Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Rośliny oleiste

Rzepak sherpa

stan na dzisiaj największy mróz -26.wtedy był śnieg .kilka razy -11 z wiatrem i ze zwianym śniegiem. dzisiaj w nocy znowu -11


Informacje o zdjęciu Rzepak sherpa


26 komentarzyRekomendowane komentarze

Może żyje ,to zdjęcie pokazuje że mieszanie słomy przed siewem rzepaku ma zły wpływ na wschody ,a przy tym w ogóle nie pomaga w zimowaniu .

ale tu jest obsada taka jaką chciałem .po za tym w jaki sposób słoma przeszkadza w zimowaniu. ?

Już nie mogę sie doczekać kiedy u mnie zejdzie śnieg,mam jeszcze ok 8cm;-)Podobno w moich stronach kontraktuja po 1800zł. Iron powoli pewnie musisz myśleć o azocie co?

gdzie tam azot śnieg dalej leży na ok. 40% pola ziemia zamarznieta na 30 cm. w nocy mrozy po 10 stopni

Już nie mogę sie doczekać kiedy u mnie zejdzie śnieg,mam jeszcze ok 8cm;-)Podobno w moich stronach kontraktuja po 1800zł. Iron powoli pewnie musisz myśleć o azocie co?

 

Serio ?

U mnie jak na razie jeszcze nikt nie oferuje kontraktu.

Aby pogoda była ok, bez żadnych gradów itd :)

Nie chce nic mówić ale ki koleś co handluje na wielką skalę mówił żeby dbać o rzepak bo nie wykluczone ze po 2k. będzie w żniwa. ale komu wierzyć nie wiadomo

czytałem kiedyś w topagrar , że analitycy przewidują że po roku 2022 chyba ceny zbóż mogą skoczyć do rekordowych poziomów , czyżby zapowiadali jakieś zmiany w europie i uni europejskiej ?

ciekawe co z niego bedzie

Z nasion uzyskuje się olej rzepakowy, margarynę i inne tłuszcze kuchenne. W przemyśle olej rzepakowy jest wykorzystywany także do produkcji pokostu. Z oleju rzepakowego wytwarza  się biodiesel – paliwo do napędu silników wysokoprężnych. Jest też rośliną pastewną.

Wiadomo że to wszystko jeszcze patykiem po wodzie pisane,ale moim zdaniem rzepak bedzie drogi.0 zapasów z ubiegłego roku, spora część wypadnie przez mrozy ,a cześć już, jesienią nie wyglądała najlepiej.Towaru nie bedzie w nadmiarze

te liście to miałeś takie żółtawe przed zimą? u mnie na monolicie takie żółte jesienią się porobiły a na dekalbach nic nie było całe zielone

Nie zobacz jak wyglądał jesienią minimalne niedobory się pojawiły tu ewidentnie -11 i wiatr zrobiły swoje gdyż śnieg został zwiany i było go wtedy ok.3-4 cm.

ja do swojego jeszcze nie mogę dojechać żeby zobaczyć jak to wygląda. Na polu śnieg stopniał a na drodze zaspy.

u mnie przed domem w tym roku rzepak to zrobiłem fotę gdzie śniegu juz nie było bo inaczej nie chciałoby mi się jechać nawet .


Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×