Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Zetor 2011-7745 / 3320-7341

Informacje o zdjęciu Zetor 7211


19 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Zaraz ktoś podbije stawkę i powie że 4 skiby w obrocie to za mało będzie ....

 

U nas Zetor 5320 w w pługu 4x30cm ostro mielił kołami że ta orka sensu nie miała... Ile razy to już była mowa żeby nie porównywać warunków na polu po zdjęciu albo po własnym widzi mi się :blink:

Ale po co 4 skibowy mu podczepiać jak ciągnik spokojnie wszystko obrabia. A jak potrzebna jest pomoc to do akcji włącza się MF-255 z 2 skibówką :rolleyes:

@Mathieu92 - nie ma sensu ... Zawsze komuś będzie mało, zawsze za mało skib, zawsze za mała przyczepa i tak w kółko :wacko:

Tak jakby cała Polska nie była krajem kontrastów i od zawsze było wszystko dopasowane :mellow:

Ja u siebie zetorem 5211 ciągałem takie same pługi -->3 szosowa i gaz na płasko :P

 

Trójką? Śmiech na sali. Niewiem - Wy macie chyba nitro i wszystko co można mieć haha. laugh.gif

@Mathieu92 dobrze gada.

Sam mam zetora, 7211 w normalnej ziemi w orce 3 skibowy pług UG mu starczy, dwójką szosową idzie, trójką za nic w swiecie nie pójdzie. 4 skibowy to moge sobie ciągać, w podorywce.

Wiem co mówie = ciągnik 23lata w gospodarstwie, więc troche go znam. smile.gif

Przem, a ja znów swoim w 3 ug też na 3 jeżdżę (chyba że woda stoi tak jak w tamtym roku na polu lub kamienie są) orałem też pługiem 4x35 i szedł na 2 w na trzeciej klasie ziemi. Orałem też pługiem 3x45 (lub 50) no już 1 na glinie w przyorywaniu słomy, oczywiście całe pole z blokadą. Dodam też że mam ogumienie 13.6x36 i lekko podkręcona dawkę paliwa (kiedyś kiedyś nie pociągną Trójką w głębokiej orce ;))

Z tą trójką szosową to jest oczywiście bajka(i pewnie jeszcze 1500 obrotów :lol: ) ale 5211 z trzyskibową UG na II szosowej u mnie chodzi, ma oczywiście niewątpliwie ciężej niż 7211 ale daje radę.

Bo znam te ciągniki na wskroś ;) No chyba że ktoś jakiś proch przewala nie ziemię to i 5 mało będzie

 

PS. Może jakaś indywidualna sytacja pozawala podnieść poprzeczkę ale ja przetestowałem ten ciągnik w wielu sytacjach i układ 2 szosowa+3UG wydaje mi ię najlepszy.

@zeno ja myślałem że Ty masz 7211 także nie myśla że ja do Ciebie piłem ;)

5211 ma 1, 2 ,3 wolniejsze od 7211.

Ja też orałem 5211 z 3x30 3 szosową na lekkiej ziemi na 25-26cz głębokości. ale prędkość taka sama tak 7245 na 2 przy 2 tys rpm (mały sie ślizga gubi przyczepność i i tak ta 3 nie jest szybsza od 2 w 72..)

Tak że bardzo możliwe, że jak na lekkiej ziemi i nie za głęboko to da radę 5211 3 w trzech skibach. tak samo jak daje sobie radę w agregacie 3 metrowym UG (foty w mojej galerii).

 

Te trzy garowce Zetora to twarde sztuki są... bez porównania z 255...

Igorass - on tylko wie o czym mówie. :)

Trzecim biegiem szos. to mi ciężko po świezej orce agregat 3m puścić, a co dopiero orać.. smile.gif

Przecież 7211 za nic w świecie nie pójdzie trzecim biegiem szosowym , na kołach r28. :)

Chwała za to Igor, ze Ty tu prawdę gadasz. wink.gif

Przem, masz szczęście że już orki 7211 nie wykonuje to bym ci nagrał jak sobie 3 latam (ciężko to ma). Może na wiosnę na 2 zetory będziemy orać to chyba że coś nagram ;). A co do orki to pisałem że bez podkręcenia dawki paliwa nie było szans orać na 3 :P

A Ja wam powiem ,że nie koniecznie to są bajki ;) z tym ,że ... 3 bieg , głęboka orka , silnik dostaje po d*pie i woda się gotuje w chłodnicy :lol:

 

Nie jestem znawcą i ,że tak powiem nie znam zetora 7211 na wskroś , ale pracuję u jednego gospodarza na takim sprzęcie dorywczo i powiem ,że 2 szosowa jak mówił ktoś wyżej + 3 skiby unii grudziądz/agrometu lublin/itp. to najlepsze połączenie do sprawnej i "książkowej " orki ;)

 

Orałem nim i 3 biegiem , ale dosłownie ogródek i na dosatek z górki , w normalnych warunkach też "szedł by" ale podejżewam ,że nie zbyt długo silnik by wytrzymał ;)

 

Dodam ,że ten zetor choć stary , żeby zdychał i spadał z obrotów to dymu nie uwidzisz :o

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×