komodo
Members-
Postów
2305 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez komodo
-
Obniżka była?
-
Jak będziesz mieszał to możesz dorzucić melaski będą chętniej pobierały
-
Jeżeli masz wiedzę na temat bydła mlecznego żeby doic chociaż 9tys od sztuki to startuj ale jeżeli jedynym powodem jest to że inni robią na tym pieniadze to odpuść bo Ty nie zrobisz tylko się narobisz. To jest jak w kuchennych rewolucjach komus sie wydaje ze restauracja sama się poprowadzi tyle ich jest i zarabiają ale jak się nie ma o tym pojęcia to się nie uda.
-
Ale podobnie jest wszędzie ja ostatnio tylko w gminie liczyłem u mnie to 11 odbiorców to zaczyna być chore a dróg nie ma kto naprawiać
-
Daj 6-7 będzie lepiej z tym młotem się papka zrobiła bo duży udział było
-
Przy tłuszczu 4.5 i bialku3.6 przedzial 10-20tys jak piszesz u nas miałbyś teraz 1.5975brutto na konto
-
Wiesz ja widzę co jest w centrali bo to najbliższa mleczarnia i gdyby było ok nie szukałbym innej .Ja pamiętam lata jak płacili po 70gr i wiem gdzie mieszkają niektórzy kierowcy to jedni z najbogatszy ludzi w powiecie . Jak nie pilnujesz to litrów brakuje do tego abonament za próby i parametry ciągle zanizone. Mówię co wiem i że 100% pewnością. Ja też nie będę nikogo namawiał że ta czy tamta nich każdy robi jak uważa i byle mieć lepiej niż obecnie. Dla mnie president był jedyna sensowna alternatywa żaden inny poważny gracz nie zbiera w pobliżu. Jest Sierpc ale tam od razu trzeba było by stawiać obore żeby mieć najwyższy pułap żeby cena była lepsza niż mam tutaj. A propo ceny 1.54 brutto watowiec na konto.Przedzial 20-30k bialko 3.68 i tłuszcz 3.92
-
Ja liczyłem przy swoich parametrach z grudnia to wyszło mi 1.28 netto minus udział powyżej 15tys próg bo ktoś wystawiał tu cennik koła a mlekovita bez dodatku gmo wyszło 1.36 netto ale na udział nic nie odchodzi Musisz mieć dobry tłuszcz że ci tyle wyszło ale to każdy porównuje swoje litry i parametry tylko tak jak mówisz cennik mlekovity byl pewnie z centrali a Kalisz może mieć inny i stąd nie masz roznicy
-
Dla mnie podstawa to bardzo dobra kukurydza bo mimo wszystko jak tylko białko musisz kupić to nie jest źle teraz sano tak idzie a jakby nie patrzeć trawy kosztują a białko i tak musisz kupować oczywiście zależy wszystko o jakich wyjanosciach mówimy .Ja nie idę aż tak bardzo w użytki zielone bo wiele gospodarstw ma 50/50 ile kukurydzy ha tyle traw a ja traw razem z licernami mam połowę tego co kukurydzy i gdybym miał dosiac kolejne 6ha traw zamiast pszenicy na handel to dziękuję za taki biznes .Ale każdy ma swoje teorie ważne żeby zostawalo jak najwięcej Ale oczywiście staram się mieć jak najlepsze objetosciowki.
-
Jakich by nie miał objetosciowych nie daj paszy tresciwej to mleko będziesz widział jak świnia niebo. Ja pomijam moment po wcieleniu gdzie krowa dojac z własnych rezerw przy nie dużym nakładzie treściwej da te 40l ale ile to potrwa Max do miesiąca
-
Oj Koło po obnizkach i jak odejmiesz udzial to około 1.25 netto także minimum 10gr mniej jak mlekovita a parametry to losowanie lotto czy masz pod ocena czy nie piszą co chcą hitem są próby jednego dnia 4.5tl a za 4dni 3.2 przy żywieniu TMR .Przez chwilę Koło placilo naprawde dobrze ale powoli wraca na swoje miejsce adekwatne do panujących tam zwyczajów. Tata odszedl z kola 25lat temu bo nie chciał płacić abonamentu i nawet jak płacili lepiej jak Łowicz i to sporo to przez sekundę nie przeszła myśl o powrocie i odradzam każdemu uczciwemu producentowi mleka.
