Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Pszenżyto

Burza

Krajobraz po dzisiejszej burzy...wiało, lało, zboże zwichrowało. Pszenica i jęczmień na szczęście tylko lekko pochylone, a pszenżyto uwałowane, niby nie dostało wiele nawozów wiosną (obornik na jesieni) ale ładnie wyrosło jak na ten rok, a ci Którzy coś omłócili, to mówią, że nawet nie kiepsko sypie, jednak wszystko się okaże, jak się zetnie, u mnie zboża muszą trochę jeszcze poczekać ;)

  • Like 1


5 komentarzy

Rekomendowane komentarze

U mnie też była burza, mocno nie wiało, ale mam tylko jedną fazę prądu i jeszcze do teraz tej awarii nie naprawili.. A u ciebie jak sytuacja wygląda? Ja w tym tygodniu planuję coś ściąć ale deszcze nadają i nie wiem jak to będzie..

  • Like 2

Prąd był, wodę zabrali około 22, a co do żniw, to jeszcze musi trochę postać, słoma miejscami się trafia zielona, a i ziarko jeszcze pod zębem bez problemu pęka, z tydzień trzeba poczekać, teraz żeby tylko pogoda już dopisała ;)

  • Like 2

zdążyliśym dwie przyczepy słomy wciągnąć do stodoły, i jak dowaliło to nie było jak drzwi w stodole zamknąć, tak wiało i padało, na podwórku rzeka sie zrobiła

żniwa odkładamy minimum do wtorku

  • Like 2

U mnie też popadało dość sowicie ale za to co skosiłem to słomę sprzątnąłem więc żaden problem, ziarno nie jest jeszcze najlepszej jakości więc może stać w kłosie ;)

  • Like 2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×