.9 cena 1.13 zł- 4477 odpowiedzi
-
- mleko
- bydło mleczne
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ceny mleka 2016
karol2997 odpowiedział(a) na grzesiu temat w Ceny płodów rolnych i środków produkcji
Niestety ale z tymi kredytami to ma rację. Nie mowie tu o wszystkich. Są tacy, co biorą kredyty, ale z głową, a są też tacy co pobrali kredyty na ciągniki i nawet przy obecnej cenie ciężko im spłacić. Niektórzy mają kredyty ale są wzięte po to by się rozwijać, a są tacy co kupili ciągniki 100 km za 200 tys a nawet więcej, a nawet maszyn nie mają , a wystarczyła by zwykła 60-siatka. Jeszcze tez zależy na ile czasu się wzięło ten kredyt.- 4477 odpowiedzi
-
- 2
-
-
- mleko
- bydło mleczne
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
-
Dobry sposób to lampki solarne, co kawałek rozstawiasz i dziki nie stanowią problemu :-D
- 909 odpowiedzi
-
Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza???
karol2997 odpowiedział(a) na lolo149 temat w Sieczkarnie
230l to około 700-800 zł, a sieczkarnia tak jak w tym roku co mi kosil, to byś zapłacił 3.5-4tys zł + koszt ugniatania. Oszczędność to używana sieczkarnia praktycznie. Na drugi rok trzeba coś pomyśleć. Dzięki za informacje :-) -
Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza???
karol2997 odpowiedział(a) na lolo149 temat w Sieczkarnie
A ok, dzięki. Ja mam pola blisko to jednym da rade. A mógłbyś powiedzieć, jaki jest koszt paliwa na ha? -
Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza???
karol2997 odpowiedział(a) na lolo149 temat w Sieczkarnie
Na 2 czyli odczepiasz? -
Kupić sieczkarnie jednorzędową, ale jaka jest najlepsza???
karol2997 odpowiedział(a) na lolo149 temat w Sieczkarnie
A co myślicie o takim pomyślę? :-D Kupić sieczkarnie jednorzedowa i podczepic rozrzutnik jednoosiowy. Pole to 2x1.5ha. Pryzma jest na jednym polu, a do drugiego jest 300m. Pola są proste, długie. Co myślicie, żeby kosić i wysypywac jednym ciagnikiem bez odczepiania? Ile by zajęło to czasu? Ciągnik 80 km 4X4. Jak bym nie dał rady, to bym zrobił 2 pryzmy i na 2 razy. Koszt sieczkarnia to prawie 2.5tys -
Mam takie pytanie: daje krowmix 18 lecz ostatnio zobaczyłem ze nie ma tam pszenzyta, jęczmienia itp tylko jest samo żyt. Nie wiem alale wcześniej czytałem, że producenci zastępują zboża zytem, bo jest taniej. Czy tylko ma to jakąś wartość? Zmienić dostawce, a może zacząć robić samemu? Sory za błędy, ale pisałem na tel.
