Skocz do zawartości

Pszenica ozima Turnia

Termin siewu 05.09.2009 , wysiew 160 kg/ha
10 komentarzy

Rekomendowane komentarze

4 dni temu dotała 2 l antywylegacza + odrobina modusa. Nawoziłem ją 8 marca 200kg saletra i 10 kwietnia 100 kg mocznik a dolistnie 30kg mocznik z antywylegaczem Nutrimix i Capalo.

Modus nie jest na wyleganie tylko na usztywnienie!! Nie mylcie :)

 

Człowieku to jedno i to samo. Jezeli chcesz pisać tylko po to żeby coś napisać to nie pisz wogóle. Usztywniając rośline zapobiegasz jej wyleganiu. Zgodze się że inny jest mechanizm zapobiegania wyleganiu bo Moddus działa nie przez skracanie ale poprzez zgrubienie scian łodygi.

To dlaczego pszenice pryska się zarówno Modusem jak i antywelegaczem. Gdyby sam Modus wystarczył to nikt by nie pryskał antywylegaczem <_< Na słabszych glebach wstrzymasz zboże Modusem, ale na ciężkich nie. Głównym zadaniem Modusa jest usztywnianie a nie skracanie o kolanko. I po co te nerwy, uspokój się.

Nie można skrócić rośliny o kolanko!!!! Czy to moduss czy inny antywylegacz powoduje skrócenie rośliny w części międzywęzłowej czyli pomiędzy kolankami. Modusz może dodatkowo pogróbiać ścianki łodygi lub działaś w inny sposób ale to jest antywylegacz. Ogólnie antywylegacz skraca roślinę w dół i w górę czyli skraca się słoma i system korzeniwy. Przy czym skracanie słomy jest pożądane a systemu korzeniowego to efekt uboczny i niepożądany. Moduss ponoć skraca słomę a wzmaga rozwój systemu korzeniowego. Nie ma na świecie antywylegacza który skóci roślinę o kolanko każdy skraca słomę i zmniejsza odległości między kolankami.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×