Skocz do zawartości

Kondzio55

Members
  • Postów

    810
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

4 obserwujących

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wartkowice/Uniejów

Ostatnie wizyty

6517 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Kondzio55

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

42

Reputacja

  1. ktoś coś poleca z ziarnowek pogranicze wlkp z łodzkim klasa 4 ,ph 5,7 ,niedrenowane chociaz na gorkach moze przysychac. FAO do 250 ??
  2. Sorki ale tytuł ktoś mi zmienił, jak dodawalem to nawet nic nie pisałem że claas Maj 99mm czerwiec 23mm i spaliło ziarno Wiosna 2x RSM 150N + na kłos 100kg saletrzaku czyli 176N ,1 zabieg grzybowy na lisc flagowy i to tyle, reszta daje pogoda, przeplon rzepak , Plon 6,5t straszna mozaika , na początku pola leciało po 4t a na końcu nawet i pod 9/10t Ziarno niestety spalone przez upały czerwcowe 37st nawet i było, dużo drobnego, gdyby spadł jeden deszcz podczas upałów i całe pole było takie to obstawiam że 9 by się pokazało z przodu
  3. Kondzio55

    Rzepak SY Ilona

    Dovvo + tebu + mospilan+ judo
  4. Kondzio55

    Rzepak SY Ilona

    Opoznione T1 z robaczkiem.
  5. Furmana ktoś siał? Jak to wypada?
  6. Tutaj sie zgodze,juz temat wapnowania znam,bo 2018 rok wapno weglanowe,w 2020 po zniwach poszła kreda i jak widać jeszcze być moze jest za niskie ph.Wstawie ktoregoś dnia mniej wiecej jak to wyglada.
  7. W sumie moze i tu byc przyczyna,rozważałem opcje braku magnezu w ziemi
  8. jest pęd głowny i jedno slabe rozkrzewienie,ale połowa pola ma sam pęd głowny.. Co roku mam problem z krzewieniem się pszenicy.Do 3 listka rośnie ladnie a pozniej zaczynają sie schody.
  9. Witam.Pszenica siana 3 pazdziernika po rzepaku ,brak jakichkolwiek niedoborow ,przebarwien ,a rozkrzewien brak,maksymalnie wytworzyła 2 pędy .Dokrzewiać to CCC czy poprostu wieksza dawka azotu (dostanie RSM) W połowie lutego gdzies dostanie kizeryt.
  10. O szeroką płaszczyznę, takze raczej powinno byc dobrze, uszczelka 1,2 założona Jak na złość nie zmierzylem ile wystają, ale wszystkie wystają równo, jedynie taka mi myśl przeszła, gdyz na jednym cylindrze są zawory z taką dziurka na środku, a na innych są płaskie bez żadnych wycięć
  11. tak ja zdaje sobie z tego sprawe ze bedzie odpałał jak odpałal tylko ciagle mnie martwi niebieski dymek na rozgrzanym.. Zrzucilismy głowice w piatek ,tuleje wystają z 1mm nad blok ,uszczelka załozona jest rowna z tuleja wiec raczej powinno być dobrze,zmierzyłem też wtrysk to początek wtrysku jest około 6mm nad gmp więc wedlug tego co czytam to by był opozniony o 1mm jeszcze,ale niestety juz pompy nie moge dalej przestawic.Aaa i zostały zamienione tłoki na 4 pierscieniowe ,pracuje inaczej,lepiej wkreca się ale to nie to było przed remontem
  12. Tak byly wymieniane na wszystkich cylindrach, bo myslelismy ze to moze cos pomoze ale bez skutku. Wiec zostają tłoki z pierścieniami, głowice, lub ewentualnie walek wydarty
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v