Skocz do zawartości

Ursus C-330 + kosiarka


jacek-c-330

Pierwsze koszenie w tym roku moja zabytkowa kosiarka :D

Co widzimy na zdjęciu Ursus C-330 + kosiarka?

Ursus C-330 współpracuje z zawieszaną kosiarką bębnową podczas koszenia łąki, wykorzystując pełnię mocy swojego czterocylindrowego silnika S-312C o pojemności 1960 cm³ i mocy około 30 KM. Mechaniczna skrzynia biegów o 6 przełożeniach do przodu i 2 wstecz pozwala dobrać odpowiednią prędkość roboczą do gęstości runi, a masa własna ciągnika na poziomie ok. 1900 kg zapewnia stabilność przy pracy z maszyną zawieszaną na tylnym TUZ. Udźwig podnośnika rzędu 800–900 kg w zupełności wystarcza do obsługi lekkiej kosiarki bębnowej typowo używanej w gospodarstwach do łąk i pastwisk. Ursus C-330 był produkowany w latach 1967–1987 i do dziś stanowi popularny ciągnik pomocniczy w małych i średnich gospodarstwach, a przybliżone ceny używanych egzemplarzy na rynku polskim mieszczą się zazwyczaj w przedziale 15–30 tys. zł, zależnie od stanu technicznego i roku produkcji.


Rekomendowane komentarze

@Domal97 ja ja narazie oszczedzam ale to nic nie daje bo i tak ciagle cos sie psuje :D

@traktorzystac330 oj watpie ze tym ugór skosisz jak ona w małej trawie sie zabija

@patrykc330 pomysle o tym :P

@Assasin no czasy sie zmieniaja :D

@Ursus-23 ja tez bym juz chciał zapomniec ale na razie się na to nie zanosi :P

@KrZySiEkFaRmErPl to juz sie nie opłaci robić moja narazie jakos tam działa zobaczymy jak długo :D dzieki

Też taką miałem i do konia się podpinało a później z ursusem kilka lat się kosiło się trawę i zborze ale została rozebrana na części i sprzedana :( później została kupiona osa w 85 i do dzisiaj ją mam :) koszę ją krzaki,drogi i łęciny na grządkach (dawniej zborze) :D Ta przekładnia redukuje obroty z koła na targaniec? te pedały służyły do koszenia zboża ? 5 leci ;) i koś dalej :D

Miało się takie sprzęty :P u mnie się rowy przy drogach kosiło bo nie było szkoda jej :P

 

To jakie u Cb są rowy ? Skoro byłeś w stanie taką kosiarkę je kosić, która to przeznaczenie ma na płaskie terenu i pracuje poziomo :blink:

 

Też mam taką samą, i pracuje do dziś , i raczej na pewno nie oddam ją na złom, a mam ją od nowości B)

@Astenenn na pewno :D

@Rafallll360 tak przekładnia do tego słuzy a ten pedał słuzy ogólnie do włączania i wyłączania kosiarki :P

@TheMariko12 no racja rowu to nia nie wykosi :D ja swojej tez nie oddaje nigdzie narazie

@damik10 no w sumie racja dzieki :P

@KULAWA_KOZA ja niestety nie posiadam takich maszyn do ciapka także fotki sa jakie sa :P

@Gornixen pewnie że ma :D

@kamil1480 to masz juz osę :P

@erykc4011 dzieki :) i używasz jej ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v