Skocz do zawartości

Adriangeo

Members
  • Postów

    401
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

3 obserwujących

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Dolnośląsk

Ostatnie wizyty

8412 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Adriangeo

Współpracownik

Współpracownik (7/14)

  • Conversation Starter Unikat
  • Dedicated Unikat
  • First Post Unikat
  • Collaborator Unikat
  • Reacting Well Unikat

Najnowsze odznaki

58

Reputacja

  1. Polaryzacja społeczeństwa w tym temacie jest na rękę decydentom, więc hejt będzie się lał. Propagowano sukces pomocy ze środków unijnych przez wiele lat w tv i to zrobiło swoje. Przypomnijcie sobie jak wyglądają typowe programy po agrobiznesie , wyidealizowane gospodarstwa i tablica PROW w tle. To widzą osoby niezwiązane z rolnictwem. Nikt nie mówi o trudach i ciężkiej pracy, a w przypadku hodowców to już wręcz 24h pracy. Brak obrazu przeciętnego gospodarstwa.
  2. No tak ostatecznie ważne ile zostaje w kieszeni.
  3. @griga Cargill Skokowa dawny Dolpasz może kojarzysz. Cena z 31.12.2025r. Też kiedyś sprzedawaliśmy w Wołowie Woźniak, ale zazwyczaj cena najniższa w okolicy.
  4. Fajne wykonanie , blokady fabryczne zostały ? Chciałbym dorobić coś takiego do swojego e514. Podjazd i odczepienie w standardowych zaczepach to nieporozumienie. Jeszcze blokujące koło o gardziel i weź zrób to sam. Bez nawigatora ciężko, nie mówię, że niemożliwe ale czasochłonne.
  5. @krilan06 czas, wcześniej nie wyrobiłem się inne obowiązki. Druga sprawa, że coraz ciężej złapać działkę do złożenia drewna.
  6. @tytanowyJanusz u nas kupujemy pozostałości po wycince maszynami więc ujeżdżone szerokie ścieżki lub jak w tym przypadku las wycięty do zera. Nie jest tak źle ładować, to zazwyczaj grubsze gałęzie. Mamy kawałek drogi do domu więc fajnie zabrać trochę więcej na raz. Kiedyś byliśmy blisko zakupu małej przyczepy z hds , ale temat upadł. @GRZES1545 nie ma nic nowego co przyjmuje się na większą skalę. Teraz w okolicy w większości pompy ciepła dominują ( w nowym budownictwie). Kilkanaście lat wstecz ekogroszek.
  7. @mario666 dopóki dają palić w piecu bez większych problemów będziemy się tego trzymać. Ale narazie orientujemy się co pojawia się nowego na rynku i które już stosowane sytemu się sprawdzają. A teraz pozostaje pila i siekiera 😂
  8. @mario666 chodziło mi bardziej, że każdy alternatywy dostęp do ciepła potrzebuje energii elektrycznej, do utrzymania pracy itd. Piec węglowy niby też, ale da się palić i bez sterownika i popy wody gdy zabraknie energii. Mówię z perspektywy miejsca gdzie zdążają się przerwy w dostawie energii. Ale tak no żeby zmienić ogrzewanie trzeba drenować kieszeń.
  9. @mario666 dopóki się daje to się kraje. Szukamy alternatywy, to raczej nieuchronne. Zależało by mi na prostocie użytkowania. Nowe zaawansowane systemy grzewcze raczej mnie odstraszają.
  10. Podróże małe i duże. Drewno pozostaje głównym źródłem ciepła w naszym domu ale również w okolicy. Jest czasochłonne , ale najtańsze w zakupie.
  11. @krzysiek277 to przesiadka na statek kosmiczny względem c355…. Tym bardziej że nie pracowałem nigdy innym ciągnikiem niż siuntka 😅 Oczywiście to też już starszy ciągnik , ale ja cieszę się jak dziecko 😆
  12. @panczo1922 w spalaniu ? 😆
  13. @Krzysztof81 do moich potrzeb to bardzo ciężki ciągnik 😆
  14. @ogier1998 świetnie się pracuje, po całym dniu orki człowiek czuje się normalnie , a nie jakby sam ciągał plug 😅 Wielu rzeczy się jeszcze uczę, sekwencje pracy sa świetne. Chciałam wymienić wiosną / latem . te są za wysokie ciągnik jest około 25cm wyżej niż na standardowych kołach. W trakcie siewu widać poszczególne przejazdy agregat nie wyrównuje, ewentualnie jeszcze wal na tuz żeby zagęszczał glebę.
  15. @Ursusc385 pisałem wcześniej że zakładam że może mieć nie mieć 12 tys a 22 tys mth. narazie chodzi zobaczymy co dalej, przy używanych maszynach trzeba zakładać różne scenariusze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v