Skocz do zawartości
Co widzimy na zdjęciu Ursus C385?

Ursus C-385 podczas prac w gospodarstwie to klasyczny polski ciągnik rolniczy ciężkiej serii, wyposażony w silnik wysokoprężny Zetor 8001 o mocy około 76 KM, czterocylindrowy, o pojemności 4,6 l, chłodzony cieczą. Maszyna wykorzystuje mechaniczną skrzynię biegów 4×2 z reduktorem, co daje 16 przełożeń do jazdy do przodu i 8 wstecz, zapewniając dobranie odpowiedniej prędkości do transportu, pracy z maszynami uprawowymi czy obsługi ładowacza. Masa własna ciągnika sięga około 4 000 kg, dzięki czemu C-385 stabilnie współpracuje z zawieszanymi narzędziami, a tylny trzypunktowy układ zawieszenia (TUZ) o udźwigu około 3 500 kg pozwala na agregowanie cięższych pługów i kultywatorów. Model produkowano w latach 1973–1983, a przybliżone ceny używanych egzemplarzy na rynku polskim mieszczą się zazwyczaj w przedziale 25 000–45 000 zł, zależnie od stanu technicznego, ogumienia oraz ewentualnej modernizacji hydrauliki i kabiny.


Rekomendowane komentarze

zły tytuł. Ja to widzę montaż klimy i demontaż pneumatyki. i taka sugestia dla tych co narzekają. Na jednym pasku klima bez problemu by działała. wszystkie kombajny Claas z serii dominator z klimą miały ja napędzaną jednym paskiem i to małym 13mm szerokości.
i jeszcze jedna myśl. Żeby ta klima jakoś działała to musisz podłogę kabiny jakoś odizolować , bo pamiętam do dziś dobrze, że w cięższej robocie to ona grzała jak kaloryfer.
  • Like 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v