Skocz do zawartości

dexter1908

Members
  • Postów

    475
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dexter1908

  1. dexter1908

    żyto hybrydowe

    Przepraszam że nie w temacie. Po ile dniach od zastosowania Agrosaru mogę wjechać w ściernisko gruberem żeby dodatkowo rozerwać perz i wymieszać wapno?
  2. Panowie po jakim czasie od zastosowania Agrosaru mogę wjechać z gruberem? Chciałem dodatkowo rozerwać perz i przy okazji wymieszać wapno z glebą. Nowa dzierżawa.
  3. dexter1908

    Gryka

    Kiedy najlepiej wysiać miedzyplon ozimy z gryki i facelia tak żeby nie złapał ziarna? Zawsze likwidowałem na jesieni
  4. Pany mam wpisany międzyplony ozimy z facelia i gryka. W jakim terminie wysiać żeby nie złapało ziarna? Zawsze siałem i zlikwidowałem na jesieni i orka.
  5. A na zaniedbanej IIIa?
  6. Pytanie. Pole klasy IIIa leżało odłogiem 5lat. Zasiałem tam łubin który oddał około 2t. Czy to dobry pomysł zasiać tam Tadeusa w tym roku czy wybrać coś innego? Ziemia trochę zaniedbana przez poprzedniego właściciela.
  7. dexter1908

    Facelia

    Jakie oczka powinna mieć siatka do czyszczenia taka żeby facelia przeleciala a reszta została na sicie?
  8. @bialy2005 jaką masz opinie o wapnie z Laskowej ? W pporównaniu do radkowit standard?
  9. Też chyba tak zrobię. U mnie też widać delikatne oznaki grzyba na strąkach.
  10. Karo. Zawsze pryskałem na grzyba przed kwitnieniem ale w tym roku ciężko z czasem.
  11. Czy w tej fazie można jeszcze pryskać tebu? Wcześniej nie było czasu . . .
  12. dexter1908

    żyto hybrydowe

    KWS Serafino moja pierwsza hybryda że
  13. Czy mogę pryskać tebu w łubinie jak zaczyna kwitnąć? Odmiana Karo.
  14. dexter1908

    żyto hybrydowe

    Też się zastanawiam nad siewem F2. Mam pierwsze raz hybrydę KWS Serafino. Narazie dzielnie się trzyma na glebie IV-V. Siałem chyba 170sztuk 14.09. Jak zwiększę obsadę na 250 będzie dobrze? Siał ktoś tą odmianę w F2?
  15. dexter1908

    Facelia

    Od jakiej fazy można facelie pryskać Labradorem na perz? Zawsze pryskałem jak miała tak z 10cm ale w tym roku późno siana a wyskoczylo trochę perzu.
  16. Co i ile dodać do azoksy na T2? Tebu było w mieszaninie na T1.
  17. Ja złożyłem wniosek 50 dni temu i cisza. W agencji powiedzieli że wnioski poszły do centrali do typowania do ewentualnej kontroli. Wniosek składany elektronicznie. Znajomy składał w wersji papierowej i dawno już dostał kasę i nawet maszyny mu już przyszły.
  18. dexter1908

    żyto hybrydowe

    Moja pierwsza hybryda KWS Serafino.
  19. A ja przez epuap myślałem że będzie szybciej. . .
  20. W jakiej formie składałeś wniosek?
  21. Dostał ktoś pierwszą ratę z naboru lipiec 2022? Składałem wniosek przez epuap i na razie cisza. Znajomy składał normalnie papierowo i dostał kase już tydzień temu.
  22. Jaka obsada?
  23. Ile dajesz metrybuzyny?
  24. Ja dawałem Snajper solo i było dobrze. W tym roku chce dołożyć metrybuzyny bo będę siał na działce która ugotowała 4 lata.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v