Skocz do zawartości

Nasze uprawy

  • wpisów
    78
  • komentarzy
    355
  • wyświetleń
    272415

Współtwórcy bloga

Rzepak na Dolnym Śląsku - 2 tygodnie po siewie


blog-0925447001473022606.jpg

Mija 2 tygodnie od siewu, co się wydarzyło w tym czasie?


spadł jeden deszcz - tak jak ostatnio pisałem 21l zaraz po siewie. Od tego czasu suszy i suszy i suszy.
Tempaeratury po 28-30 stopni. Niby na ten weekend zapowiadali jakiś deszcz ale weekend się własnie kończy a pogodynka dalej pokazuje 0 mm.


screencapture-wunderground-personal-weather-station-dashboard-1473022835555_res.png



Co w polu?
Rzepak ma już po 2-3 liśćie właściwe
Wykonane zabiegi na polach 1 i 2.
03.09 - oprysk: herbicyd: Butisan + Iguana, insektycyd: pyretroid i fosforoorganik

[galleryimg=660560]
[galleryimg=660559]
[galleryimg=660558]

Na polu 3 - zaraz po siewie poszła inna kombinacja (chlomazon i metazachlor)




Co planujemy?
W tym tygodniu planujemy 2 zabiegi:
koło 6.09 - graminicyd,
koło 8-9.9 regualtor wzrostu z funkcją fungicydu - Caryx w dawce 1l/ha

[galleryimg=660557]
[galleryimg=660556]
[galleryimg=660555]
[galleryimg=660552]

Nasiona dostarczył Rapool, ochronę zapewnia BASF

5 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Gość letack

Opublikowano

Yacenty nie za szybko ten Caryx

  • Root Admin
yacenty

Opublikowano

5 liść to szybko czy patrzysz na kalendarz?

Gość letack

Opublikowano

po zdjęciach wydaje mi się, że są nierównomierne wschody a rośliny w różnych fazach rozwojowych BBCH żeby nie ograniczyć rozwoju mniejszych roślin zaleca się dzielić 0.5l/ha a po 7-14 dniach następna dawka w ilości 0.5l/ha 

  • Root Admin
yacenty

Opublikowano

patrz na zdjęcie i czytaj ze zrozumieniem :)

zdjęcia z niedzieli rano i mamy po 2-3 liście i już całkiem fajnie rozwinięte liścienie - o zabiegu piszę w perspektywie czwartku, tak więc daje sobie rękę na stół położyć że będzie 5 liści.

Rok temu czekałem aż rośliny będą miały 5 liści i się nie doczekałem. W tym roku po prostu będzie zabieg w momencie jak więcej jak pół będzie miało 5 liści.

Widziałes takie uprawy żeby miały idealne wschody w sensie wielkości rośliny po 2 tygodniach od zasiewu? Ja jeszcze nie. Pole nie jest perfekcyjnie doprawione, gleba nie jest perfekcyjnie jednolita, nasiona też nie są perfekcyjnie jednolite, ale tym nie się co podniecać - z tegoroczonych wschodów jestem bardzo zadowolony. Jest to o lata świetlne od tego co było w poprzednim sezonie.

kadore

Opublikowano

Możesz napisać co dawałeś na "robaki " ?  pytam konkretnie o nazwę handlową środka a nie o to czy pyretroid czy insyktycyd

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v