Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Materiał siewny / Pasze / Nawozy / Środki ochrony roślin

16 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Mocznik - 330 kg.


Polidap - 100 kg do podsiewacza.


Polifoska 6 - 200 kg.


Sól potasowa - 180 kg.


Ogólnie wychodzi: N - 181 kg.P - 86 kg, i K - 170 kg :)


I do tego kizeryt po nie całe 100 kg:)

No właśnie niestety muszą być 50 kg ze względu na rozsiewacz. Nie chciałem byle czego kupować także wole się ten rok przemęczyć i kupić jakiś lepszy rozsiewacz.

Zamawiane były pod koniec stycznia, także cen dokładnie nie pamiętam, ale Polifoska jak dobrze pamiętam po 2100, a sól coś na początku było 18XX. 


Kuku na ziarno. Czemu tyle azotu? Po pierwsze nie stosuje obornika. Po drugie kukurydza jest w stanie przerobić chyba każdą ilość azotu. Niektórzy sieją nawet ponad 200 kg. Ja sieję tyle ponieważ w tamtym roku tyle było i plon był bardzo ładny, nawet na V, VI klasach . a po za tym tak zaleca moja "książka" :D

Wczesniej jak Ty rozsiewałem podobna ilosc azotu ale po rozmowach z osobami co zajmuja sie uprawa QQ od dawna twierdza ze duza ilosc azotu wpływa na wyzsza wilgotnosc ziarna podczas zbioru... zastanawiam sie ile w tym prawdy jest

To to prawda jest kolego. Jednak mi się wydaje że więcej azotu, to dłużej rośnie i osiąga większy plon, ale kosztem większej wilgotności.

Ja w tym poprzednim sezonie miałem pierwszy raz kukurydze na zirno. Musiałem zaorać rzepak który dostał pod korzeń 400kg polifoski. Wczesną wiosna jeszcze na rzepak wysiałem 150kg soli, 180kg kizerytu i 300kg saletry. Wszystko to po jakimś czasie przeorałem na głebokość 20cm i zasiałem kukurydze. Jak miala ok 35cm wysokości posypałem 150kg mocznika. Nakosiłem w zalezności od kawałka 14-16 ton ale była wilgotna bo średnio 32-34%. Praktycznie nie było zauważalne żeby jej wilgotność schodziła chociaż po namłuceniu transportu wstrzymałem się z resztą kawałków wilgotność była taka sama praktycznie więc coś musi byc w tym że nie ma co przesadzać z azotem. Jakby policzyć suma N-P2O5-K2O-MgO-SO3 wyszła 195-80-210-45-118, nie wiem ile z tego było dostępne dla kukurydzy bo jednak większość rozsypana była z myslą o rzepaku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×