Chciałem zrobic obsade 50szt moze 55 z racji ze to mój pierwszy rzepak. Sieje siewnikiem Nordstern na starej przekładni. Siałem nim pare razy facelie i nie bylo problemu ale to jednak 7-10kg. Jednostka waży 10kg. Wartosc 100 dziele przez 2.5 szer siewnika i potem dziele przez 1.85. Wychodzi 21.5 obrotu koła co daje 11.5 obrotu korby. Wage po kręceniu mnożenie przez 100.