Skocz do zawartości


O 7 rano zadzwonili z hurtowni, że samochód wyposażony w HDS-a właśnie będzie wyjeżdżał z bazy z naszymi nawozami :)
Na razie zostały zakupione następujące nawozy (łącznie 6 palet):
Mocznik 46% (2,5t)- 1450zł/t
Lubofoska 4-12-12 (2,5t)- 950zł/t
NPK 8-20-30 (2t)- 1450zł/t




Rekomendowane komentarze

@kokoman0 Do centrum Sokółki mam ok.13 km, a do Suchowoli to już będzie ok 50 km. No różnica na moczniku między październikiem, a teraz to jakieś 300-450 zł/t.

@Piotr1216 Lubofoska kupiona pod zboża jare i właśnie pod te zboża tej Lubofoski pójdzie ok 250-300kg/ha.

No azot średnio o 300-400zł/t podrożał jeśli porównywać okres pomiędzy jesienią, a wiosną.

@KacperDemczuk No dokładnie, a teraz Polifoska kosztuje od 1500 do 1600zł/t

@pawlus224 No na pewno o jakiś % u producenta nawóz podrożał, ale najwięcej w górę poszło u sprzedawców.

@ursusek-360 No to i u nas Saletra ma taką samą cenę jak u Cb :)

 

A tak poza tym to aktualnie mocznik kosztuje ok 350 zł drożej od saletry ale jeśli porównywać cenę mocznika do ceny saletry to:

w przypadku mocznika 46% 1kg czystego azotu kosztuje:

1450: 460=3,15 zł

a, w przypadku Saletry amonowej 34% 1 kg czystego azotu kosztuje:

1100: 340=3,23 zł

3,23-3,15=0,08

Więc uwzględniając cenę 1 kg czystego składnika to różnica w tejże cenie jest praktycznie niezauważalna.

ja za saletre w listopadzie płaciłem jakoś 1040zł/t w BB a NPK 6;20;30 coś koło 1500zł, mogłem po 1450 kupić litewskie NPK ale jakoś wybrałem sprawdzoną polifoskę :) ON też musze dokupić, jesienią kupiłem 500l to mi zostało może 100l, a do zaorania 3ha, zasiania 11ha, i nawóz na 30ha xD więc pójdzie dobre 150-200l :D

 

kiedy ruszasz z nawozami? :) ja to chyba w tym roku wyjadę ostatni :/

Czyli sezon u Ciebie rusza na całego, te 7 ton rozsiać to będzie co robić, u mnie dziś ojciec rozsiał tone nawozu ciapkiem, ale zaczęło wywalać olej spod wlewu, akurat wróciłem z uczelni to pojechałem po uszczelkę a ojciec w tym czasie wział 4514 uprawiał pod siew mieszanki i dyni a ja stwierdziłem że nie będę czekał tylko wziąłem się za wymianę tej nieszczęsnej uszczelki ( była nowa kupiona na jesieni ), wymienić wymieniłem ale taki ze mnie mechanik że olej do teraz czuje we włosach, w każdym razie człowiek się już nie nudzi w ciągu dnia jak przychodzi wiosna☺

@Setik Można powiedzieć, że ceny takie średnie, zawsze mogłyby być odrobinę niższe :D

@songo A takie buty, to leć na spontana i zasiej jakimś zbożem lub ewentualnie trawą :)

@Uziu92 To u nas też w BB na tonie jest od 20 do nawet prawie 50 zł taniej. No ładna sumka potrafi się czasem nazbierać z tejże różnicy.

@tabasco No można już powiedzieć, że powoli ruszamy z kopyta :D No trochę roboty będzie przy tych nawozach ale źle nie jest :) Dokładnie, wiosną i w innych okresach sezonu w końcu człowiek ma te różne rozrywki :) A kto ma jeszcze produkcję zwierzęcą to cały rok coś ciekawego dzieje się w gospodarstwie :)

@songo Dobrze gada :) Polać Mu :D


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v