Skocz do zawartości

Ursus C-360


benyk123

No i jak na złość, trzeba zakleić albo kupić nową oponę CULTOR :D
Jak tam już pozasiewaliście ? :)




Rekomendowane komentarze

po zdj wygląda na dobry stan także dobrą łate walnąć na opone i do tego nowa dętka lub solidnie zakleić starą troszke mniej powietrza aby całą powierzchnią opona pracowała i zjechać ją do zera:) widzę w galerii że masz większy ciągnik to ten bd robił lżejsze prace więc aż takiej przyczepności nie potrzebuje a szkoda pchać sie w koszty:) ja posiałem już wschodzi za tydzień jeszcze łubin i za 2ty ziemniaki jak bd ciepło i tyle :)

 

Sebastian123339: Tak duży wyręczy go min w orce lub agregacie :) Trzeba kupić bo dziura coraz większa w oponie, może trochę się potłucze jeszcze przy opielaczu czy sadzarce i odpoczywa :D

jedrus2020: No jest duża dziura już prawie dętka wychodzi ale podkład ze starej dętki i łata jeszcze się będzie kołatać :D

pawlus224: My już pozasiewaliśmy, jeszcze 2ha u dziadka zostało bo mówił że dopiero koło 10 kwietnia ma siać więc sprzęt nie myty :)

Jezu co wy macie z tymi oponami ? Po kiego to kombinować ? :huh: Mi opona pęka to jade kupuje odrazu komplet 2 nowe i jeszcze zakładają gratis .... i nie bawie sie "a bo jeszcze może pochodzi" a szczególnie jak ciągnik dosyć dużo jezdzi ulicą nie warto sie bawić w takie łatanie i podkładanie jakiś taśm... jakiś kosmiczny wydatek to nie jest a spokój jest na następne lata :)

Nie bogacz ;) tylko nie zamierzam kombinować z oponami ;) Jeszcze koło domu to koło domu .... ale jedz 15-20km na łąke z ładunkiem np. rozsiewacz i niech te "naprawy" nie wytrzymają ? ;) 1000zł za sztuke to taki dużo wydatek ? hmmm z tym bym polemizował :) opony wymieniam jak już zaczynają pękać czyli tak co około 8 lat moze do 10 :)
2000zł : 8 = 250zł  :ph34r: 250zł rocznie to nie jest jakiś wielki wydatek a jezdze spokojnie i bez obaw że jak bede wiózł w rozsiewacz 1t nawozu to mi koło wywali B)

Tylko ciekaw jestem skąd byś wziął pieniądze jakbyś miał 5ha swojego i 2 ha dzierżaw i co roku wszystko zboże zostawił hodowal 3 sztuki bydła i około 15 świń i nie miał żadnej stałej pracyi tylko jedno z rodziców miało 900zl emerytury a drugie nie miało nic ciekawy jestem czy żyjąc tak jak ja (w takich warunkach jak opisałem wyżej) w przypadku jak opona wystrzeli skąd weźmiesz na te dwie nowe opony

@mateuszc355 to już dużo lepszy pomysł niż przykręcać gumy na sruby m8 jak coniektórzy :D

@zetorki12 typowy komenatrz 10 latka :) Nie zamierzam oszczędzać i później mieć problemy np. bo na ulicy mi dętka/opona wywali :) A jezdze dużo głównymi z ładunkami na tuzie ;)

@Borekk17 ja płaciłem za mitasa bodajże 700 z kawałkiem za sztuke czyli masz 1400zł niech ona pochodzi te 8 czy 10 lat bez zadnych problemów to masz ... 1400 : 10 = 140zł rocznie :) Myśle ze 140zł rocznie to nie jest kosmos wydatek a wcześniej czy później i tak bedziesz musiał wymienić bo wiecznie nie bedzie ci ta opona służyć ;) A masz pewność ze ci detka nie wywali bo opona zdrowa :)

@Adi96 oczywiście dopiero jak zaczyna sie pokazywać dętka a nie jak zrobią sie rysy :)

Wiedziałem ze zaraz pół forum na mnie naskoczy bo zepsutą opone wymieniam :D

Ukraść o chyba tylko ty mogłeś wpaść na taki pomysł :P Jak kasa jest pilnie potrzebna to zawsze sie znajdzie :) A ty co myślisz ze ta twoja opona pochodzi kolejne 30 lat ? Wątpie ;) I tak bedziesz musiał ją wymienić to po co ryzykować naprawami typowego "janusza" ze skręcaniem na śruby ? :huh: Koło domu to koło domu ... ale jedź tym na główną to nie dość ze moze wywalić koło to jeszcze możesz stworzyć zagrożenie dla innych jak ci podczas jazdy wystrzeli :) Szczególnie z ładunkiem ;) Jak masz wszystko koło domu to możesz i nawet na flaku jezdzić jak chcesz ... Ale jak ja mam na łąki po 15-20km głównymi drogami wole wymienić i jezdzić bez obaw :)

"Każdy orze jak może" nikomu nić nie mówię  co on ma robić więc nie rozumiem dlaczego naskakujecie na mnie jak banda głodnych psów :) Mój post był gównie do autora a w waszą strone napisałem tylko swoją opinie :)

Kiedyś to opony robiono żeby wysłużyły  te 15 20 lat a teraz? jak 10 wytrzyma to jest dobrze 

 

Rolnik7343 I co z tego na śruby jak łata nie pomaga a nie ma funduszy to co zrobić,można kupić używana za te 300 400 i dalej jeździć  ale ta kwota to już 1/3 Nowej .U siebie miałem że w oponie balon się robił bo wał koła nie był taki jak trzeba i wyżłobiło mocniej w jednym miejscu i mogłem łatę dać i jeździc tak rok 1,5 lub kupić nowe,decyzja padła na nowe bo jeszcze promocja była trochę załuję bo mogłem kupić nowe polskie a mam cultory nie narzekam na nie ale na pewno Polskie lepsze z wytrzymałością


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v