Skocz do zawartości

Olej napędowy B0



No takiego soku z gumijagód to nie jeszcze i nie widziałem , żeby było niebieskie

  • Like 1



Rekomendowane komentarze

6 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

 

Ale dodaje 

 

uziu ma rację.

paliwo z dodatkiem bio ma bardzo dobre parametry smarownościowe. problemy są z b0 i jak napisałem wcześniej- przy każdej dostawie żądać świadectwa jakości, sprawdzać tam parametr smarność skorygowana i jak jest więcej niż 400 ( a przy b0 praktycznie zawsze jest) to wówczas należałoby dolewać takich specyfików. od 350 do 400 można dolewać ale bez przymusu. poniżej 350 dolewki takich specyfików nie mają sensu.

Edytowane przez nunu85
nunu85 napisał:

6 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

 

Ale dodaje 

 

uziu ma rację.

paliwo z dodatkiem bio ma bardzo dobre parametry smarownościowe. problemy są z b0 i jak napisałem wcześniej- przy każdej dostawie żądać świadectwa jakości, sprawdzać tam parametr smarność skorygowana i jak jest więcej niż 400 ( a przy b0 praktycznie zawsze jest) to wówczas należałoby dolewać takich specyfików. od 350 do 400 można dolewać ale bez przymusu. poniżej 350 dolewki takich specyfików nie mają sensu.

dokładnie , kolega dobrze wyjaśnił , do B7 można dodać jakiegoś kondycjonera aby osady się tak nie wytwarzały i może delikatnie liczbę cetanowa podnieść.

Dnia 5.11.2020 o 18:19, soltys48 napisał:

MI przywiozą i 200l, ważne żeby po drodze było i koniecznie w dwupłaszczowy

na zachodzie też

Z tym zbiornikiem to zależy od stacji 

W okolicy ci co zaczęli lać tylko w te "przepisowe" z powrotem leją we wszystkie bo połowa klientów im uciekła do innych stacji co nie wymagają tego zbiornika 

slajders25 napisał:

U mnie w okolicy nie znam nikogo kto bierze b7. Więc wg. waszej teorii wszyscy już powinni pozacierać swoje maszyny.

Bo to się od razu nic nie zaciera. Polska norma zaklada, że maksymalna dopuszczalna wartość parametru smarnosc skorygowana wynosi 460. Wszyscy światowi producenci pomp i aparatury wtryskowej napisali memorandum, że oni sugeruja, żeby nie używać paliwa ze smsrnoscia powyzej 400. są badania naukowe ( zachodnich mi się je cjialocszukac i tłumaczyć, znalazłem polskiej z jakiejś politechniki) z których wynika, że jak paliwo ma smarnosc do 350, to nic się w pompie ani wtryskach nie zużywa w ciągu 2000 godzin testu ( po tym czasie skończyli) przy smarnosci 380 krzywa obrazująca zużycie rośnie, ale bardzo powoli. Przy 420 rośnie już wyraźnie szybciej Następna o ile się nie mylę była 500 czy 50ł z groszem i tam już silnik testowy nawet nie wytrzymał tych 2000 godzin. więc podsumowując. To czy dolejesz do b0 dodatkowego specyfiku do natłuszczenia będzie miało wpływ na to, czy ci aparatura wtryskowa wytrzyma powiedzmy 7000 godzin czy 10000 albo 12000. a nie że się zatrze w rok czy półtora.

Kolego nunu85 Może i są jakieś badania jakieś normy A ja ci opowiem z własnego podwórka. Parę lat temu ojciec wziął b7 1000L w beczki 200L. To jaki syf się osadził na dnie beczek to naprawdę byłem w szoku. Dodatkowo w zbiornikach ciągników to samo A zwłaszcza w U3512 3P w którym nawet sitko się zalepiło glutami i ciągnik się zapowietrzył. Ja osobiście za b7 podziękował. Druga sprawa. Nie tak dawno temu biododatków nie było w ogóle. Powiedz mi proszę jak wtedy ludzie jeździli i wszelakiego rodzaju diesli nie zacierali. Tak jak pisałem wcześniej u mnie w okolicy nikt b7 nie bierze nawet do nawiutkich sprzętów

Były dodatki i było 10 - 20 razy więcej siarki. Syf w paliwie. Paliwo czy z bio czy bez się psuje. Z bio szybciej. Dla przykładu H2O może w paliwie powstać w wyniku reakcji starzenia i osadzi się na dnie. W każdym razie to żyje a w kontakcie z powietrzem procesy przyspieszają. Zbiornik, taki dajmy na to 100 m3 posiada zawór oddechowy. Przy zrzucie poduszkę powinna zabrać cysterna ale gdy się zabiera w detalu lub po zrzucie paliwo się wychłodzi bańka musi się napowietrzyć. Paliwo także jest wzburzone czyli nagazowane. Zbiorniki raz na jakiś czas podlegają legalizacji wówczas posiadacz niema wyjścia - wyczyści bo do środka wchodzi inspektor. A tak? bełta się gnojówka razem paliwem i bywa, że gdy jest pobierane zaraz po dostawie zawala filtry w pompach. Podsumowując - syf najczęściej jest w gratisie. Teraz obejrzyjcie sobie te wasze plastikowe baniaki i wymyślajcie jak to serwisować, że o legalizacji nie wspomnę...

kiedyś było w on więcej siarki, s ona ma bardzo dobre właściwości smarujące. a teraz ekologia panie i paliwo się odsiarcza, żeby spaliny pachniały kwiatkami. to jest ta różnica co do bio. ono ma bardzo dobre właściwości smarujące. i to jest fakt niezaprzeczalny. a że jak dłużej przechowujesz,vtocsie utlenia i rozwarstwia... no cóż. najwyżej pozatykasz filtry. Na to tez trzeba brać poprawke. B0 może sobie leżec w beczkach pół roku i będzie ok. B7 max to 3 miesiące, a w ciepłym i nasłonecznionym miejscu to jeszcze mniej.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v