-
Wiesz w Sierpcu to zależy które progi ilosciowe porownujesz bo fakt tam do 24 tyś jest bida ale powyżej 44 to mlekovita traci dobre 10 także no każda mleczarnia to każdy i indywidualnie musi sobie policzyć tu też wystawiają ceny mlekovity ponad 1.50 ale jakie parametry mają ja przy takich w presidencie miałbym 1.60 i w różnych mleczarniach różne progi coś co jest dobre w Sierpcu dla sąsiada dla mnie nie koniecznie musi być lepsze i na odwrót także najlepiej jak są cenniki i każdy sobie liczę dla siebie
-
Coraz lepsze teorie 😂 Za trochę ponad 5zl 40 l można?można
-
President ci nawet da taki zbiornik nie musisz kupowac za 2gr z litra miesięcznie lub pożyczka 0% na co sobie tam chcesz . Jak zaczną wstawiać ceny mlekpola będziemy liczyć ile są w plecy podłóg Piątnicy sierpca i ryk
-
200brutto
-
No tak granulowana ale to z nazwy bardziej korektor bialkowy niż pasza pelnoporcjowa
-
Ale rzepakowa z dostawą na marzec jest tańsza o 20zl na tonie świnie kuleja powaznie dojdzie bydło opadowe i nie wiadomo w którą stronę to pójdzie tak zboża jak i komponenty Zostajemy tylko my mleczarze
-
Ja jak brałem ż cargila to brałem termin 7 dni to traktowane jak gotówka też było coś taniej i w rolpolu też ta cena 1270 to przy 8t i termin 14dni to jest najkrótszy u nich też 10zl na tonie taniej Wiesz powiedz że masz lepsza ofertę o 50zl i może zejdzie coś
-
Za wersję bez gmo + 70zl tona W cargilu jest taka polityka ze worek cennikowo drogo ale że łaskę robią i taniej niby puszczają taki upust robią. Biofeed w katalogu pół roku temu był 1550 ta najlepsza 22 i myślę że lepsza od cargila Ja miałem spróbować ale tak schodzi cały czas ta sprawdzona i cenowo lepiej wychodzi ale kolega wziął po mojej namowie i już został Dużo też zaczyna śmigać beczek Tasomixu po trasie ale nie wiem nawet jaka mają ofertę
-
Rolpol Schaumann 22bialka 7nel 1270brutto skład niezmienny od 3lat odkąd biore: soja rzepak pszenica pszenżyto kukurydza Dosshe mlekoma 22 HE brałem wcześniej też fajna pasza była ale z cargilem nie chciałem mieć nic wspólnego zrazilem się kiedyś i koniec
-
A później się dziwić że ludzie jadą strajkować (pomijam producentów trzody bo oni już dawno powinni wiejską zalać gnojowica) przy takich stawkach nie da się na tym zarobić lepiej mieć mniej i dopilnować i ewentualnie kupić spłacac kredyt i robić na swoim.Lepiej ten czas poświęcić rodzinie jak ryc w tej ziemi dzierzawionej za 500zl zysku i to jeszcze ruchomego nie licząc zużycia sprzętu .Bo sa rejony że idzie tylko za dopłaty to ok ale coraz mniej takich rejonow
-
Jeżeli masz tam warzywka lub ostatecznie kukurydzę dla krów ale po litrach wątpię żeby Cię cisnąl brak ziemi dla bydła bo na tyle litrów nie trzeba dużo ziemi. Ale jeśli siejesz tam każda inna uprawę przemysłową to chyba w waszej szkole uczą jakiś innych podstaw matematyki chocia w sumie dwa minusy dają plus 😀
-
Ale takie są ceny u nas dopłaty plus 1000zl lub bierzesz dopłaty i dajesz 1800--2000 i twoja hehe ci co biorą to na czysto zostają im mtg w ciągniki.
-
Życie panowie ale koszty stale ma cały czas może nie zacielaly się i długo tak doily a teraz jak zlapaly to już mleka nie ma i nie będzie aż się ociela a koszty stale są. A każdy kto ma Monty to mówi trzyma bo nie chce mieć problemów i weterynarzy a trzymają i jakoś jalowek brak na polskim rynku to znaczy gdzie są jak one takie dlugowieczne
-
Ale trzeba było nie podpisywać jak @KARGO a nie lamentowac na ceny pasz non gmo skoro dobrze sie bierze doplate to trzeba kupować chociaż ja bym brał a w życiu bym nie kupił takiej soji😀 zwykła u mnie przy 5t 1520netto a rzepak 1120netto przy 6 t
