Skocz do zawartości

dexter1908

Members
  • Postów

    475
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dexter1908

  1. Nadaje się na V klasę?
  2. 1.85m obwód koła. Dziaiaj zmierzone. Koła chyba orginalne
  3. Moj ma wajchy D1D2 i C1C2 i zakresy AiB po 10 ustawien. Na kółka wysiewajace mam te plastikowe nakładki do drobnego wysiewu.
  4. Chciałem zrobic obsade 50szt moze 55 z racji ze to mój pierwszy rzepak. Sieje siewnikiem Nordstern na starej przekładni. Siałem nim pare razy facelie i nie bylo problemu ale to jednak 7-10kg. Jednostka waży 10kg. Wartosc 100 dziele przez 2.5 szer siewnika i potem dziele przez 1.85. Wychodzi 21.5 obrotu koła co daje 11.5 obrotu korby. Wage po kręceniu mnożenie przez 100.
  5. Mam taki problem. Mam Keplera MTN 4.42 i ZK 98%. Niestety nie mogę tak mało ustawic wysiewu siewnika. Polowa lejków zamknieta a najmniej na próbie wyszlo 0.039kg. Macie jakis pomysł jak to ustawić?
  6. Kiedy najlepiej pryskac doglebowo? Późny m wieczorem czy wczesnie rano?
  7. Stosuje ktoś Lubofos RS pod rzepak? Jakie opinie?
  8. Na jakiej glebie? Szukam czegoś na słabsze kawałki.
  9. Ile lisci miał rzepak przy tym oprysku?
  10. Jaki powiat?
  11. Jaką odmianę polecacie po qq na ziarno? Gleby III i trochę IV.
  12. Poradzi sobie ten rzepak na V klasie?
  13. Panowie chciałbym w tym roku pierwszy raz zasiać rzepak. Gleby od klasy 3 i 4 kawałkiem 5. Na polach nigdy nie był uprawiany rzepak. Wczoraj wysiane 4t węglanu. Czy odmiana Derrick bedzie dobra na początek przygody z rzepakiem?
  14. Moj Karo też za chwile do koszenia i też widzę ze w tym roku ziarno dużo drobniejsze.
  15. Raciszyn. Pierwszy raz brałem. Daleko masz do kopalni?
  16. Może i lepiej było dać azoksy ale zostało tebu i poszło. Może coś się jeszcze uratuje. Kilka takich miejsc najgorszych jest.
  17. 150g tebu przed kwitnieniem.
  18. dexter1908

    VAT w rolnictwie

    Jaka stawka VAT przy sprzedaży łubinu?
  19. Mój Karo nie długo skończy kwitnąć. Ładnie się zapowiada i chciałbym go zasilić siarczan magnezu plus bor. Ile dać tego boru ?
  20. Raciszyn k/ Działoszyna
  21. dexter1908

    Facelia

  22. Nawet nie zdążyłem się przyjrzeć bo zastała nas ulewa na polu podczas wysypywania. Odmiana 04 i myślę że taka jest. Jutro spróbuję odkopać trochę suchego i zobaczę co i jak.
  23. Dobre to wapno z Bełchatowa? Też mam tam blisko. Dzisiaj dojechało auto z Raciszyna k/Działoszyna.
  24. dexter1908

    Facelia

    Lepiej plonuje przy takim rozstawie?
  25. A jakie macie opinie o wapnie Opolwiak ? Widzę że mają standard i premium. Jak wypadają w porównaniu do np Morawicy. Mam do Tarnowa Opolskiego ciut bliżej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v