turtojs
Members-
Postów
2054 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez turtojs
-
-
-
-
-
właśnie, że tanieją mocno, wyceny z lutego a wyceny teraz tych samych ciągników przedział 100-130 koni mocy to różnice od 25 do 40 tys mniej
-
-
to wolałbym kury nioski 229 euro i 100 sztuk starczy 🤣
-
-
-
Po co się okłamywać . Świat ma taniej wiec trzeba taniej produkować takie dziwne jest . Nie widzi tego wszystkie płody rolne ze świata są tańsze od Polskich . hahaha świat ma taniej 🤣🤣 niezły ubaw Dokładnie tak było, cena pamiętam jak doszła kilka lat temu do 7 - 8 zł to już człowiek był zadowolony bo ładnie się zarabiało a potem szła w szybkim tempie do góry to już w ogóle był kosmos. Było jedno ale a mianowicie olbrzymie zainteresowanie sadzonkami które szły nie tylko do nas ale i na wschód. Ludzie którzy akurat likwidowali plantacji nie dość, że wzięli ładny grosz za owoc to drugie tyle wzięli za sadzonki. Było nasadzone i u nas i u nich. @GRZES1545 z tym skupem to jest tak, że po prostu nie ma co oddawać na skup bo ten rok jest wyjątkowy i owocu po prostu z niektórych odmian których teraz był wysyp to w tym roku po prostu już nie ma. Choć oczywiście masz rację, że ostro idzie towar ze wschodu. Akurat u mnie w tym roku 95 % idzie w detalu ale w tym roku widać wyjątkowo, że ludzie liczą się z każdym groszem. W tamtym roku tam gdzie handluję bez problemu jedna osoba brała po 2-3 pojemniki, zbliżał się okres na soki to brali i więcej. W tym roku to jest takie męczenie po 1 pojemniku zazwyczaj. Widać, że młodzi mniej liczą się z kasą bo zapytają o cenę i biorą albo i nie pytają tylko biorą i płacą, natomiast sporo starszych osób jak usłyszy cenę po prostu odchodzi. świetnie napisane o młodym pokoleniu powiedzmy takim do 45 roku życia, Ci ludzie zarabiają w pracy nie najgorzej, ba lepiej napewno niż nie jeden 55 latek, dlatego tak nie patrzą na ceny żywności i szukają jakości i to widać coraz mocniej że jest popyt na zdrową bezpośrednio od rolnika żywność i mięso 😉
-
a co sądzisz o modelach Valtry z serii G ?
-
noo po 1680 netto jest w opolskim
-
-
3 tysiące koszt uprawy hektara plus usługa zbioru trzeba dodać, czyli usługa zbioru, wożenie, ugniatanie, folia kosztuje Cię 5 tys zł na hektar? brawo Ty...
-
Wapno Węglanowe WKG Raciszyn
turtojs skomentował(a) songo grafika w Materiał siewny / Pasze / Nawozy / Środki ochrony roślin
-
taa a myślisz, że tam młodym chce się babrać w gównie i hodować świnie 😅😅 myślisz skąd te spadki mocne pogłowia tam, brak ekonomii plus brak następców
-
-
ja na dom czekałem miesiąc na pozwolenie, na chlewnię tak samo
-
ja na dom czekałem miesiąc na pozwolenie, na chlewnię tak samo sorry nie ten temat
-
ja rezygnuje z żyta na rzecz kukurydzy, koszty się robią zbliżone, cena ziarna ta sama w skupie a sypie od min 3 ton więcej, np jak żyto 6 to kuku na 5-6 klasie 9 minimum
-
po co ja wogóle poruszałem ten temat teraz będą głupie pytania. ja nie zaprawiam penta to nie jest zaprawa no wiadomo o co chodzi, pytam od strony technicznej 😉
-
i np kupujesz nasiona już zaprawione na grzyba i robaka i dodatkowo zaprawiasz tą pentą ? jak to mieszasz ręcznie jakoś ? żeby nie uszkodzić nasion ?
-
Zrezygnuj z bułek to i waga spadnie, ja praktycznie zero pieczywa akurat nie mam problemu z nadwagą, chodzi o to, że chleb jest dosc ciężki na żołądek, bułka bardziej lekkostrawna i być może stąd lepsze funkcjonowanie organizmu
-
Ponad miesiąc chleba nie jem i żyje. Także nie samym chlebem człowiek żyje 😁 ja już z dwa lata bez chleba, same bułki i dużo lepiej się czuję jeśli chodzi o jelita i żołądek
-
panowie jaką odmianę polecacie na słabe gleby typu 4b-5 klasa
