Skocz do zawartości

Mateusz1q

Members
  • Postów

    5382
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mateusz1q

  1. To suszarnia w rok się zwróci
  2. - Po rozmowach z wicepremierem Sasinem i z przedstawicielem Anwilu, spółka obniżyła cenę nawozów około 30 proc. – powiedział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda.
  3. Nie mierz wszystkich swoja miarą. Jak w okolicy masz solidne mleczarnie to może i tak jest. Są też Zagłębia warzywnicze gdzie płacą za ziemię a są miejsca gdzie w gminie jest 10 rozwojowych gospodarstw i ziemia jest po 15- 20 tys a mleczarnie płacą po 1,3 zł
  4. Czekaj czekaj 500 kg saletrzaka po 2000 to 1000 zł nakładu a pszenica po 1000* 8ton to 8000 przychodu- azot = 7000 przychodu odejmując azot A jak był saletrzak po 800 to 500kg= 400 zł nakładu a pszenica po 700*8= 5600 zł przychodu- azot= 5200 przychodu odejmując azot Czyli 2000 za saletrzak w tym roku to lepiej niż kilka lat temu 800.mafematyka królowa nauk
  5. ChiquitaB Nie myślałeś nad robotem do dojenia czy w przyszłości myślisz nad nim? Chyba że masz zastępstwo do dojenia ojców mlodych.?
  6. Konwencja rolna PiS i już morawiecki dzieli ludzi
  7. Przed chwilą mówiłeś że żywność się kupi, przywiozą zza granicy a teraz robisz zapasy? Chłopie daj spokój bo nic nie wynika z tego co piszesz
  8. Nie pamiętasz jak kupowalismy pszenice konsumpcyjna z Niemiec? No pewnie nic nie produkować wszystko się kupi zza granicy tak jak z chin a teraz zdziwienie na punkcie że nie mają w co workowa Soji i rzepaku bi worki z chin nie dopłynęły.
  9. Spekulacja towarem strategicznym służącym do zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego kraju to nic takiego? No to zapraszam pod GS tam takich jak ty wielu, dużo gadać nic nie robić a jak ktoś chce działać to jeszcze go wyśmieją
  10. Słuchać pany!!!! Robimy akcje!! Niech każdy przejedzie się do sprzedawcy nawozów grupy azoty i żąda sprawdzenia daty produkcji nawozu jaki mają na placu. Jeśli z ostatnich 2 miesięcy to jego wysoka cena jest uzasadniona. Im starszy to powinien być w niższej cenie. Postraszyć że zadzwoni się do przedstawiciela grupy azoty to zaraz faja zmiękknie złodziejom
  11. Ja już powiedziałem ojcom i dziadkom że 13 i 14 emeryturę muszą oddać mi na podwyżki Jarka
  12. Lechu daj żyć o tej godzinie o wycieleniach gadać lepiej przy kobiecie się połóż
  13. Szybko szybko młócić bo tanieje szybko szybko kupować nawóz bo drożeje. Wy się nadajeta
  14. Dokładnie patologia produkować po najwyższych cenach w historii. Gdyby zareagowali jak inne koncerny to ruski jeśliby ten gaz na śniadanie a tak mamy wyprodukowane nawozy po najwyższej cenie w historii a Grupa azoty na tym specjalnie nie zarobi bo ma pewnie niższa marże niż przy niskich cenach gazu. Widać efekt Sasina ale mimo wszystko duda
  15. Soja i rzepak w takiej cenie były przed żniwami rzepaku w UE i Soji w Ameryce więc wiadomo było że spadnie cena a z nawozami jesteśmy 4-5 miesięcy przed ich największym zużyciem więc czas nie gra na naszą korzyść
  16. to ty jesteś ten staczek co mowil ze pszenica po 500 bedzie bo juz nie pamietam nazwy uzytkownika
  17. stanieje róbcie screeny
  18. Przecież pisze jasno że ma limitu na 60 ton to ma czekać żeby podrosły i wyciągnęły składniki, za które 40 zł od cukrowni za tone nie pokryje ich strat? Kopać i się nie zastanawiać
  19. Bo chce żyć
  20. I tu się mylicie cwaniaczki. W zeszłym roku startowali z 420 netto a kończyli na 520
  21. Cena śmiech na sali przy cenach nawozów i reszty środków do produkxji
  22. Oddaj w dzierżawe i idź do roboty. Więcej z życia użyjesz niż z tyh 15 ha
  23. Nie lepiej 120 i podkładowa dać?
  24. I chciałbyś takie życie. Przepierdoli życie na jeżdżenie c328 bez kabiny?
  25. Męczyć się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v