Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Narzędzia / Urządzenia

Informacje o zdjęciu Lutownice

Informacje o kamerze

  • 1/1
  • f f/3.2
  • ISO 100
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

12 komentarzy

Rekomendowane komentarze

a ja się ruską kolbową muszę męczyć :( pany się znacie żeby taką dobrą kupić jak tu kolega przedstawia to ile trzeba dać ?

kamil927

to zobacz sobie Lutola albo ZDZ Łódź (te ok. 75W powinno styknąć), kilka razy droższe niż chińczykowe ale przeżyją niejednego

chińczyki transformatorki nawijają drutem okrągłym (może z 6mm^2 ) a nasi to grubowatym miedzianym płaskownikiem nawojowym

Gość Profil usunięty

A ja zadam pytanie do czego lutownica transformatorowa jest dobra?

Zrobić elektrykę w przyczepie czy Ursusie w zupełności wystarczy. Osobiście mam podobną do tej po lewej i do lutowania końcówek przewodów i konektorów wystarcza.

Gość Profil usunięty

Tak, ale tylko do kilku przewodów. Przy dłuższym lutowaniu rozgrzewa się i trzeba robić przerwy w pracy. Ten typ lutownicy ma tylko jedną zaletę: szybko się nagrzewa i jak trzeba zlutować jeden przewód, to przewyższa oporowe. Ale jak jest trochę więcej do lutowania, to przewagę ma oporowa.

Gość Profil usunięty

Nie, dobre lutownice nagrzewają się w niecałą minutę, więc to nie jest istotna wada.

Każdy rodzaj lutownicy jest do czegoś innego.SMD nie będziesz lutował transformatorową bo przy mniejszych elementach nie da się rady.

Gość Profil usunięty

Ale oporową już tak. Wystarczy zmienić grot i ustawić moc odpowiednio do masy lutowanych elementów i można lutować. A jak trzeba zlutować coś większego, to zakłada się grot o większej masie i zwiększa moc. Czyli mając dobrą lutownicę oporową można zrobić wszystko.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×