Skocz do zawartości

Kukurydza Subito

Na 6klasie czyli jednak może też coś urosnąć na tej glebie :D Odpowiednie nawożenie nawozami mineralnymi i organicznymi,oraz odpowiednie zabiegi agrotechniczne.Powiem że od 12 lat nie mieliśmy takiej kukurydzy :D No to teraz zagadka ile ona może mieć cm? :D (dodam że jeszcze wtedy wiechy nie wypuściła) :)


Informacje o zdjęciu Kukurydza Subito


61 komentarzyRekomendowane komentarze

Nawożenie, nawożeniem, agrotechnika agrotechniką, ale susza w lipcu i o kolbach na VI klasie można zapomnieć :(

Jak będzie odpowiednia ilość opadów to i na VI wszystko urośnie, ale jak nie popada to nie urośnie nic.

Na VI klasie kukurydza urośnie... wystarczy odpowiednia odmiana która dobrze radzi sobie w suchych warunkach, ja powoli będę odchodził od żyta i na takich ziemiach tylko kukurydza... ostatnie lata sprzyjają.

ładne kity żenisz wystarczy spojrzeć na ziemię pod Twoimi nogami aby stwierdzić że tu jest conajmniej IV klasa.

  • Like 1

Michał ta kukurydza jest za stodoła a dokładnie za rowem :) I ona miała 3.6m :D No to powiedz sam jakie w dziale mamy ziemie,widzisz u jednego urośnie prawie 4m a u drugiego 2m B) Bartek a tą co ci pokazywałem to była na tamtej wsi,ta to jest ta w dziale :rolleyes: @West Ty się nie odzywaj już chyba wiem jaką mam glebę ,tylko że u mnie co roku gleba jest tzw.uprawiana z dokładnością i jej się podsypie tego i owego.

Powiem że od 12 lat nie mieliśmy takiej kukurydzy :D No to teraz zagadka ile ona może mieć cm? :D (dodam że jeszcze wtedy wiechy nie wypuściła) :)

 

Temu Panu już dziękujemy.

Aha no spoko :) No u nas to te gleby są rzeczywiście że szkoda mówić... Co roku trzeba gnoić i galancie nawozu sypnąć żeby coś ładnego się urodziło :)

Marek Jeden i drugi żal mi was po prostu powiem tyle :lol: Ślepy jesteś że jeszcze wiechy tu nie ma,a liście to se mogą schnąć już bo ją przyprażyły te gorączki i tyle.

Żal jednemu i drugiemu że nie mieli takiej kukurydzy,a chcieli by mieć. :lol: :lol: :lol: :lol: Bartek dokładnie jak się sypnie i zadba to się urodzi,ale głównie ratuje u nas obornik i gnojówka :)

Marek Jeden i drugi żal mi was po prostu powiem tyle :lol: Ślepy jesteś że jeszcze wiechy tu nie ma,a liście to se mogą schnąć już bo ją przyprażyły te gorączki i tyle.

 

Kolego a wiesz co to jest wiecha? Jak tak to napisz i powiedz kiedy wg ciebie powinna się pojawic.

DieselrossTMS, i tu Cię zaskoczę bo kukurydza była bardzo ładna u mnie. W takim razie kolby masz duże a wiechy nie ma?

Dobrze, niech inni wypowiedzą się co o tym myślą, może ta odmiana taka jest "inna"?

Zaskoczyć to Ty mnie możesz :lol: :lol: No tak kolba była wiecha jeszcze się nie rozwinęła do końca. :) To idz się spytaj kukurydzy czemu wiechy nie było mówie kukurydza miała kolby już a wiecha jeszcze nie wypuściła do końca :)

No to teraz zagadka ile ona może mieć cm? :D (dodam że jeszcze wtedy wiechy nie wypuściła) :)

 

To idz się spytaj kukurydzy czemu wiechy nie było mówie kukurydza miała kolby już a wiecha jeszcze nie wypuściła do końca

To w końcu wiechy nie było wcale, czy do końca nie wypuściła, bo tu podane są dwie sprzeczne informacje?

to jest fota pewnie z sierpnia albo juz wrzesnia wiec po kwiatostan musiał byc juz od dawana. Miejsce gdzie jest zrobiona fora ewidentnie wyglada na jaka IV a-b. mam zimie od IVa do VI i ta oststnia to "troszke inaczej" wyglada. co do tej odmiany to słyszałem o niej duzo dobrego ze tak wyrasta jak szalona. Ja sieje kuku od 96r i róznie to bywa zaleznie od odmiany i warunków ale kuku zawyczaj ma do 3 m. A uwazam ze nawoze bardzo intensywnie : zawsze obornik 5 tandemów 8t/ha, gnojówka 12m3/ha, sól poptasowa 200kg, fosforan 200kg, mocznik 250kg. Mama działki ze na dołku jest IVa a kawałek dalej jakas górka V kl i na takiej górce chocby nie wiem jak padało to przypala i ma 1,5m i zero kolby a na nizinie moze woda stac.

Kukurydza. System korzeniowy kukurydzy, jak u wszystkich zbóż, ma budowę wiązkową, ale jest dość dobrze rozwinięty. Łodyga jest sztywna, gruba, zbudowana z węzłów i międzywęźli, wyrasta na wysokość 2-3 m. Z węzłów łodygi wyrastają długie, szerokie liście (długość liścia do 1,5 m, szerokość do 15 cm). Na jednej roślinie wyrastają oddzielnie kwiaty męskie (tzw. wiechy, wyrastające na szczycie łodygi) i żeńskie (tzw. kolby, wyrastające z węzłów łodygi). Po zapyleniu (przez wiatr) na kolbie rozwijają się ułożone w rzędy ziarniaki, najczęściej żółtego koloru.

 

Panowie podstawy!!!! spójżcie teraz na zdjęcie i zobaczcie że kwiaty żeńskie już zaschły i wykształciły się ziarniaki więc jak ktoś pisze że w tej fazie jescze wiechy ta kukurydza nie miała to powinien się cofnąć do zasadniczej szkoły rolniczej.

A jeśli chodzi o klasę ziemi to pewnie się klasyfikator pomylił lub wzioł od rolnika dobrze w łapę i zaniżył by mniejszy podatek rolny wyszedł. Na VI klasie to nawet jakbyś codzienie tam chodził się odpryskać to i tak takich rezultatów nie uzyskasz. Znam takich co się nawet chwalili że na VI po 10 ton pszenicy zbierali. Szkoda się kłócić jeśli się właściciel upiera przy swoim trudno jego małpy jego cyrk tylko strach pomyśleć jakby ta kukurydza wyglądała na III

  • Like 1

@West filozofie twoje to zostaw na jakiś teleturniej w którym możesz wystąpić :lol:

Nie chcesz to nie wiesz że to byłą 6 klasa,tylko że ta ziemia jest pulchna i ona rodzi to nie jest piasek jak w żwirowni :)


Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×